POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER GÜNCEL SPOR KÜLTÜR-SANAT DÜNYADAN EKONOMİ TÜMÜ
Diyarbakır'daki terör saldırısıyla ilgili 5 gözaltı
Diyarbakır'daki terör saldırısıyla ilgili 5 gözaltı
Soylu: 138 bin vatandaşımız karantinada
Soylu: 138 bin vatandaşımız karantinada
Kök hücre uyguladılar... Hastaların tamamı iyileşti
Kök hücre uyguladılar... Hastaların tamamı iyileşti
CHP'den yabancıya toprak satışına sınırlama talebi
CHP'den yabancıya toprak satışına sınırlama talebi
14 Şubat 2020 Cuma - 16:30

'Sergili FETÖ tartışması': CHP Gençlik'ten AK Parti'ye kontra!

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Teşkilatı'nın, 35 fotoğraftan oluşan “CHP-FETÖ İşbirliği Sergisi” açarak yaptığı protestoya CHP İzmir İl Gençlik Kolları'ndan kontra gecikmedi. CHP İzmir İl Gençlik Kolları Örgütü, İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan öncülüğünde AK Partili gençlere 'AKP -FETÖ İlişkisinin Dünü-Bugünü" konulu sergiyle karşılık verdi.

 Sergili FETÖ tartışması : CHP Gençlik ten AK Parti ye kontra!

Gizem TABAN/GERÇEKİZMİR - İzmir siyasetinde AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) arasında "FETÖ'nün siyasi ayağı" tartışmaları sürüyor.

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Teşkilatı'nın, 35 fotoğraftan oluşan “CHP-FETÖ İşbirliği Sergisi” açarak yaptığı protestoya CHP İzmir İl Gençlik Kolları'ndan kontra gecikmedi.

Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen CHP İzmir İl Gençlik Kolları Örgütü, İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan öncülüğünde AK Partili gençlere 'AKP -FETÖ İlişkisinin Dünü-bugünü" konulu sergiyle karşılık verdi.Organizasyona CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Uyan ve gençlerin yanı sıra CHP İzmir Milletvekilleri; Tacettin Bayır ile Bedri Serter,  CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, Balçova İlçe Başkanı Binnur Akın, CHP İzmir İl Yönetiminden temsilciler de katıldı.

"BİLAL OĞLANA ANLATIR GİBİ ANLATACAĞIZ"
Basın açıklamasını yapan CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan şunları söyledi: “Bugün burada, dün 20-30 kişiyle Cumhuriyet’i doğuran, kuran partiye iftira atanlara karşı dimdik duranlara selam olsun! Bizler bugün burada, akıl tutulması yaşayan genç arkadaşlarımıza basın açıklamasında 16 yıldır beraber yürüdükleri, beraber yürüttükleri, beraber ıslandıkları yolu hatırlatmak için bulunuyoruz. Genel başkanımızın dediği gibi Bilal’e anlatır gibi anlatacağız. Anlamazsalar yine anlatacağız. Anlatmaktan yorulmayacağız, usanmayacağız. Çünkü kandırılmasınlar! Çünkü kandırıldıklarında kimin devlet kimin paralel olduklarını bilmiyorlardı. Çünkü kandırıldıklarında olan yoksula garibana, işçiye öğrenciye olmuyor. Ama olan, onların zenginlerine, saraydakilere, orman çiftliklerinde yaşayanlara olmuyor. İşte bu sebeple ‘sıfırladın mı’ diyenlere karşı Bilal oğlana anlaştır gibi anlatmak için buradayız. CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantımızda sorular sorarak FETÖ’nün siyasi ayağının kim olduğunu açıklamıştır. CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu; “FETÖ’nün siyasi önünü açan otorite FETÖ’nün siyasi ayağıdır. Devleti FETÖ’ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır” demiştir. Nedenlerini de grup toplantısına tek tek dile getirmiştir. Ardından dün buraya siyasi parti mensubu olduğunu iddia eden genç arkadaşlarımız gelmiş, kendi geleceklerini düşünerek kendi siyasi geleceklerini düşünerek ülkenin geleceğini yok sayarak çok üzücü, berbat bir açıklama gerçekleştirmiştir.”

BİNALİ YILDIRIM MI FETÖ İLE İLİŞKİLİDİR, AZİZ KOCAOĞLU MU?
‘Değerli İzmirliler, sizlerin vicdanlarına sesleniyoruz’ diyerek konuşmasını sürdüren Uyan, “Kalmasın el açmadığın mahsun gönül, dünyada her kim sevgiye muhtaç, onun hayatını anlat bilsin ki ilaç… Aç, herkese aç sineni aç, onun gibi ilaç diyen Fetullah Gülen hoca efendinin dilidir’ diyen AKP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım mı FETÖ ilişkisindedir, yoksa 397 yılla yargılanan bir kibrit çöpü dahi bulunmayan, 15 yıldır bu partinin bayrağını dalgalandıran Aziz Kocaoğlu mu FETÖ’cüdür? Sizlerin vicdanına soruyoruz, sizlerin yüreğine seslenmek istiyorum ‘Fetullah Gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir, bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmet yapıyor,, her şeyi göz önünde olan hakkında savcılık kararı olmayan birine çete derseniz ona haksızlık edersiniz’ diyen dönemin AKP’li Adalet Bakanı Bekir Bozdağ… Dönemin Adalet Bakanımızın söyledikleri çok açık ortada ‘çete değildir’ diyor. Adalet Bakanı mı FETÖ’cüdür, yoksa bu ülkede FETÖ’ye laf söyleyenlerin tümünün içeriye alındığı bir dönemde Erzincan’da savcılık yapan ve ‘FETÖ bir terör örgütüdür’ diyerek içeriye alınan, soruşturma açılan hapislere mahkum edilen bu partimizin  Parti Meclis Üyesi İlhan Cihaner mi FETÖ’cüdür? Burada açıklama yapan arkadaşların vicdanına seslenmek istiyorum. Dönemin AB Bakanı Egemen Bağış ‘Bu ülkenin değerini bütün dünyaya yayıyor. Gerçekten bu okulların vizyonunu ortaya koyan başta Fetullah Gülen hocamız olmak üzere tüm kahramanlara yürekten teşekkür ediyorum’ derken FETÖ ile ilişkisi olmuyor da, partimizin Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan 6 yıl boyunca FETÖ kumpası tarafından hapiste suçsuz yere yatarken, içeride zehirlenirken FETÖ’cü mü oluyor! Vicdanınıza soruyoruz… Azıcık ahlakınız, azıcık yüreğiniz varsa, azıcık bu memlekete sevginiz varsa şerefinizle cevap verin! İzmir ortadadır, meydan ortadadır! AKP’nin kurucularından Bülent Arınç diyor ki ‘Hoca efendi bana göre siyaset üstü bir insan… Bir partinin dar kalıpları içinde, ya da hükümetin her yaptığına aferin diyecek bir düşüncede görmemek lazım. Türkiye’yi dünyayı yakından takip ediyor, buna bizzat şahit oldum. Bizim içinde olup da göremediğimiz pek çok şeyi daha objektif ve yukarıdan bakarak hoca efendi bize yol gösteriyor, önümüzü açıyor’ diyen sizin parti kurucunuzun mu FETÖ ile ilişkisi var, yoksa eşinin yüzünü görmeden Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun nikah şahitliğini yaptığı Parti Meclis Üyemiz Mehmet Ali Çelebi mi FETÖ’cü? Vicdanınızla karar verin!” açıklamasında bulundu.

UTANMADAN, GENEL BAŞKANIMIZI FETÖ’CÜ İLAN ETME HAYSİYETSİZİĞİNE DÜŞÜYORSUNUZ!
Uyan ayrıca, “Bu ülkenin siyasal iktidarı ve onun genel başkanı ‘Gurbet, hasrettir. Hasret bedeli çok ağırdır, faturası çok ağırdır. Biz gurbette şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz. Bu sıla hasreti artık bitmelidir. Bitsin istiyoruz’ dediğinde 3 Ağustos 2016,  15 Temmuz’dan 13 gün sonra ‘biz kandırıldık, Allah bizi affetsin’ dediğinde ‘Ey sevgili’ şiiri okuduğunda, ‘ne istediler de vermedik’ dediğinde Fetullah Gülen ile ilişkisi olmuyor da deniz feneri olaylarında bundan 10-15 sene önce CHP’nin Grup Başkanvekili ve şuan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ‘FETÖ ile iş yapmayın. Devleti cemaatlere peşkeş çekmeyin’ dediğinde FETÖ’cü mü oluyor da utanmadan 100 metre ileride genel başkanımızı FETÖ’cü ilan etme gafletine, haysiyetsizliğine düşüyorsunuz! Kimse kusura bakmasın!” diye konuştu.

 Uyan ‘AKP’deki genç kardeşlerime sesleniyorum, kandırılmamaları için sesleniyorum’ diyerek şunları söyledi; “Sizin siyasi partinizde ah var ah! Sizin siyasi partinizde bu memleketin gençliğinin ahı var! Çünkü sizin döneminizde sınav soruları çalınarak ÖSYM dershaneleri üzerinden FETÖ’ye verildi. Çünkü sizin döneminizde cemaat üyesi ve onların torpilini alan binlerce kişi sorgusuz, sınavsız bu devletin kadrolarına yerleştirildi. Sizde, bu memleketin esnafını ahı var! Çünkü sadece cemaat yakını olduğu için hızlı bir şekilde kaç küçük esnaf şirketleştirildi, onlar büyüsün diye binlerce esnaf basamak yapıldı. Geçim sıkıntısından ya kendini astı ya da yaktı! Sizin partinizde bu memleketin bugün burada duran polislerin askerlerin ahı var! Neden mi? Çünkü emniyeti cemaatlere biz teslim etmedik! Orduyu cemaatlere biz teslim etmedik! Biz size ‘teslim etmeyin’ dediğimizde ‘hoca efendimize laf söylemek vatana ihanettir’ diyen AKP Milletvekilidir. Onları göreceksiniz ardında burada gelip basın açıklaması yapacaksınız! ‘Fetullah Gülen sizin başınıza bela olacak’ diyen Kamer Genç’in ahı var! Siz de, ‘bundan 30 yıl önce tarikatlere ve cemaatlere alınan genç çocuklar 30 yıl sonra general olacaklar, Cumhuriyet’e karşı ayaklanacaklar’ diyen Uğur Mumcu’nun ahı var! Artık gerçekleri İzmir meydanından haykırma vakti! Sizlerle bu konuyu istediğiniz yerde, istediğiniz portalda, genel başkanımız diyor ya ‘ister A Haber, ister TRT’de’ FETÖ kimle ilişkilidir, kimin zamanında yükselmiştiri tartışmak bizim namus görevimizdir. Şerefiniz varsa, cesaretiniz varsa, bu alana çıkıp 20-30 gençle aslan gibi kükremeyi biliyorsanız, bugün İzmir’in her yerinden buraya gelmiş yüzlerce genç arkadaşımızla sesleniyoruz; istediğiniz alanda istediğiniz yerde tartışırız, size gereken cevabı CHP adına veririz, vereceğiz de!”

İl BAŞKANLIĞINIZI HANGİ FETÖ’CÜDEN ALDINIZ?
Uyan şöyle devam etti; “Kaçını atadınız o hakimlerin kaçı şu an FETÖ'den içeride? Ahlakınız varsa, buraya çıkacak yüreğiniz varsa cevap verin. Bu ülkenin Sağlık Bakanlığı'na kaç başhekim atadınız, bunların kaçı şu anda FETÖ'den tutuklanarak içeride? Ahlakınız varsa, yüzünüz varsa, cevap verin. Bu ülkenin Milli Eğitim Bakanlığı'na, tabiri caizse Nur Cemaati üyesi kaç öğretmen, kaç müdür, kaç müdür yardımcısı, kaç Milli Eğitim Müdürü atadınız, bunların kaçı FETÖ'den içeride? Bu ülkenin 1930'larda kurduğumuz şeker fabrikalarını, TÜPRAŞ'ı ve bunun gibi nice değerlerimizi FETÖ şirketleri üzerinden kimlere sattınız, hangi lobilere sattınız, şimdi bu şirketlerin kaçının başında sizin atadığınız AKP'li kayyum var? Hesap vereceksiniz, hesap! Şimdi sizlerin tekrar vicdanına seslenmek istiyorum; Buraya gelip açıklama yapan ama kendi partisinin il binasının ne zaman alındığından haberi olmayan, kimlerden, hangi FETÖ tutuklusundan alındığından haberi olmayan genç kardeşlerime, kandırılan genç yoldaşlarıma seslenmek istiyorum... İl Başkanlığınızı hangi FETÖcü'den aldınız? Oturduğunuz koltukta sizden önce hangi FETÖcü oturuyordu? Önce bunun hesabını vereceksiniz, sonra İzmir meydanına gelip konuşacaksınız.”

SİZİ İKTİDARDAN DÜŞÜRMEZSEK ALDIĞIMIZ NEFES HARAM OLSUN!
“Sizin partinizde bu memleketin her karışına soktuğunuz FETÖ’cülerden dolayı milletin ahı var, ahı" diyerek sözlerini sürdüren Uyan, "Bu ülkeye kaç tane FETÖcü kaymakam atadınız? Kaç tanesi içeride? Cevap verecek misiniz, veremeyeceksiniz... Biz sizi dün de uyardık, bugün de uyarıyoruz. Dün FETÖ'ye teslim ediyordunuz bu ülkeyi, bugün başka cemaatlere... İzin vermeyeceğiz ve sizlerin İzmiriler'in huzurunda CHP Gençlik Örgütleri adına söz veriyoruz: FETÖ'ye bu ülkeyi teslim edenler, terör örgütlerine yaltaklık yapanlar, onlarla görüşenler, onlarla bire bir pazarlığa oturanlar bugün bu ülkede seçim yoluyla hesap verecekler. Hesabı sormazsak, sizi o iktidardan düşürmezsek, bu ülkeyi cemaatlerden temizlemezsek bize bugün konuştuğumuz ve aldığımız nefes haram olsun!” dedi.

TUTUKLAMAZSANIZ NAMERTSİNİZ!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yurtdışı gezisinde bir öğrenci grubuyla karşılaşarak çiçek vermesini anlatarak, mevzu bahis okulun FETÖ'ye yakın olduğunu iddia ettiklerini belirten Uyan, "Şimdi ben onların genel başkanının ne yaptığını sormak istiyorum. 'Ey sevgili'yi biz demedik, o şiiri biz okumadık. Devletin yurtlarındaki öğrencilere FETÖ'nün yurtlarına biz göndermedik. Bu ülkenin gariban öğrencilerini FETÖ yurtlarına biz mahkum etmedik. Bu ülkede, 'Neredesin ey sevgili' diyen mi, bu ülkenin Adalet Bakanlığı'nı teslim eden mi, bu ülkede 2004'te güvenlik kararına uymayan, kendi imzasını reddeden o dönemin genel başkanı ve şu anki Cumhurbaşkanı mı FETÖ'nün siyasi iradesidir? FETÖ'nün siyasi bağlantısını Genel Başkanımız açıkladı. Ben de buradan açık yüreklilikle söylüyorum: Tutuklamazsanız nağmertsiniz! İçeri atmazsanız nağmertsiniz! Tekrar tekrar söylüyoruz, zulüm etmezseniz nağmertsiniz! Ama Genel Başkanımızın söylediği her cümleyi aynen tekrar ediyorum. FETÖ'nün siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan'dır!" diye konuştu.

FETÖ İLE CHP’Yİ EŞLEŞTİRMEK HADSİZLİĞİN DANİSKASIDIR!
Son olarak, "Çünkü bunlar 16 yıl birlikte yürüdü, birlikte ıslandı, birlikte yürüttü" diyen Uyan, "Şunu gayet iyi bilmeliler, aslında dün kandırılan bu 30 tane genç arkadaşa seslenmek istiyorum,  o arkadaşlar bir daha kandırılmasın diye bizim gönlümüz Mevlana'nın gönlü, herkese açıktır. Bizim gönlümüz Bektaşların gönlüdür, her zaman her yerde açıktır. Bizim gönlümüz Yunus Emre'nin gönlüdür, hepinize açıktır. Kandırılmayın kardeşlerim! Bir kez daha 'Kandırıldık' dememek için 6 okun gölgesine gelin. Çünkü gerçekten bu ülkeyi sevenler Altıok'un gölgesinde siyaset yapıyorlar. Gerçekten bu ülkeye inanlar Altıok'un gölgesinde siyaset yapıyor. Gelin, bu ülkede birlikte siyaset yapalım. Gelin, bu ülkeyi birlikte değiştirelim. Ancak bir kez daha söylüyoruz, FETÖ ile CHP'yi eşleştirmek hadsizliği daniskasıdır. Size bu hadsizliği fırsatını vermedik, vermeyeceğiz! CHP olduğu sürece, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten aldığımız güç ile bu memleketi tarikatlara, cemaatlere ve onların iğrenç uzantılarına dokundurmadan, el değdirmeden gençliği ayağa kaldıracağız. 81 ilimizde İzmir'in dağlarında açılan çiçekleri tekrar açtıracağız" diye konuştu.

 
İdlib'de rejime ait bir helikopter düşürüldü
 
Soyer ve başkanlardan Yücel'e 'hayırlı olsun' ziyareti: Kim/ne mesaj verdi?
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
CHP'de o ilçe başkan adayı pes etmiyor: Bu kez disiplin hamlesi!
Gaziemir’de delege seçimlerinde 2 mahallede hile yapıldığı iddiasıyla ...
"Türkiye'ye yatırım yapan kimse pişman olmamıştır"
Türkiye-Pakistan İş Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Şimdiye ...
CHP'li Beko 'ilaç krizi'ni Meclis'e taşıdı!
CHP'li Beko, sıkıntının kurun erken sabitlenmesi ve sonrasında yaşanan ...
 
İYİ Parti'de o ilçeye yeni başkan!
İYİ Parti Karşıyaka Teşkilatı koltuğunda görev değişikliği yaşandı. Görevi ...
''Dün Çanakkale bugün Keşmir, hiçbir farkı yok!''
Pakistan Parlamentosu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Pakistan'da ...
'TBMM'ye eşofmanla giriş' düzenlemesi!
TBMM Başkanlık Divanı, Meclis kampüsüne eşofmanla girişin milletvekilinin ...
 
Meclis'te yüksek tansiyon!
Gece geç saatlere kadar mesainin devam ettiği Meclis Genel Kurulu'nda ...
CHP Lideri Kılıçdaroğlu Muharrem İnce ile görüştü
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin eski milletvekillerinden ...
Kurultay delegeliği düşen o ismin itirazı kabul edildi, listeye geri döndü!
CHP İzmir İl Kongresi'nin ardından, seçim kurulu tarafından kadın ve gençlik ...
 
RÖPORTAJLAR
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA GERÇEK İZMİR
TWITTER'DA GERÇEK İZMİR
YAZARLAR
Fikret İlkiz
Avukatlar ve barbarlar
Dr. Tuncay Filiz
Sanma ki biri seni anıyor…
Taha Okan
'Eczacı Hanım’ın çantası!
Gönül Soyoğul
Onlar zaten hiç yoklar mıydı yoksa?
İlker Ağın
Yine unuttunuz!
Sercan Avcı
AK Parti'de CHP'li başkana 'oh' dedirten karar!
Seray Akın Ürkmez
İnsanın son mülkü
ÇOK YORUMLANANLAR
Gerçek İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri