POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER GÜNCEL SPOR KÜLTÜR-SANAT DÜNYADAN EKONOMİ TÜMÜ
AK Parti'den CHP-IMF görüşmesine tepki!
AK Parti'den CHP-IMF görüşmesine tepki!
'Beton yolla her 4 yılda bir Avrasya Tüneli yapılır'
'Beton yolla her 4 yılda bir Avrasya Tüneli yapılır'
Balon balığı çocuğun parmağını kopardı!
Balon balığı çocuğun parmağını kopardı!
LGS'de 2020 alarmı: 60 aylıklar okullu olmuştu!
LGS'de 2020 alarmı: 60 aylıklar okullu olmuştu!
19 Kasım 2018 Pazartesi - 09:18

CHP'li Sandal'dan Bayraklı için marka kent sözü ve sandık iddiası: AKP'nin 1.5 katı...

Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı CHP'li Sandal, “AKP’nin aldığı oyun en az 1 buçuk katı fazla oy alırım. Ben yönetim anlayışım gereği sokakta olacağım. Çünkü sokağın nabzını tutamayan başkan, belediyeyi yönetemez. Biz Bayraklı’yı tüm dünyaya tanıtmak ve dünyanın marka kenti yapmak istiyoruz” dedi.

CHP li Sandal dan Bayraklı için marka kent sözü ve sandık iddiası: AKP nin 1.5 katı...

Gizem TABAN/GERÇEKİZMİR - Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı CHP'li Serdar Sandal, vizyonunu projelerini, yönetim anlayışını Gerçekİzmir’e anlattı.

Hedefinin Bayraklı’yı tüm dünyanın tanıdığı bir marka kent haline getirmek olduğunu söyleyen Sandal, aday olduğu takdirde alacağı oy noktasında da iddialı konuştu. Sandal, “AKP’nin aldığı oyun en az 1 buçuk katı fazla oy alırım. Ben yönetim anlayışım gereği sokakta olacağım. Çünkü sokağın nabzını tutamayan başkan, belediyeyi yönetemez. Biz Bayraklı’yı tüm dünyaya tanıtmak ve dünyanın marka kenti yapmak istiyoruz” dedi.Uzun yıllar Matematik Öğretmenliği yapan Sandal,  2 dönem Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de 3 dönem Cumhuriyet Halk Parti’sinde il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Sivil toplum ve demokratik kitle örgütleri ile bağını hiç koparmadığını belirten Sandal, gençlik yıllarından bu yana hep siyasal mücadelenin içinde olduğunu belirtti. Sandal Evli ve 1 çocuk babası… Bayraklı’yı yönetmeye ilk olarak 2014 yılında talip olduğunu söyleyen Sandal,  hedefinden vazgeçmediğini ve o günden bu yana Bayraklı’yı yönetmek için hazırlıklarını sürdürdüğünü dile getirdi.

BU KENTİN BİR PARÇASIYIM
Yirmi beş yılı aşkın süredir Bayraklı’da yaşayan Sandal, “Ben siyaseti bir mağduriyet meselesi olarak görmüyorum.   Siyaseti mağduriyet olarak görenlerden ve mağduriyeti dillendiren siyasilerin samimiyetinden hep şüphe duydum. Siyaset bir davadır, direnirsiniz mücadele edersiniz, yenersiniz ya da yenilirsiniz.  Biz siyasal tercihimizi yaparken ülkenin üniter yapısından, Cumhuriyet ilkelerinden, işciden köylüden, ezilenden yana tavır koyduk ve bununla ilgili mücadele ettik. Kazandığımız ve kaybettiğimiz şeyler oldu ama mücadeleden hiç kopmadık, kaldığımız yerden devam ediyoruz” diye konuştu. Bayraklı’yı yönetmeye neden talip olduğunu anlatan Sandal, “Yıllardır Bayraklı’da yaşıyorum ve siyasilerin öncelikli sorumluluğunun yaşadığı bölgeyle ilgili olduğunu düşünüyorum.  Ben de bu sorumluluk bilinciyle parçası olduğum Bayraklı’yı yönetmek istiyorum” dedi.

HER KESİMDEN OY ALIRIM
Sandal, “Saha çalışmasından ve kanaat önderlerinden aldığım izlenime göre seçimde AKP’nin aldığı oyun en az 1 buçuk katı fazla oy alırım. Tüm siyasi partilerden oy alırım. Otuz yıllık siyasi yaşamımda bir çok seçim geçirdim ve sahadaydım ancak hiç bu kadar samimi ve candan bir yaklaşım görmedim. Çünkü biz samimiyet ile Bayraklının sorunlarını ve çözümlerimiz anlatıp, ayrım yapmadan, tarafsız bir hizmet sunacağımızı söylüyoruz. Buda karşılık buluyor…” diye konuştu.

BAYRAKLI’YI DÜNYANIN MARKA KENTİ YAPMAK İSTİYORUZ
Bayraklı’nın sosyal kültürel yapısını ve sorunlarını analiz ederek projelerini hazırladıklarını söyleyen Sandal, “Kentimizde her kesimden vatandaşımız var, farklı kesimlerden göç alıyoruz. Bayraklı’da siyaseten de farklılık gösteren 3 bölge var. Bunların hepsini bir arada değerlendirdiğinizde ve kentin sorunlarını da eklediğinizde ortaya çıkan tabloya baktığımızda “önce insan” diye yola çıktık. İlçenin sorunlarını iki gruba ayırarak incelemek lazım ; Makro ve mikro sorunlar… Mikro sorunlar bölgeden bölgeye değişiklik gösterebiliyor, her mahallede farklı eksiklikler ve talepler var. Makro ölçekteki sorunlar ise ilçede yaşayan herkesi kapsayan sorunlar; Bunlardan bir tanesi bu ilçenin kent kimliği olmaması… Bu kent otel bir kent, insanların sosyal kültürel ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar yok.  Beş bin yıllık Smyrna’ya rağmen buranın bir kent kimliği yok o yüzden biz öncelikli sorunlardan bir tanesini kent kimliği olarak tespit ettik. Kent kimliği sadece bugün ile ilgili değil oluşturduğunuz kimlikle kentin geleceğini de teminat altına almak istiyoruz. Biz istiyoruz ki  Bayraklı sadece İzmir’in incisi olmasın, sadece Türkiye’de tanınır bir ilçe olmasın, Bayraklı’yı tüm dünya tanısın ! Biz Bayraklı’yı tüm dünyaya tanıtmak ve dünyanın marka kenti yapmak istiyoruz” dedi.

DÜNYA ÇOCUK VE GENÇLİK KENTİ BAYRAKLI PROJESİ
Bayraklı’nın marka kent olması için “Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti Bayraklı” projesini hazırladıklarını belirten Sandal, “Bayraklı’yı  dünya çocuklarının ve gençlerinin merkezi haline dönüştüreceğiz. Bu projeyi planlarken referans olarak ; 23 Nisan 1923 ve 19 Mayıs 1919... aldık. Bu proje kurucu önderimiz Mustafa Kemal ve Cumhuriyetin temel ilkelerine olan minnetimizin bir ürünüdür. Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti Projesi tarihsel mirasımızı gelecek kuşaklara doğru aktarmak ile ilgili bir projedir. Bu kapsamda çocuk ve gençlik parlamentoları yapacağız. Bu parlamentoda dünyanın her yerinden gelen çocuklar ve gençler kendi sorunlarını ve ortak sorunlarını ve gelecek ile ilgili umutlarını dillendirecekler. Bu çocukların ve gençlerin taleplerini tüm dünyaya duyurabilmeleri adına çocuk ve gençlik Radyo ve TV’sini  kuracağız. Bu çocukların burada kalma sürelerini de göz önünde bulundurarak konaklama tesisleri kuracağız. Çocuk ve gençlik hastaneleri kuracağız, çocuk ve gençlik spor kompleksleri kuracağız. Yılın çeşitli tarihlerinde çocuk ve gençlik olimpiyatları yapacağız. En önemlilerinden biri de çocuk ve gençler için bilim ve teknoloji kampüsleri kuracağız. Bu hizmetleri Bayraklı’nın 3 farklı bölgesine dağıtacağız. Çok kısa bir süre sonra da Bayraklı’nın ismini tüm dünyaya duyuracağız” ifadelerini kullandı.

SORUNLARI BİREBİR TESPİT EDEREK ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ
Makro ölçekteki sorunların; yoksulluk, sağlık, eğitim, kentsel alt yapı ve kentsel dönüşüm olduğunu ifade eden Sandal,” Bu sorunlara yönelik oluşturduğumuz projeler ile Bayraklıda hiç kimse yatağa aç girmeyecek. Bayraklıda imkanları yeterli değil diye hiç bir öğrenci okula gitme imkanınından mahrum kalmayacak. Bu sorunlar ve projeler ile ilgili yetişmiş insan gücümüz ve yeterli deneyime, donanıma sahip arkadaşlarımız mevcut… Bayraklı, İzmir’in yeni kent merkezi olarak tasarlanıyor ancak bir kent meydanı yok. Öncelikli projelerimizden bir tanesi demiryolunun yer altına alınması…  Bu işi de Bayraklı Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve kamu işbirliği ile yapacağız. Bayraklı kent envanteri projemiz var, bu proje ile Bayraklıyı kayıt altına almak istiyoruz. İlçede yaşayan ailelerin ekonomik durumu, ailedeki engelli ve bakıma muhtaç kişiler ve tüm sorunların kayıt altına alacağız. Hizmeti götürürken referans kaynağımız bu veriler olacak. Duyumlar üzerine değil birebir tespit ile sorunlara çözüm üreteceğiz” diye konuştu.

SİYASİ İRADEYİ ORTAYA KOYARSANIZ DOĞRU BELEDİYECİLİK YAPARSINIZ
Yönetim anlayışını anlatan Sandal, “Belediye başkanlığı sadece yöneticilik ve idarecilik değildir, belediye başkanlığı bu bileşenleri de içinde bulunduran bir liderliktir. Bunu ortaya koymak lazım, iradeyi ortaya koymak lazım.  Belediye başkanı olarak farklı hizmet alanlarında uzmanlıklarınız olmayabilir ama kamu yararı gördüğünüz yerde siyasi iradenizi koyduğunuz an doğru belediyecilik yaparsanız. Burada aslolan belediye başkanının oluşturacağı ekiptir. Sorunların çözümü için radikal kararlar almamız lazım.  Bunun için gerekli olan siyasi iradedir. Otuz yıldır edindiğimiz siyasi deneyim ve duruşumuz bu siyasi iradenin teminatını oluşturuyor. Kırılmadık, bükülmedik ve daima ezilenin, hor görülenin ve yoksulun yanında olduk” dedi.

BAŞKANLIK MAKAMI HİZMET MAKAMIDIR
Sürece diğer aday adaylarından daha şanslı başladığını belirten Sandal, adaylık çalışmalarına 2014 yılından başladığını ve 2017 yılı sonunda tüm hazırlıklarını tamamladığını ifade etti. Sandal, “Ben şuan pratikte yapılması gerekenleri yapıyorum, son dakika aday adayı olmuş biri değilim, kentin dışından biri değilim. Şuan sahadaki en aktif aday adaylarından biriyim. Muhtarlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, esnaflarımızı hepsini dolaştım. Tüm sorunları dinledim, sorunların ağırlıklı kısmı bizim belirlediğimiz noktalar… Ziyaretlerimiz sonrasında gelen talepler doğrultusunda yeni projeler de oluşturduk” dedi.

HER DAİM SOKAĞIN NABZINI TUTACAĞIM
Saha çalışmalarını ve başkan olduğu takdirde örgütle izleyeceği yol haritasını anlatan Sandal, “ Biz ziyaretlerimizde gidip kendimiz anlatmadık, Bayraklının sorunlarını ve bu sorunların çözümü olan projelerimizi anlattık. Ben yönetim anlayışım gereği sokakta olacağım. Çünkü sokağın nabzını tutamayan başkan belediyeyi yönetemez, yönettiğini zanneder. Bana doğru bilginin aktarılıp aktarılmadığını sokaktan kontrol edeceğim. İnsana dokunmayan, insanlara yeni bir gelecek sunmayan bir anlayış bize göre değil. Siyasette iki şekilde ayakta kalırsınız ; Bir, toplum sizi kucaklar. İki, örgütle iyi diyalog kurarsınız. Biz, örgütümüzün özgür hareket etmesinden yanayız, siyasi olarak örgütle beraber olacağız ama asla belirleyici olmayacağız. Kendimizi Bayraklı halkına emanet edeceğiz” dedi.

BAYRAKLI İÇİN 1 VİZYON 12 KENT PROJESİ
Bayraklı için hazırladığı projelerden bahseden Sandal, “Ben rutin işlerden bahsetmiyorum. Bayraklı’da işsizliğe çare olmaktan, yoksulluğu, açlığı bitirmekten bahsediyorum. Kentini yeniden dizayn etmekten bahsediyorum. Biz 1 tane vizyon projesi, 12 tane de kent projesi hazırladık. Bunlardan biri de Aziz Sancar AR-GE Geliştirme Projesi… Bu proje ile olası hibe ve fon kaynaklarını Bayraklı’ya aktaracağız. Ev hanımlarımzın ekonomik özğürlüklerine kavuşmalarını sağlaması için meslek edindirme kurslarını ihtiyaçlar ölçeğinde yaygınlaştıracağız. Kentsel dönüşüm, Homeros Meydanı, Smyrna Çevre Düzeni, Müze Projesi, Her mahalleye çocuk parkı ve spor alanı projesi ve yeşil alan projelerimiz ile Bayraklı’nın nefes aldığı, kentte paylaşma ve dayanışma duygularının geliştirildiği ve sosyal, kültürel etkinliklerin gerçekleştirildiği tüm kesimlere ulaşacak yaşam alanları oluşturacağız. Bizim için önemli olan kent rantını vatandaşa dağıtabilmek. Kenti zenginleştirerek, halkı zenginleştirmek” ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM
Kentin en önemli sorunlarından kentsel dönüşüm noktasında vatandaşın menfaatine göre hareket edeceklerini söyleyen Sandal, “Vatandaşı zora sokan, vatandaşa fazladan maliyet çıkaran işlerden uzak duracağız. Kentsel dönüşümün olacağı yerlerdeki vatandaşlarımızın çoğu ekonomik standartların altında yaşayan insanlarımız.  Bu yüzden ideal formülü geliştireceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız var ancak uygulanabilirliği noktasında önce hazırlıkların resmiyet kazanması, vatandaşa sunulması kabul görmesi ve sonrasında ise deklare edilmesi lazım. Bu sorunla ilgili en kısa sürede bizim belediye olarak gösterebileceğimiz çaba neyse sonuna kadar göstereceğiz” dedi.

 
Şengül'den CHP'ye: Sarıldıkları 4 argüman var, bunlarla prim yapmaya çalışıyorlar!
 
Ege sularında 44 hayat kurtaran operasyon!
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Şengül'den CHP'ye: Sarıldıkları 4 argüman var, bunlarla prim yapmaya çalışıyorlar!
?Yerel seçim öncesinde İzmir’e ihtiyacı olduğu projeleri kazandırmak için ...
Erdoğan ile Bahçeli bir araya gelecek: Masada ittifak!
31 Mart yerel seçimleri öncesi AK Parti ile MHP arasında ilk temas gerçekleşiyor. ...
CHP-İYİ Parti-Saadet Partisi yerel seçimde işbirliği stratejisi peşinde
CHP'nin yaptığı İYİ Parti görüşmesi ve yapmayı planladığı Saadet Partisi ...
 
DSP partilerin küskünlerine kapıyı kapattı!
DSP İzmir İl Başkanlığı tarafından DSP’nin 33'üncü kuruluş yıl dönümünde ...
Narlıdere Belediye Başkan Aday Adayı Kılıç'tan pazaryeri mesaisi
Narlıdere Belediye Başkan Aday Adayı Hakan Kılıç, ilçenin en büyük halk ...
MHP'den aday olmak isteyen proje getirecek
MHP yönetiminin, yerel seçimlerde aday olmak isteyenlerden bölgelerinin ...
 
CHP’li İnal: Örgütlü toplumu güçlendireceğiz
Bornova Belediye Başkan Aday Adayı CHP'li İnal “Bornova’mıza daha iyi ...
CHP'li Kaya: 2019 sadece yerel seçim değildir!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Avukat ...
AK Parti İzmir'de 'dijital temayül' heyecanı
İzmir'de belediye başkan aday adayları için dijital temayül (eğilim) yoklaması ...
 
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA GERÇEK İZMİR
TWITTER'DA GERÇEK İZMİR
YAZARLAR
Sercan Avcı
‘Olağan’ sorular!
Fikret İlkiz
On iki eylül bin dokuz yüz seksen, değişen ne?
Dr. Tuncay Filiz
Solunum yolu enfeksiyonları başladı, uyanık olunuz!
Gönül Soyoğul
Güven(me) bana!
İlker Ağın
Nasıl bir kooperatif?
Seray Akın Ürkmez
Ola ki Bornova’ya yolunuz düştü...
ÇOK YORUMLANANLAR
Gerçek İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri