Olaylı meclis oturumu yargıya taşındı: AK Parti Grup Başkanvekili hakkında suç duyurusu!

27 Haziran 2022 Pazartesi   15:03

GERÇEKİZMİR - Gaziemir Belediye Meclisi haziran ayı ikinci birleşimi olaylı bir oturuma sahne oldu. 

Belediye Başkanı Halil Arda idaresinde gerçekleşen oturumda AK Parti Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca yaşanan gerginliğin ardından CHP'li Meclis Üyesi İbrahim Özkara'nın üzerine yürüyerek ittirdi. 

AK Partili Atmaca konuşması sırasında araya giren CHP'li Özkara'ya tepki gösterdi, Başkan Arda'nın Özkara'ya uyarısının ardından Atmaca'da '“Hadi çocuk meclisine! Hala uslanmıyorsunuz" çıkışı geldi.

Özkara bu çıkışa "Terbiyesiz" sözüyle tepki gösterdi. Bunun üzerine Atmaca, Özkara'nın üzerine yürüyerek ittirdi ve "Benim canımı sıkma. Terbiyesiz sensin” dedi.

Yaşanan gerginlik CHP'li Özkara'nın bugün yaptığı suç duyurusuyla yargıya taşındı.Özkara, Menderes Adliye Sarayı'na giderek olayın sesli görüntülerinin de yer aldığı bir dosya ile Atmaca hakkında suç duyurusunda bulundu. Özkara suç duyurusunda Atmaca'nın tehdit, hakaret ve kasten yaralamaya teşebbüsten cezalandırılmasını istedi. Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Olayli-meclis-oturumu-yargiya-tasindi-AK-Parti-Grup-Baskanvekili-hakkinda-suc-duyurusu/116853