Sürekli'den yeni 'kredi' çıkışı: Dünya Bankası 'Böyle bir anlaşma yok' diyor!

20 Ekim 2021 Çarşamba   12:59

GERÇEKİZMİR - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in İzmir'de depremzedelere yeni ve yenilenmiş yuva için Dünya Bankası'yla yaptığı kredi uzlaşısı CHP ile AK Parti arasında tartışma konusu olmaya devam ediyor. 

CHP cephesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek uzlaşıya onay verme çağrısı yaptığı, AK Parti'nin de ortada resmi bir anlaşma olmadığını ifade ettiği tartışmada yeni bir açıklama geldi. 

Depremzedelerle yapılan toplantının ardından basın mensuplarının karşısına çıkan AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli şu mesajları verdi: Kredi konusunu 19 Ağustos’ta Başkan Tunç Soyer ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile ortak açıklamada netleştirdik. Bakanımıza da bu konu soruldu. Dünya Bankası’nın son açıklamasında ‘Gündemimizde böyle bir kredi yok’ diyor. Cumhurbaşkanımızın onayına giden bir kredi olmadığını söylemiştik. Meclisteki grubumuz sorularını sordu cevap versinler. Ama Dünya Bankası bizim gündemimizde böyle bir kredi yok diye bakanlığa açıklama yapmış!Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Surekli-den-yeni-kredi-cikisi-Dunya-Bankasi-Boyle-bir-anlasma-yok-diyor/102845