POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER GÜNCEL SPOR KÜLTÜR-SANAT DÜNYADAN EKONOMİ TÜMÜ
CHP'de vatandaşa küfür eden başkan için karar!
CHP'de vatandaşa küfür eden başkan için karar!
Türkiye'den Yunan NAVTEX'ine itiraz!
Türkiye'den Yunan NAVTEX'ine itiraz!
Rusya'da bir üniversiteye ateş açıldı: 8 ölü, 6 yaralı
Rusya'da bir üniversiteye ateş açıldı: 8 ölü, 6 yaralı
CHP'den çarpıcı rapor: İşte Türkiye'nin Wuhan'ı!
CHP'den çarpıcı rapor: İşte Türkiye'nin Wuhan'ı!
24 Temmuz 2021 Cumartesi - 08:43

Haftanın İzmir sayfası: Kentte neler yaşandı?

Türkiye’de Kurban Bayramı haftası geride kalırken kentte de siyasi partiler ve kamu kurumlarında bayramlaşma programları yapıldı. Vali Köşger, kentteki aşılamayla ilgili veriler sundu ve çağrıda bulundu. İzmir’de meydanlara aşılama noktaları kuruldu. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili CHP’li Özuslu konuştu, AK Parti’den cevap geldi. Japonya'daki 2020 Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları'nda ülkemizi temsil edecek 108 kişilik sporcu listesine İzmir damga vurdu. Bakan Koca yeni vaka haritasını paylaştı.

Haftanın İzmir sayfası: Kentte neler yaşandı?

GERÇEKİZMİR - İzmir’de bu hafta birbirinden önemli gelişmeler yaşandı. Gelişen bazı olaylar da İzmir’i yakından ilgilendirdi.

Türkiye’de Kurban Bayramı haftası geride kalırken kentte de siyasi partiler ve kamu kurumlarında bayramlaşma programları yapıldı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentin yeni tip koronavirüse (COVİD-19) karşı yapılan aşı uygulamasında iyi bir noktada olduğunu belirtti ve verilerek sunarak çağrıda bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Mustafa Özuslu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Partili Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe’yi hedef alan Özuslu’ya cevap gecikmedi. Boztepe de Özuslu’ya aynı şekilde sert karşılık verdi. 

Japonya'daki 2020 Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları'nda ülkemizi temsil edecek 108 kişilik sporcu kafilemizin önemli bir kısmı İzmir'de yetişen isimlerden oluştu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından illere göre haftalık vaka yoğunluğu haritasını açıkladı. Yeni haftanın verilerine göre İzmir yüzde binde 24.46 ile sarı kategoride kaldı.

İZMİR BAYRAMLAŞTI
Türkiye’de Kurban Bayramı haftası geride kalırken kentte de siyasi partiler ve kamu kurumlarında bayramlaşma programları yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Kurban Bayramı için kutlama mesajı yayımladı. Başkan Soyer mesajında pandemiye karşı uyarıda bulundu ve şair Abdurrahim Karakoç’un “Bayramlar bayram ola…” dizeleriyle bayram temennisini paylaştı.

VALİ KÖŞGER'DEN 'AŞILAMA' RAPORU, AŞI ÇAĞRISI!
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentin yeni tip koronavirüse (COVİD-19) karşı yapılan aşı uygulamasında iyi bir noktada olduğunu belirterek, Kurban Bayramı süresince de sağlık çalışanlarının aşı çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini kaydetti. Köşger, “Aşılamada çok iyi gidiyoruz. En iyi 10 il arasında 9'uncu sıradayız. Daha iyi olacağız. Ama hastalık tümüyle bitmiş değil. Bazı günler kentte virüs nedeniyle ölüm sıfır oluyor ama günde 2-3 kişinin vefat ettiği günler de var. Hastalık, bulaşmaya ölümcül olmaya devam ediyor. Hemşehrilerimiz tatilini, bayramlarını kurallara dikkat ederek geçirsinler. Kalabalık ortamlara girmesinler. Hijyen, maske ve mesafeye dikkat etsinler. Aşı sırası gelenler muhakkak aşısını yaptırsın” dedi. KENTTE MEYDANLARDA AŞILAMA NOKTASI
Aşılanmanın hızlı ilerlediği kentlerden İzmir'de meydanlarda kurulan aşılama noktalarında vatandaşlar, hem bayramlaşma hem aşılarını olma imkanı buluyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan haritada en az bir doz aşısını olmuş nüfus oranı yüzde 72,1'e ulaşan İzmir'de en kısa sürede mavi kategoriye geçiş hedefiyle aşı kampanyasına hız verildi. Bayram tatili sürecinde hastanelerdeki aşı polikliniklerinde 400 personel görev yaparken 35 mobil ekipteki 105 personel de ilçelerdeki meydanlar, işlek caddeler, vapur iskeleleri, tren ve metro istasyonları önüne aşılama noktası kurdu.

ÖZUSLU KONUŞTU, AK PARTİLİ BOZTEPE CEVAP VERDİ!
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Mustafa Özuslu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yol haritasından kentte yürütülen çalışmalara, meclisteki genel tablodan CHP örgütüyle aradaki ilişkiye kadar birçok konuda düşüncelerini aktaran Başkan Vekili Özuslu, yer yer flaş çıkışlara imza attı.
AK Parti'nin mecliste sergilediği muhalefete yönelik eleştirilerini sıralayan Özuslu özellikle Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe'yi hedef aldı. Boztepe'nin yaptıklarını şov olarak nitelendiren Özuslu ayrıca Salda Gölü ziyaretleri sırasında Başkan Soyer'in mekan kapatıp sabaha kadar eğlendiğinin iddia edilmesi için, "Burnuna mandal takan adamın neyini ciddiye alayım! Onun ciddiye alınacak bir tarafı yok ki. Burnu mandallı, fotoğrafa bakın Pinokyo gibi görürsünüz! Ben bunun neyini ciddiye alayım?" dedi.
Bunun üzerine AK Partili Boztepe’den yanıt gecikmedi. Boztepe ise Özuslu için, “Sahibine yaranma derdine girmiş erk müşkülü” sözlerini kullandı. Boztepe, “Hayatım boyunca kimsenin kuklası olmadım. Birilerine kendini göstermeyi bırak, yaranma derdinden kurtul da kentin sorunlarıyla ilgilen” çıkışında bulundu.
“Sayın Özuslu boyunu aşan laflar etmiştir. Kendi meclis grubunda, partisinde, il ve ilçe yönetimlerinde ve ekip arkadaşlarının arasında bile saygı göremeyince bizim üzerimizden kendini gösterme çabasına girmiştir” diyen Boztepe ayrıca, “Siyasetin Brutus'ü olarak kayıtlara geçmiş bir kişi bize siyaset dersi ve veremez etik dersi de. Şahsımı da Pinokyo’ya benzeten Özuslu’nun önce kendisine bakmasını tavsiye ediyorum.  Ben yaşamım boyunca hiç kimsenin kuklası olmadım, kuklalık bizzat mecliste başkanvekilliği yaparken çok da güzel birilerinin kuklalığını yapan Özuslu’ya yakışır” açıklamasına imza attı. 
Boztepe, “Sayın Özuslu kendine güveniyorsan kamuoyunun önünde, tüm basın mensuplarının yanında İzmir’i dolaşalım, Körfez’in kenarlarını, derelerin ağızlarını gezelim. En yakın çalışma arkadaşların Murat Aydın ve Bülent Sözüpek’i de yanına alabilirsin. Aşkla İzmir’i, işçi alımlarını, İZBETON’un ihalelerini konuşalım. Belediyede başkanvekili olmadan önce alkol ruhsatı bile olmayan mekanda çalıştırdığın sigortasız emekçi kardeşlerimizi yarın dava açmasınlar, haklarını aramasınlar diye belediyenin hangi şirketine işe aldırdığını da konuşalım” ifadelerini de kullandı. 

İZMİR'İN GURURLARI TOKYO'DA SAHNEDE!
Japonya'daki 2020 Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları'nda ülkemizi temsil edecek 108 kişilik sporcu kafilemizin önemli bir kısmı İzmir'de yetişen isimlerden oluşuyor. Dünyanın en prestijli spor organizasyonu için kota alan İzmirli sporcular, cimnastikten yüzmeye, okçuluktan yelkene birçok branşta ülkemiz adına madalya arayacak. Artistik cimnastikte Türkiye'ye ilk Dünya ve Avrupa şampiyonluğunu getiren İbrahim Çolak, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılarak cumhuriyet tarihinde ilki başaran erkek cimnastikçi olan üst üste 2 kez Avrupa şampiyonu unvanlı Ferhat Arıcan, 2019 Dünya Şampiyonası'nda ikinci olan Ahmet Önder, Mısır asıllı Türk sporcu Adem Asil ve 2019'da henüz 15 yaşındayken olimpiyat kotası alan Nazlı Savranbaşı, Tokyo'da ay-yıldızlı bayrağımızı temsil edip Türkiye'ye bu branştaki ilk madalyayı getirmeye çalışacak.

Okçulukta daha önce Rio Olimpiyatları'nda yarışan Yasemin Ecem Anagöz, bu kez madalya hedefini vurmaya çalışacak. Yüzmede kısa kulvar kurbağalamada Avrupa rekorları ve Avrupa ikinciliği bulunan Emre Sakçı, havuzda tarihimizde ilki arayacak. İzmir Foça'da yetişip kariyerlerini İstanbul'da sürdüren yelkenci kardeşler Deniz ve Ateş Çınar, 2008 Pekin, 2012 Londra ve 2016 Rio'dan sonra üst üste dördüncü olimpiyata katılan ilk Türk yelkenciler olacak. Urlalı Okyanus Arıkan ve Beste Kaynakçı, ilk olimpiyat deneyimlerini yaşayacak. Rüzgar sörfünde Dilara Uralp ve Onur Cavit Biriz olimpiyatta ülkemiz adına yarışacak. Kadın voleybolunda olimpiyatlarda madalya arayacak takımımızda Cansu Özbay da yer alacak. Çekiç atmada Özkan Baltacı, gülle atmada Emel Dereli, karatede Dilara Bozan olimpiyat heyecanı yaşayacak.

Daha önce birçok madalya elde ettiğimiz ata sporumuz güreşte Tokyo Olimpiyatları'nda çok iddialı Egeli isimler madalya için mindere çıkacak. İlk güreş hayatına İzmir'de başlayıp 2016 Rio Olimpiyatları'nda Türkiye'ye tek altın madalyayı getiren Taha Akgül, üst üste ikinci olimpiyat şampiyonluğu için güreşecek. Dünya ve Avrupa Şampiyonası'nda madalyaları bulunan Muğla Fethiyeli Süleyman Atlı, Denizlili Süleyman Karadeniz, Manisa Akhisarlı Kerem Kamal ve Balıkesirli Yasemin Adar, madalya umutlarımız olacak.

BAKAN KOCA YENİ VERİLERİ AÇIKLADI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından İllere göre haftalık vaka yoğunluğu haritasını açıkladı. Yeni haftanın verilerine göre İzmir yüzde binde 24.46 ile sarı kategoride kaldı.

 
Galatasaray'dan 3 transfer birden!
 
250 milyon dolar kefaletle serbest kaldı!
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Arazi kavgasında 2 kardeşini öldürdü!
Düzce'de kardeşler arasında arazi paylaşımı nedeniyle çıktığı belirtilen ...
İzmir'de jandarmadan helikopterle trafik denetimi
İzmir'de jandarma ekipleri, trafik yoğunluğunun olduğu kara yollarında ...
Kaş açıklarında göçmen teknesi battı!
Milli Savunma Bakanlığından, Kaş'ın 161 mil güneybatısında batan tekneden ...
 
Markette dehşet: Müdürü bıçakladı, çalışanı bıçaklar evine kadar kovaladı!
İzmir'in Buca ilçesinde aralarında husumet bulunduğunu öne sürdüğü marketin ...
Tıp öğrencisinin ölümünde ilk bulgu!
Ankara'da Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanın peşinden giden ve ...
5.kattaki yangından mucize kurtuluş!
Denizli'nin Pamukkale ilçesinde 5’inci kattaki evinde çıkan yangında mahsur ...
 
Karşıyaka'da çifte yangın paniği!
Karşıyaka ilçesinde aynı saatlerde iki yangın paniği yaşandı. Yamanlar ...
Komşu 2 mahallenin su kavgası: 'Boruları kestiler' iddiası!
Menemen ilçesine bağlı kırsal Çaltı Mahallesi'nden 3 kilometre mesafedeki ...
Sadece unvanı sakin: Tatilde nüfusu 20 kat arttı!
Muğla'nın Ula ilçesinin 'sakin şehir' unvanlı Akyaka Mahallesi'nde bayram ...
 
RÖPORTAJLAR
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA GERÇEK İZMİR
TWITTER'DA GERÇEK İZMİR
YAZARLAR
Fikret İlkiz
Alkışlarla geldiler, alkışlarla gittiler
Dr. Tuncay Filiz
Büyüyen lenf bezleri yakından takip edilmelidir 
İlker Ağın
Mavi ve siyah
Sercan Avcı
CHP'nin sahadaki il başkan adayı!
Taha Okan
CHP Baykal’ın hatırına tarihi fırsatı kaçırmamalı!
Seray Akın Ürkmez
Sağlığımızın kadın savaşçıları
Gönül Soyoğul
Medya, cambazlık mı?
ÇOK YORUMLANANLAR
Gerçek İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri