Kılıçdaroğlu 'dönüşüm mağdurları'na söz verdi!

24 Ekim 2021 Pazar   15:24

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Mobilya Akademi'nin açılışının ardından Kılıçdaroğlu, Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi Temel Atma Töreni'ne katıldı.

Kılıçdaroğlu, tören alanında Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi mağdurlarının protestosuyla karşılaştı.

Ellerinde dövizlerle Kılıçdaroğlu'na seslenen mağdurlar, 9 yıldır tamamlanamayan projeyle ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kendilerini dinlemediğini ileri sürdü.

Kılıçdaroğlu ile görüşen gruptan Eray Uslu, tamamlanmayan projenin bir an önce tamamlanacağına dair söz aldı.

Eray Uslu, "Kentsel dönüşüm İzmir'de hüsrana uğradı. 5 etaptan oluşan projenin iki etabı yapıldı ancak gerisi yapılmadı. Tunç Başkan ise bununla ilgilenmedi. Uzundere Kentsel Dönüşüm, Türkiye'nin ilk kentsel dönüşüm projesi olarak lanse edilen projesiydi ancak sekteye uğradı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bize basının önünde bu dönüşümün bir an önce bitirileceğine dair söz verdi. Biz kendisine güveniyoruz. 9 yıldır yapılmayan projenin bir an önce bitmesini istiyoruz. 40 senelik komşularımızın 3'te biri yeni dairelerde oturuyor. Diğerleri oturamıyor" diye konuştu. (DHA)Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Kilicdaroglu-donusum-magdurlari-na-soz-verdi/103016