POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER GÜNCEL SPOR KÜLTÜR-SANAT DÜNYADAN EKONOMİ TÜMÜ
Kırmızı bültenle aranıyordu, Şanlıurfa'da yakalandı
Kırmızı bültenle aranıyordu, Şanlıurfa'da yakalandı
Koronavirüs Bilim Kurulu'ndan aşı toplantısı
Koronavirüs Bilim Kurulu'ndan aşı toplantısı
Rıza Çalımbay koronavirüse yakalandı
Rıza Çalımbay koronavirüse yakalandı
AYM'den gazeteci Ahmet Altan'la ilgili karar
AYM'den gazeteci Ahmet Altan'la ilgili karar
30 Temmuz 2020 Perşembe - 18:12

CHP İzmir bayramlaştı: Yücel ve Soyer ne mesaj verdi?

CHP İzmir'in bayramlaşma töreninde birlik beraberlik mesajı veren İl Başkanı Yücel, “Ekipçilik ve adamcılığın partiye bir faydası yok. Birbirimizin enerjisini tüketecek, İzmir'deki uyum ve çalışmalarımıza gölge düşürecek, bizleri sen-ben kavgasındaymış gibi gösterecek her eylem ve söylemden uzak durmak en önemli görevimizdir” dedi. Parti Meclisi’ne seçilenlere başarılar dileyen Büyükşehir Başkanı Soyer “İzmir’i gururla temsil edeceklerini biliyorum.Biz de her daim onların yanında olacağız"dedi.

CHP İzmir bayramlaştı: Yücel ve Soyer ne mesaj verdi?

Gizem TABAN/GERÇEKİZMİR- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü bayramlaştı. İzmir Sanat’ta gerçekleşen Kurban Bayramı bayramlaşma törenine CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Milletvekilleri; Kamil Okyay Sındır, Kani Beko, İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ednan Arslan, Parti Meclisi Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, Parti MEclisi Üyesi Devrim Barış Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Özuslu, il yöneticileri ve ilçe başkanları katıldı. Etkinlikte konuşan İl Başkanı Yücel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer önemli mesajlar verdi.

HİLAFET ÇAĞRILARINA SERT ÇIKTI

Törende konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, hilafet tartışmalarına değindi. Yücel, “Belki kucaklaşamadığımız, sosyal mesafeyle bayramlaştığımız bir dönem ama inanıyorum ki bu da geçecek. Bir önceki bayramımız olan Ramazan Bayramı’nda salgın sebebiyle bir arada olamamış, bayramlaşamamıştık. Her ne kadar salgının tam anlamıyla bittiğini söylemek mümkün değilse de alışmaya çalıştığımız yeni yaşantımızda, kısıtlı bir katılımla da olsa bu bayram coşkusunu bir arada yaşayalım istedik. Bugün bu dini bayramlarımızı özgürce kutlayabiliyorsak, ibadetlerimizi özgürce yapıyor ve bayram sevinçleri yaşıyorsak; bunu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e ve kurtuluş mücadelesinin kahraman şehitlerine borçluyuz. Kimileri içlerindeki hilafet özlemini, cumhuriyet düşmanlığını ahlaksızca konuşa dursun; Bizler her sözümüzde, her günümüzde bu cennet vatan için, bu al bayrak için, cumhuriyetimiz için önce Allah şükreder sonra sadece Atatürk'e ve şehitlerimize minnet duyarız. Atamızın adını, devrimlerini, tarihin akışını değiştiren büyük mücadelesini, vatan ve millet sevgisini gururla, onurla, şerefle ve minnetle yad ederiz. Bilinmelidir ki, bugün bulundukları tüm makamları Atatürk'e ve cumhuriyete borçlu olduğunu unutup, koltuğunu korumak ve saraya yaranmak için Mustafa Kemal Atatürk'e dil uzatan her kim varsa, ne o kirli ağızlarından dökülen sözlerin bir değeri vardır, ne de zihinlerinin arkasındaki hilafet özleminin gerçekleşme ihtimali!” diye konuştu.

HALKIN İKTİDARINA EN BÜYÜK KATKIYI İZMİR VERECEKTİR!

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen CHP 37. Olağan Kurultayı’nın partinin iktidar yürüyüşünün göstergesi olduğunu vurgulayan Yücel, “Makam sevdasına düşüp halkını unutanların, görevini yapmak yerine iktidar sarhoşluğu içinde savrulup duranların olduğu bir dönemde, Türkiye'ye umut veren, heyecan getiren bir kurultay gerçekleştirdik. Hem zamanlaması hem de sonuçları itibariyle, bizlere ikinci bir bayramı yaşatan partimizin 37'nci olağan kurultayının, iktidar yürüyüşümüzü güçlendireceğine hiç şüphem yoktur. Bu vesileyle 24 Haziran ve 31 Mart yerel seçimlerinde attığı doğru adımlarla saray sevdalılarının oyunlarını bozan ve halkın umudu olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden genel başkanlığımıza seçilmiş olmasının ve İzmir'den parti meclisimize ve YDK'ya birbirinden değerli isimlerin girmiş olmasının mutluluğunu bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Diğer yandan şunu da ifade etmek isterim; Genel başkanımızla, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızın büyük başarılarıyla birlikte, kurulacak olan halkın iktidarına en büyük gücü ve katkıyı İzmir verecektir. Elbette bu gücün diğer önemli ortakları; örgütümüzün fedakar ilçe başkanları, yöneticileri, kadın ve gençlik kolları ve üyelerimizdir. Onların gece gündüz demeden, yorulmadan, bıkmadan, usanmadan çalışmaları bizleri iktidara taşıyacak enerjinin ve gücün de kaynağıdır” dedi. 

KAMUNUN KAYNAKLARI BİR BİR PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR

Yücel, ayrıca “Günümüz iktidarının ülkemizi ve halkımızı içine soktuğu ve 20 yıldır içinden çıkaramadığı sorunlar yumağı her geçen gün daha da büyüyor. Mutfaktaki yangın büyüyor, işsizler ordusu büyüyor, mevcut iktidarın kadını ikinci sınıf vatandaş olarak gören anlayışı nedeniyle, kadın cinayetleri her geçen gün artıyor. Devletin kaynakları, kamunun kaynakları bir bir peşkeş çekiliyor. İstanbul’da kanal İstanbul projesiyle yandaşa ve yabancı sermayeye milyarlarca dolar rant sağlanırken; İzmir'in göbeğinde, Mavişehir'de imar planlarında yeşil alan ve spor alanı olan parseller uçuk paralara inşaat şirketlerine satılıyor. Ama halkımız artık şunu çok iyi biliyor ki, Cumhuriyet Halk Partisi’yle birlikte çözülemeyecek sorun yok” ifadelerini kullandı.

EKİPÇİLİK VE ADAMCILIĞIN PARTİYE FAYDASI YOK!

Konuşmasında parti içi mesajlar da veren Yücel, “Özlenen refah, adalet ve huzur Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla birlikte Türkiye'de yeniden yaşanmaya başlayacak. İktidar yolunda bizlere düşen önemli sorumluluklar var. Özellikle İzmir'de yönetim kademelerinde yer alan partililerimizin bu sorumluluklara uygun davranması ve çalışması şart. Parti içi çekişmenin ve mücadelenin kimseye faydası yok. Ekipçilik, adamcılık ve klikçiliğin partiye bir faydası yok. Biz önce birbirimizi kucaklayacağız, sonra toplumu kucaklayacağız. Biz birbirimizi kucaklayamazsak toplumu kucaklayamayız. Birbirimizin enerjisini tüketecek, İzmir'deki uyum ve çalışmalarımıza gölge düşürecek, bizleri sen-ben kavgasındaymış gibi gösterecek her eylem ve söylemden uzak durmak en önemli görevimizdir. Geride bıraktığımız kurultayımız göstermiştir ki, bizim hedefimiz iktidar, amacımız halkımızın huzuru ve refahıdır. Bu hedef ve amaca uygun çalışmaları hep birlikte gerçekleştireceğiz. Halkımızın tüm ülkede desteğini almışken, iktidara koşar adımlarla giderken, gencimizle, kadınlarımızla ve tüm örgütümüzle tek ses, tek yumruk olmalıyız. 31 Mart yerel seçimlerde kazanılan başarılar, bu birliktelik sayesinde gelmiştir. İktidar hedefimize de birlik ve beraberlik içinde ulaşacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi. 

YEREL YÖNETİMLERDE YARATTIĞIMIZ FARK İKTİDARIN ANAHTARI

Yücel son olarak, “Umuyorum ve inanıyorum ki; daha coşkulu ve daha kalabalık törenlerde yine birlikte olacağız. Bu vesileyle salgın süresince ve halen yürüttükleri olağanüstü çalışmalarla İzmir halkını yalnız bırakmayan, Türkiye'de ses getiren ve hepimizin göğsünü kabartan çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer'i ve tüm ilçe belediye başkanlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Belediyelerimiz bu dönemde hızlı, adaletli ve kimseyi ötekileştirmeden nasıl hizmet edileceğini tüm Türkiye'ye gösterdiler. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin farkını bir kez daha ortaya koydular. İşte yerel yönetimlerimizle yarattığımız bu fark, iktidar kapısını bizlere açacak olan anahtardır. Yaşadığımız kötü günleri bizlere bir nebze olsun unutturacak, ancak yine de tedbiri elden bırakmadığımız huzurlu bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum. Başta bayramlaşmamıza katılan sizler olmak üzere, tüm örgütümüzün, İzmirlilerin ve halkımızın Kurban Bayramını kutluyor, ülke olarak huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmemizi diliyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu. 

SOYER’DEN İKİNCİ YÜZYIL VE PARTİ MECLİSİ MESAJI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 37. Olağan Kurultay’da açıkladığı İkinci Yüzyıl Manifestosunu hatırlattı. Parti Meclisi’ne seçilen isimlere de başarılar dileyen Soyer, “Bugün cumhuriyetin ikinci yüzyılına 3 kaldı ve cumhuriyetin yeni bir yüzyıla taşınacak olmasının heyecanını yaşıyoruz. Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak gibi bir hedef, bir ödev kondu önümüze… Hakikaten bugün içinde bulunduğumuz sıkıntıların, sorunların en temelinde demokrasiden uzaklaşıyor olunması var. Demokrasiyi bu topraklarda hakim kılmak ve cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmak için hepimiz çok önemli bir görev üstlendik, sorumluluk üstlendik. Ben inanıyorum ki; burada bulunan sizler bu görevin önderi olacaksınız ve hep beraber yeni bir yüzyıla cumhuriyetimizi taşıyor olmanın gururunu yaşayacağız. Ben bu duygularla ve bu heyecanla burada bulunan yeni parti meclisi üyelerimizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Onlara yeni görevlerinde başarılar diliyorum. İzmir’i gururla temsil edeceklerini biliyorum. Biz de her daim onların yanında olacağız, onların Ankara’da İzmir’i iyi temsil etmesi için eksiksiz temsil etmesi için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Onların da Ankara’da İzmir’le gurur duymasını sağlayacağız. Ben hepinize iyi bayramlar diliyorum. Sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu bir kez daha söylemek istiyorum. Aileleriniz, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu bayramlar diliyorum” diye konuştu. 

 
Trump ABD başkanlık seçimlerinin ertelenmesini talep etti
 
Nalbantoğlu'ndan 'ikili yapı' çıkışı: O işler bitti!
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
AK Partili Sürekli’den Kurban Bayramı mesajı
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Kurban Bayramı dolayısı ile ...
AK Parti İzmir'de bir ilçede daha yeni başkan belli oldu!
AK Parti İzmir’de değişim kararı alınan ilçelerden Ödemiş’te de yeni ilçe ...
CHP Buca'da başkan Taş'tan 'yeni bina' ve 'istifa' açıklaması!
CHP Buca İlçe Başkanı Taş, ilçe saymanı Kılıç’ın satın alınan yeni ilçe ...
 
MHP'li Enginyurt partiden ihraç edildi
MHP Merkez Disiplin Kurulu, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un parti ...
CHP’de Özkan ve Çeviköz için ‘başdanışman’ iddiası!
CHP Kurultayında Dış Politika koltuğuna oturacak Ünal Çeviköz'ün delegeden ...
CHP'de yeni PM'nin ilk toplantı tarihi belli oldu
CHP Parti Meclisi (PM) üyeleriyle ilk toplantısını 8 Ağustos tarihinde gerçekleştirecek.
 
Sındır'dan AK Parti'ye 'sosyal medya' çıkışı!
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, AK Parti ve MHP’nin oylarıyla ...
O ilçede CHP'den AK Partili Başkan'a sert tepki: Beceriksizler!
CHP Bayındır İlçe Başkanı Aydilek, ilçede yapılan doğalgaz çalışmalarından ...
CHP'de Özkan yerine o isim, İzmir Vekili için de 'MYK' iddiası!
CHP’de gözler yeni MYK’ya çevrildi. İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’dan ...
 
RÖPORTAJLAR
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA GERÇEK İZMİR
TWITTER'DA GERÇEK İZMİR
YAZARLAR
Fikret İlkiz
Faili meçhulü bağrına basacak faili meçhuller
Dr. Tuncay Filiz
Vitamin hapları mucize değildir!
Gönül Soyoğul
Askıda hayatlar…
İlker Ağın
Ot-süt-et
Sercan Avcı
Soyer'in 550 günü
Taha Okan
HDP kullanılarak CHP'ye tuzak mı kuruluyor?
Seray Akın Ürkmez
İnsanın son mülkü
ÇOK YORUMLANANLAR
Gerçek İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri