POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER GÜNCEL SPOR KÜLTÜR-SANAT DÜNYADAN EKONOMİ TÜMÜ
Erdoğan'dan 'Mansur Yavaş' salvosu!
Erdoğan'dan 'Mansur Yavaş' salvosu!
Avukat Selçuk Kozağaçlı'ya 11 yıl 3 ay hapis
Avukat Selçuk Kozağaçlı'ya 11 yıl 3 ay hapis
Bakan açıkladı: Market markalarına sınırlama
Bakan açıkladı: Market markalarına sınırlama
Şırnak'tan acı haber: 1 asker şehit
Şırnak'tan acı haber: 1 asker şehit
15 Nisan 2018 Pazar - 08:45

İzmir'de Kılıçdaroğlu ile çifte açılış: 'Koca' övgü ve Erdoğan'a sert sözler!

CHP Genel Başkanı Tire’de 2 önemli açılışa katılma üzere kente geldi. Kılıçdaroğlu ilçede yeni yapılan arıtma tesisinin ve UEFA standartlarındaki yeni stadın açılışını gerçekleştirdi. CHP Lideri stattaki konuşmasında Kocaoğlu'nu yerelde kalkınma politikalarıyla överken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi.

İzmir de Kılıçdaroğlu ile çifte açılış:  Koca  övgü ve Erdoğan a sert sözler!

GERÇEKİZMİR – İzmir Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ağırlıyor. 

CHP Genel Başkanı'nın İzmir programı bugün Tire'de başlayacak ve yarın Balçova'da devam edecek.

- FOTO GALERİ: İZMİR'DE KILIÇDAROĞLU GÜNÜ!... 

Antalya'da Kadın Kolları İl Başkanları Toplantısı'na katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu özel uçakla İzmir’e hareket etti. 

CHP Genel Başkanı’nı taşıyan uçak saat 15.30 sıralarında Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaptı. Kılıçdaroğlu’nu burada Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, parti yöneticiler ve partililer tarafından karşılandı. 

CHP Lideri ve beraberindeki heyet direkt olarak kara yoluyla Tire’ye geçti. ÖNCE ‘ARITMA’YI AÇTI
Kılıçdaroğlu, Tire'de ilk önce İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan arıtma tesisinin açılış programına katıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin Küçük Menderes Havzası’nı kirlilikten kurtarmak için başlattığı arıtma seferberliğinin son halkası olan Tire İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'nin de resmi açılışı CHP Genel Başkanı’nın katılımıyla yapıldı. 

12. ARITMA TESİSİ 
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Tire bölgesinin evsel atıklarını arıtacak 66 bin kişi kapasiteli ileri biyolojik arıtma tesisini 10.9 milyon liraya mal etti. Tesis, günde 11 bin 731 metreküp atık su arıtıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Küçük Menderes havzasında kurduğu arıtma tesisi sayısı, Tire İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ile birlikte 12’ye çıktı.

İKİNCİ DURAK STAT 
Kılıçdaroğlu Tire’de Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi'nin ortak projesi olan 15 bin seyirci kapasiteli Tire Stadı'nın açılışına da katıldı. 

Törende CHP heyeti de tam kadro hazır bulundu. İzmir’in yeni arenasının açılışına Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Tuncay Özkan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı. 

Tire Stadı açılış töreni İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. Ardından Tire Belediyesi Halk Dansları Topluluğu statta açılışa özel bir gösteri yaptı. 

'KOCA' ÖVGÜ, ERDOĞAN'A SERT SÖZLER! 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu stattaki törende konuşmasına, “İzmir Milletvekili olarak burada bulunmaktan, sizlerle aynı atmosferi yaşamaktan onur duyuyorum” sözleriyle başladı. 

'Bizler hep söyledik... Kocaoğlu ve arkadaşları...'
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yerelde kalkınma politikalarını öven CHP Lideri, “Sayın Kocaoğlu kırla kent arasındaki gelir uçurumunu gidermeye çalışan bir kişidir. ‘İkisinin de hayat standardı yükselmeli’ diye yola çıkan bir belediye başkanıdır. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu politikası Cumhuriyet Halk Partili tüm başkanlar tarafından aynen uygulanmaktadır. Biz çalışıyoruz ama birileri bu çalışmamızı kıskanıyor. Eleştireceği yerde gözdağı veriyor, eleştireceği yerde iddianameler hazırlıyorlar. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında 397 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı, arkadaşları gözaltına alındı, tutuklandı. Bizler hep şunu söyledik… ‘Kocaoğlu ve arkadaşları namuslu insanlardır, boğazlarından aşağı bir kuruş haram lokma inmez’ dedik. Çünkü bizim başkanlarımızın iki kuralı vardır. Birincisi; kendisine oy versin, vermesin tüm kente hizmet götürür. Onların yaptığı gibi ‘Bana oy vermeyene hizmet götürmem’ anlayışıyla hareket etmez. Bizim onlardan birinci farkımız budur! İkincisi harcadığımız her kuruşun hesabını millete vermek…  Az önce Büyükşehir Belediye Başkanımız güzel bir örnek verdi. Burayı 60 milyona mal etti. Onlar aynı yeri 200 milyona ihaleye çıktı” diye konuştu. 

'Meşhur zat var ya...'
CHP Lideri, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da sert sözlerle yüklendi. 

Kılıçdaroğlu, “Meşhur zat var ya, arada bir ‘Eyy Kılıçdaroğlu’ diyen zat! Geçenlerde, ‘Bay Kemal devlette çalışırken maaş dışında hiç birşey kazanamdı” diyor. Yani malı mı götürelim? Sizin gibi mi yapalım? Her kuruşun hesabını veririz biz! Bay Recep de bunu gayet iyi bilsin. ‘Kılıçdaroğlu tapusuz binalara tapu verecekmiş’ diyor... Evet İzmir’den söylüyorum… 50 yıldır aynı yerde oturan, aile kuran, cebinde tahsis belgesi olan herkese tapusunu vereceğim. Anasının ak sütü gibi helaldir. Kimse senin gibi kaçak saraylarda oturmayacak!” dedi. 

Hükümetin tarım politikasını eleştirerek, mercimeğin, buğdayın, samanın ithal edildiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, tarımın sorunlarının ithalatla çözülemeyeceğini savundu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Tarımın sorunları çözülmeden Türkiye'nin sorunları çözülmez. Üreticinin sorununu çözeceksiniz ki Türkiye'nin sorunlarını çözelim. Kırsalda tarımı bitirirseniz oradaki insanlar kentin varoşlarına gelerek hayata tutunmaya çalışacaklardır. Herkes huzur içinde yaşasın. Bizim yol haritamız tekelleşme, ithalat değil üretime artıracağız, kendi halkımıza vereceğiz. Kaybeden sarayda oturan ve onun lobileri olacak. Sanıyorlar ki ithalat yapınca Türkiye'nin sorunlarını çözeriz. Çiğ süt, peynir, saman, bakliyat, nohut üreteceksiniz. Kendi kendine yeten dünyadaki 7 ülkeden biri olan Türkiye bugün kendi kendine yetemez hale geldi. Sütü, çiçeği, fidanı, peyniri de kırsaldan alıp kentle paylaşan belediyelerimiz hem kırsala hem kente hizmet ediyor. Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak görüyoruz."

'Askerden yeni gelen oğlumun postalını senin çocuklarına göndereyim' 
Suriye sınırındaki Sakız Karakolu'nda askerlerle birlikte çay içtiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
"Hatay'a gittim. Recep Bey diyor ki 'Ey Kılıçdaroğlu senin Hatay'da ne işin var?' Recep Bey, kusura bakma, ben senin gibi yapmadım. Davul zurna yanıma almadım, şehitlerimizin kanı kurumadan onlarla şarkı türkü söylemek gibi bir adet edinmedim. Şehitler üzerinden siyaset yapmadım, şehitlere her zaman her ortamda saygı duydum. 'Kılıçdaroğlu, postalın eksikse postal göndereyim' demiş. Ben postalı bu ülkenin yiğit bir genci olarak 1968'li yıllarda giymiştim. Postalı da giymiştim parkayı da giymiştim. Sevgili Recep, Bay Recep eğer sen gerçekten milliyetçiysen ben askerden yeni gelen oğlumun postalını, senin askere gitmeyen çocuklarına göndereyim. Oturup benimle uğraşıyorsun. Emin olun, ben olmasan Recep Bey bunalıma girecek. İyi ki varız, bunalıma girmekten kurtarıyoruz onu. Askerlerle oturdum, acılarını paylaştım, komutanlarla beraber oldum. Şova yeltenmedik onların kahramanlıkları her zaman gururumuz oldu. Sakız Karakolu'nda görev yapan komutanlara buradan İzmir'den Tire'den selam gönderiyorum. Erlerin gözlerinden öpüyorum. Garibanın çocuğu olunca 'Allah herkese şehitlik nasip etsin' diyor. Senin çocuklarını gönder askere, bakanlarının çocuklarını gönder. Onların sırtından propaganda yapacaksın dönüp, Kılıçdaroğlu'na saldıracaksın. Sen benimle aynı kıratta değilsin. Benim yoldaşlarım bu ülkenin 80 milyonu kadını, erkeği, yaşlığı, genci Kuvva-yi Milliyecidir."

Yiğit kimmiş 80 milyon görsün! 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "ÖSO, bizim Kurtuluş Savaşımızdaki Kuva-yi Milliye güçleri gibi bir oluşumdur" sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Bu zat bir densizlik daha yaptı. Kalktı dedi ki 'Efendim dedi ÖSO'cular Kuva-yi Miliyeci’dir' dedi. Parayla savaşa gönderiyorsun. Allah aşkına bütün vatandaşlarıma sesleniyorum. Hangi Kuva-yi Milliye’ci parayla askere mi gitti? Onlar bayrakları, vatandaşları çocukları için Türkiye için mücadele ettiler. 5 kuruş beklentileri olmadı. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Para için değil, vatan için mücadele ettiler" diye konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Senin belirleyeceğin bir yerde senin yandaşlarını da al, gel er meydanına. Yiğit kimmiş, 80 milyon görsün. Kaçma Recep Bey, kaçma" dedi.

YERELDE KALKINMA VE STAT MESAJLARI! 
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu açılış konuşmasında Küçük Menderes’in yerelde kalkınma hareketinin çıkış noktasını olduğunu ifade ederken, ülkeye örnek olan ‘okul sütü’ projesinin de Tire’den yola çıktığını söyledi. Kocaoğlu yerelde kalkınma modeli ve hedefler hakkında detaylı bilgi verirken, “Bu başarı İzmir’indir, hepimizindir” mesajı verdi. Kocaoğlu İzmir’in kooperatiflerle dayanışma içinde ülke tarım ortalamasının iki katından fazla üretim yaptığının da altını çizdi, “İflas aşamasındaki kooperatifler ihracatçı olmuşsa, İzmir’de köyden kente göç durmuşsa kimse başka yerde model aramasın, İzmir’i görmezden gelmesin” dedi. 

Kocaoğlu İzmir’in çevre yatırımlarında da açık ara lider kent olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı kentsel dönüşümde de örnek bir yol haritası izlediklerini belirterek, “Fikirtepe, Sulukule gibi işler sosyal demokrat belediyelerin yapacağı işler değildir… Türkiye’ye ‘Uzundere’ye bakın, oradan yol ve yöntem belirleyin’ diye sesleniyorum” dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı çarpıcı stat mesajları da verdi. Kocaoğlu, "Kentin en işlek yerlerine, tek nefes alacağı yerlere hem Güzelyalı’ya hem de Karşıyaka’ya stat yapılmaya kalkılıyor. Bunun yanlış olduğunu bangır bangır bağırdık, dinlemediler! Yapıyoruz, yapacağız’ derken biz 2014 seçimlerinden önce o zamanki Bornova Belediye Başkanımız Kamil Okyay Sındır ile birlikte Doğanlar Stadı’nın temelini açtık, bugünkü Bornova Belediye Başkanımız Olgun Atila ile birlikte biçtik ve şahsınızın huzurunda açtık. İzmir statsız kalmıştı, o statta Göztepe Süper Lig’e çıktı, Altınordu Süper Lig’e çıkıyor. Tire Belediye Başkanımız görevi dışında sadece sporla uğraşıyor. Bize bu stadı yapmamızı önerdi. Biz de madem ‘kentin içinde stat konusunda siyaset karıştı’ burayı yapalım dedik ve bu 15 bin kişilik stadı yaptık. 64 milyon lira para harcadık, çevre yatırımlarıyla birlikte tam 70 milyon harcamış olduk. Bugün buna eşdeğer bir stat 200 milyonu aşkın bir paraya ihale edildi" diye konuştu. 

İZMİR’İN YENİ ARENASI 
Süper Lig maçları ve uluslararası karşılaşmalara ev sahipliği yapabilecek UEFA standartlarında inşa edilen 15 bin kişilik Tire Stadı kapılarını 'resmen' açtı. Yaklaşık 60 milyon TL'yi bulan maliyetinin yüzde 75'i Büyükşehir, yüzde 25'i Tire Belediyesi tarafından karşılandı. 

Ses, ışık ve görüntüde son teknoloji
4 Eylül 2015'te temeli atılan Tire Stadı'nın 60 milyon lirayı bulan yapım maliyetinin 46 milyon liralık kısmını İzmir Büyükşehir Belediyesi karşıladı. Bornova Doğanlar Stadı'nın ardından Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı ikinci stat olma özelliği taşıyan yeni Tire Stadı'nın çimlendirme çalışması 1.2 milyon TL'ye mal oldu. 4x6 m. boyutlarındaki iki skorboardun yanı sıra ses ve ışık sistemleriyle Tire Stadı, Türkiye'nin en modern spor tesislerinden oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, stadın yapımına verdiği katkıların yanı sıra bağlantı yolları ve otopark imalatlarının da gerçekleştirdi. Stadın yanındaki 29 bin metrekarelik yeşil alana ise antrenman sahası ve koşu parkurları yapılacak. Stat içinde sosyal tesisler ve misafir takımlar için konaklama tesisi de bulunacak. Yeni Tire Stadı, estetik görünümü kadar mükemmel akustiği ile de ev sahibi takımlar için önemli bir avantaj yaratacak.


ADD’DEN STAT İÇİN PANKART

Kılıçdaroğlu’na Tire programında bir de pankartlı talep geldi. Atatürkçü Düşünce Derneği CHP Genel Başkanı’na hitap ederek ‘Stadımızın adı Atatürk adıyla taçlansın’ pankartı açtı. 

İLÇE BAŞKANLARIYLA SÜRPRİZ BULUŞMA 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Tire programlarının ardından geceyi İzmir'de geçirecek.

CHP Genel Başkanı'nın Pazartesi programına sürpriz bir buluşma da eklendi. Kılıçdaroğlu İzmir'de konaklayacağı Kaya Termal Otel'de partili ilçe başkanlarıyla kahvaltıda bir araya gelecek. 

Kılıçdaroğlu Pazartesi günü ayrıca Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği'nin düzenlediği sempozyuma katılacak. Köy Enstitüleri'nin 78'inci Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle Balçova'da düzenlenecek olan 'Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek Sempozyumu'nda saat 11.00’de açılış konuşmasını yapacak Kılıçdaroğlu'nun, sempozyumun ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri ile bir araya gelmesi bekleniyor.

CHP Lideri Ankara’da MYK toplantısına katılacağı ve Salı günkü grup toplantısına hazırlanacağı için saat 14.00’te yine özel uçakla İzmir’den Başkent’e hareket edecek.

 
Ölüm ilanlı aldatma davası!
 
Dünya çocukları Karşıyaka’ya geliyor
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Erdoğan Putin ile görüştü: Ne mesaj verdi?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya lideri Putin ile telefonda görüştü. ...
Sözcü Kalın yazdı: Krizin seyri değişebilirdi!
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beşşar Esed rejiminin 7 Nisan'da ...
Okulda kongre polemiği...CHP: Rezalet, AK Parti: Sakınca yok!
CHP Bornova İlçe Başkanı Kavalar, Bornova AK Parti Gençlik Kolları Kongresi’nin ...
 
İTO seçimine siyaset bakışı: 4 il başkanı ne dedi?
İzmir’de bir numaralı gündem maddesi olan ve Demirtaş’ın sürpriz şekilde ...
Erdoğan: Yapılan operasyonu doğru buluyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Suriye'ye yönelik operasyonu hakkında 'Yapılan ...
Kılıçdaroğlu sınırda, İzmir'den o başkan yanında!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hatay programını sürdürüyor. CHP ...
 
Kılıçdaroğlu sınırda karakolu ziyaret etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay Hassa'da sınıra sıfır Afrin ...
İYİ Parti'den acil güvenlik talebi!
İYİ Parti ABD- Fransa- İngiltere'nin Suriye operasyonunun ardından 'acil ...
CHP'li Bayır'dan Demirtaş'a: Neden geri çekildin?
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, İzmir Ticaret Odasında gerçekleşecek ...
 
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA GERÇEK İZMİR
TWITTER'DA GERÇEK İZMİR
YAZARLAR
Sercan Avcı
Kocaoğlu-Yıldırım yarışından Soyer-Zeybekci yarışına!
ÇOK YORUMLANANLAR
Gerçek İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri