Siyasetin gündemi o İzmir vekili: AK Parti iddiası ve çarpıcı mesajlar!

7 Ağustos 2022 Pazar   15:18

GERÇEKİZMİR - TBMM'ye 2018'de yapılan genel seçimlerde CHP'den seçilerek adımını atan ardından Muharrem İnce'nin kurduğu Memleket Partisi'ne katılan, geçtiğimiz aylarda da bu partiden de ayrılan İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi yeni bir transfer iddiasıyla siyasetin gündeminde... 

Süreçte Cumhur İttifakı'nı destekler mesajlarıyla dikkat çeken İzmir Milletvekili Çelebi'nin AK Parti'ye katılacağı iddia edildi. TV100'de yayınlanan "Gündeme Dair" programında iddiayı dile getiren Barış Yarkadaş, "Ergenekon operasyonlarında tutuklanan ve kamuoyunun 'Teğmen Çelebi' olarak tanıdığı bir süre önce CHP'den istifa etti, Memleket Partisi'ne geçti. Muharrem İnce'yle de bazı anlaşmazlıklara düşünce Memleket Partisi'nden de istifa etti. Mehmet Ali Çelebi son 20 gündür, önce Cumhur İttifakı'nı öven bazı paylaşımlarda bulundu, ardından bazı AKP milletvekilleriyle fotoğraf vermeye başladı" diye konuştu. Halk TV yazarı İsmail Saymaz da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Mehmet Ali Çelebi, geçen hafta AK Partili heyetle ile özel görüşme yaptı. Bu görüşme sonunda AK Parti’ye katılmaya karar verdi. Bir AK Partili yetkili, bana bu bilgiyi doğruladı. Çelebi, öğrendiğim kadarıyla, AK Parti’nin kuruluş yıldönümü olan 14 Ağustos’ta partiye katılabilir" ifadelerini kullandı. 

Flaş iddiaların ardından İzmir Milletvekili Çelebi de sosyal medya hesabından çarpıcı mesajlar paylaştı.

Çelebi seri paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi: 
Asker kökenli bir vekilim. Silahlı Kuvvetlerimizin namuslu ellerinde yetiştim.Birçok devre arkadaşım şehit oldu.40bin vatan evladımız boşuna toprağa düşmedi. PKK-Öcalan severlerin hoş görüldüğü denklemlerle işim olmaz net! Sìyaseti bıraksam da 6+1 değil Cumhur ittifakı derim!"
"Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurtuluş Savaşından sonraki en ciddi ve çok cepheli egemenlik mücadelesini vermektedir. PKK-FETÖ ile kararlı mücadele şarttır. Terör devletine müsaade edilemez, Mavivatanda oldubitti yapılamaz. “Milli birlik” şarttır. Buna her türlü katkıyı sunarım.

"ERDOĞAN 15 TEMMUZ'DA DİRENMESE HEPİMİZ KATLEDİLMİŞTİK"
Çabuk unutanlara önemli bir hatırlatma: Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, 15 Temmuz’da direnmese ben dahil kumpaslarda yargılanan istisnasız herkes, ölüm listelerindeki Türkiye’nin binlerce önemli ismi bugün hayatta olmayacaktı.Hepimiz katledilmiştik.

"TAKIM TUTMA DEĞİL İLKE TUTMA ZAMANI"
"6 lı masanın aylardır cevaplayamadığı 20 soru! Takım tutma değil ilke tutma zamanıdır. Aslolan devlettir, millettir!"

Çelebi son paylaşımında ise "PKK-FETÖ hesaplarının kudurması hayra alamet! Dostların nezaket içindeki eleştirileri baştacı. Durum Egemenlik Mücadelesidir zamanla anlaşılacaktır" ifadelerine yer verdi. Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Siyasetin-gundemi-o-Izmir-vekili-AK-Parti-iddiasi-ve-carpici-mesajlar/118825