POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER GÜNCEL SPOR KÜLTÜR-SANAT DÜNYADAN EKONOMİ TÜMÜ
'Şirinler'e operasyon: 15 kişiye gözaltı!
'Şirinler'e operasyon: 15 kişiye gözaltı!
Lise öğrencisinden Atatürk’e hakarete 'oyun' savunması!
Lise öğrencisinden Atatürk’e hakarete 'oyun' savunması!
THY uçağı taksi yolundan çıktı!
THY uçağı taksi yolundan çıktı!
Filenin Sultanları rakip tanımıyor: 5'te 5!
Filenin Sultanları rakip tanımıyor: 5'te 5!
23 Mayıs 2023 Salı - 14:43

CHP ittifak ortaklarıyla Kemalpaşa çıkarması: Soyer'den Oğan'a tepki ve sandık çağrısı!

CHP İzmir, Millet İttifakı ortaklarıyla birlikte İzmir'de sandığa 5 gün kala Kemalpaşa ilçesinde sahaya indi. İlçede önce Millet İttifakı paydaşları STK'larla bir araya gelerek 28 Mayıs öncesi fikir alışverişinde bulundu, ardından heyet ilçede esnaf ziyareti yaptı ve vatandaşlarla buluştu. Toplantıda konuşan Başkan Soyer, Sinan Oğan'ın Cumhur İttifakı kararını eleştirirken, sandığa gitmeyen seçmene çağrı yaparak “Önümüzde tarihi bir fırsat var" dedi.

CHP ittifak ortaklarıyla Kemalpaşa çıkarması: Soyer den Oğan a tepki ve sandık çağrısı!

GERÇEKİZMİR - Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından siyasi partiler son virajda saha çalışmalarına tam gaz devam ediyor. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) de İzmir'de sandığa 5 gün kala 14 Mayıs'ta oylarının 2018 seçimlerine oranla düşüşe geçtiği Kemalpaşa ilçesinde sahaya indi. 

- Soyer: Tekrar insanca bir düzen kuracağız... 

CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yanı sıra Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya ve CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi (YDK), İzmir Milletvekili Mahir Polat, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın da katıldığı mesaide sivil toplum kuruluşları zirvesinin yanı sıra saha çalışması yapıldı. 

Kemalpaşa'da önce STK'larla 28 Mayıs öncesi fikir alışverişinde bulunan toplantıda bir araya geldi, ardından heyet ilçede esnaf ziyareti yaptı ve vatandaşlarla buluştu. 

Kemalpaşa'daki buluşmaya Millet İttifakı’nın ilçe başkanları, muhtarlar ve 50’nin üzerinde STK temsilcisi katıldı.“İnsanın aklı donuyor”
Başkan Tunç Soyer toplantıda yaptığı konuşmada sözlerine Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a desteğini açıklayan Ata İttifakı Adayı Sinan Oğan’ı eleştirerek başladı. Sinan Oğan’ın “HÜDA PAR'la aynı sandığa bir ülkücüyü kessen girmez, olmaz o. HÜDA PAR'la yan yana durmaz bir Türk milliyetçisi” sözlerini dinleten Soyer, “Ben artık söyleyecek söz bulamıyorum. Yeter söz milletin deniyor. 20 senedir kim iktidarda? Bu sözü söyleme hakkı kimde olmalı? 20 yılda ne yaptınız diye soruluyor. 20 yılda biz iktidar olmadık ki? Bir akıl tutulması, bir acayip durum var. Gerçekten dışarıdan baktığınızda insanın aklı donuyor. Bu nasıl bir acayip bir durum ki biz bunun içinde yaşıyoruz” diye konuştu.  “Düşmanlaştırarak ceplerini dolduruyorlar” 
Başkan Soyer, 20 yılda yapılan vergi afları, değişen ihale mevzuatları ve kur korumalı mevduat hesaplarından örnek vererek Türkiye’de refahın adil paylaşılmadığına dikkat çekti. Başkan Soyer, “Bu mesele aslında demokrasi zafiyetiyle ilgili bir şey. Demokrasi 5 yılda bir sandığa gitmek demek değildir. Demokrasi şeffaflıktır, hesap vermektir, adalettir, hukukun üstünlüğüdür. Bütün bunlar demokrasidir. Demokrasi dendiği zaman başka bir dil konuşuluyor gibi algılanıyor. Bütün mesele demokrasi. Eğer açsak, yüksek enflasyon varsa demokrasi olmadığı için var. Eğer birileri bizi uyutuyorsa demokrasi olmadığından. Bu seçim bir referandum. Demokrasi mi yoksa otokrasi mi? Tek adam rejimini mi seçeceğiz, yoksa gelirin adil dağıtıldığı halkın iktidarını mı? Bir memlekette demokrasi olmasa da kalkınma olabilir. Ama demokrasi varsa bu kalkınmadan herkes payını alır. Yoksa sadece bir zümre, bazı çeteler payını alır. Bu toprakların bereketi herkese yeter. Bizi birbirimizle kavga ettirerek aradan sıyrılıp ceplerini doldurmaya devam ediyorlar. Biz, demokrasi olsa, birbirimizle kucaklaşmayı başarabilsek ve meselenin adil paylaşım olduğunu anlasak bunu yapamazlar” diye konuştu. “Sandığa gitmeyenler çocuklarımızın kaderiyle oynuyor”    
İkinci tura giderken her gün, her saat umudun büyüdüğünü söyleyen Başkan Soyer, “Ben gittiğim her yerde bunu görüyorum. Bu memleket yüzyıl önce atalarımızın yalın ayak ölüme koşarak kurdukları bir cumhuriyet. Bizim yaşadıklarımız ne ki? Biz bunu aşmaya muktediriz.  6 siyasi partinin genel başkanı çok kıymetli bir şey yaptı.  Bu farklı görüşlerdeki insanlar kol kola vererek bu memleket için elini taşın altına koydu. Bizi ayrıştıran sebeplerden çok birleştiren sebepler var. Biz bu topraklarda yaşamaya devam edeceğiz. Şimdi ilk defa bunun eşiğindeyiz, ilk defa bu kadar yakınız. 8,5 milyon seçmenin sandığa gitmesi lazım. Sandığa gitmeyenler çocuklarımızın kaderiyle oynuyor, bu ülkenin geleceğiyle oynuyor. Bu en temel vatandaşlık görevidir. Önümüzdeki tarihi bir fırsat var. Ya bu fırsatı değerlendirip yepyeni bir ülkeyi kuracağız ya da 20 yıldır ne yaşıyorsak yaşamaya devam edeceğiz. Allah kardeşliğimize zeval vermesin. Bizim kardeşliğimiz en büyük zenginliğimiz. Bunu kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı. 

“Hak yiyenle haram yemeyeni oylayacağız”
Toplantıda konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, ilk tur seçimlerini değerlendirdi ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun politikalarını aktardı. Türkiye’nin çok kritik bir dönemeçte olduğunu söyleyen Bülent Kaya, “28 Mayıs’ta tarihi bir seçime gidiyoruz. Birileri montajlarla, iftiralarla ülkede gündemi değiştirmeye çalışıyor olabilir, biz bu seçimde sağcıyı solcuyu oylamayacağız; hak yiyenle haram yemeyeni oylayacağız. 29 Mayıs’tan itibaren ekonomik kurallara göre yönetilen bir Türkiye mi, yoksa refahın adil paylaşılmadığı bir yönetim mi, buna oy vereceğiz” dedi. 

Cumhur İttifakı Adayı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eleştirilerine yanıt veren Kaya, “Erdoğan’a eli titreyerek oy veren bir toplumla karşı karşıyayız. Bankalar para vermiyor. Kredi kartları avans bile vermiyor. Milletimiz kaygı içerisinde. Bizim 28 Mayıs’ta oylayacağımız şey, bu ülkenin kaynaklarının eşit şekilde bölünüp bölünmeyeceğidir. Hepimiz yurtseveriz. AK Parti’nin verdiği tavizlerin bu ülkeye nasıl bedeller ödetildiğini hepimiz biliyoruz. Çözüm süreci hatırına ne tavizler verildi. Bugün, AK Parti ve Erdoğan’ın, Millet İttifakı’na yönelttiği bütün suçlamaları AK Parti 20 yılda bize yaşattı.  FETÖ’nün devlete yerleşmesini en iyi AK Parti ve Erdoğan bilir. Bu ülkede terörün ne olduğunu biz AK Parti icraatlarından biliyoruz. Kimse milletimizi terör geliyor diyerek kandırmaya kalkmasın. Hiç kimse dinin arkasına saklanarak günahlarını, bayrağın arkasına saklanarak suçlarını, terörün arkasına saklanarak soygunlarını örtmeye kalkmasın. Din de bizim, bayrak da bizim, devlet de, millet de bizim “şeklinde konuştu. “Kiraz üreticisi kaderine terk edildi”
Toplantının ardından Başkan Soyer ve Millet İttifakı’nın bileşenleri, STK temsilcilerinin sorularını yanıtladı. Ardından Kemalpaşa’da saha turuna çıkan Başkan Soyer, Kemalpaşa’nın merhum belediye başkanı Mehmet Ali Özüdoğru’nun adını taşıyan, önceki yönetim döneminde kaldırılan tabelanın yeniden belediyeye ait spor tesislerine konulmasını izledi. Kemalpaşalı yurttaşlarla sohbet eden Başkan Soyer, Kemalpaşa Bağyurdu, Yiğitler ve Ören'de kurulan kiraz pazarlarını ziyaret etti. Çiftçilerle, kiraz üreticileriyle ve ihracatçılarla sohbet eden Başkan Soyer, sorunları dinledi; bu yılın kiraz üretimiyle ilgili bilgiler aldı.  Üretilen mahsulün hakkını alamadıklarını ifade eden çiftçiler, artan girdi maliyetlerini, planlama eksikliklerini dile getirdi. Başkan Soyer ise “Görüyoruz ki üreticilerimiz kaderine terk edilmiş durumda. Bu gidişatı hep birlikte değiştireceğiz. Başka bir hayat mümkün. Hiçbirimiz bu başarısız tarım politikalarını hak etmiyoruz. Göreceksiniz hep birlikte bu hikâyeyi değiştireceğiz” dedi. Başkan Soyer son olarak Ören'deki soğuk hava deposunu inceledi.

 
Dünyaca ünlü yıldıza ırkçı saldırıya 4 gözaltı
 
"Türkiye'yi bir sığınmacı deposu yapmayacağız"
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
AK Partili Yıldırım: Göçmenler gidecekler, planı yapıldı!
AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, "Göçmenler - keyfi bir şey değil ...
"Süreç devam ediyor, Kılıçdaroğlu ile görüşeceğim"
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 2. tura kalan cumhurbaşkanlığı ...
Kasapoğlu: Kadının rolünü her alanda büyüteceğiz
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Sporuyla, siyasetiyle, ...
 
Soyer: Tek bir şey söyleyebilirim, ne olur sandığa gidin!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ...
Ümit Özdağ'ın basın toplantısı ertelendi
Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın bugün 11.00’de ikinci tur kararını ...
Soyer'den 3 partinin İzmir yönetimiyle seçim zirvesi!
Başkan Soyer, Cumartesi günü 16 il başkanıyla yaptığı toplantının ardından ...
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Oğan açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ata İttifakı adayı Sinan Oğan'ın ikinci ...
Muharrem İnce, hastaneden fotoğraf paylaştı
Memleket Partisi Genel Başkan Muharrem İnce, hastaneden fotoğraf paylaşarak ...
Kılıçdaroğlu ile Özdağ ile görüştü: İlk açıklama
CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ...
 
RÖPORTAJLAR
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA GERÇEK İZMİR
TWITTER'DA GERÇEK İZMİR
YAZARLAR
Sercan Avcı
16 Eylül kongresi!
İlker Ağın
Damızlık mı kasaplık mı?
Fikret İlkiz
Yargıç dertlenmesi ve etik
Seray Akın
Sosyal yüzücülük
Dr. Tuncay Filiz
Hipertansiyon
ÇOK YORUMLANANLAR
Gerçek İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri