Korkutan deprem: İzmir 5.1'le sallandı!

30 Kasım 2021 Salı   07:09

GERÇEKİZMİR - İzmir yeni güne büyük bir sarsıntıyla uyandı. 

Ege Denizi'nde İzmir'in Urla ilçesi açıklarında korkutan bir deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.00'de, merkez üssü Ege Denizi'nin İzmir açıkları olan 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deniz yüzeyinin 3,97 kilometre derinliğindeki depremin merkez üssünün, İzmir'in Urla ilçesine 56,18 kilometre mesafede olduğu belirlendi.

9 DAKİKA SONRA BİR DEPREM DAHA 
Öte yandan bu depremden sonra yine Urla açıklarında 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. AFAD'dan alınan bilgilere göre saat 07.09'da meydana gelen 7,16 kilometre derinliğindeki depremin merkez üssünün Urla'nın 57.22 kilometre mesafede olduğu bildirildi. 

VALİ KÖŞGER: HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YOK 
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger deprem sonrası yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Urla açıklarında gerçekleşen 5.1 büyüklüğündeki depremde an itibariyle ilimizde herhangi bir olumsuzluk meydana gelmemiştir. Geçmiş olsun İzmir. Allah ülkemizi ve şehrimizi tüm afetlerden korusun.

SOYER'DEN AÇIKLAMA
Deprem sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kentte herhangi bir hasar gerçekleşmediğini duyurdu. Soyer, "Ege Denizi'nde meydana gelen ve şehrimizde de hissedilen deprem sonucunda herhangi bir hasar gerçekleşmemiştir. Tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı. Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Korkutan-deprem-Izmir-5-1-le-sallandi/104883