CHP'li Özel'den Çelebi'ye sert tepki: Şimdi çıksın İzmir'de bir dolaşsın bakalım...

7 Ağustos 2022 Pazar   17:56

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin mesajlar verirken, CHP'den geçtiği Memleket Partisi'nden de ayrıldıktan sonra Cumhur İttifakı'nı destekleyen mesajlar atan ve gazeteciler Barış Yarkadaş ile İsmail Saymaz tarafından AK Parti'ye geçeceği ileri sürülen İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi hakkında da konuştu. 

Çelebi'nin AK Parti'ye katılacağı iddiasına yönelik soruyu yanıtlayan CHP Grupbaşkanvekili Özel, çarpıcı mesajlar verdi.

"GİTTİĞİ GÜN SÖYLEDİM..."
CHP'li Özel, "Mehmet Ali Çelebi'nin Cumhur İttifakı'yla ilgili yaptığı açıklamalar gerçekten talihsiz açıklamalardır. Benim açımdan ayrıca şöyle bir sorunu var; biz Veli Ağbaba ve Nurettin Demir ile birlikte Mehmet Ali Çelebi'yi cezaevinde ziyaret etmiş, onun AKP ile ilgili yakınmalarını en yakından dinlemiş, onun nikah şahitliğini yapmak üzere Genel Başkanımıza onun talebini iletmiş, onun nikahına genel başkanımız katılmış ve şahitlik yapmasını sağlamış, onu herkes darbecilik yapmakla suçlarken ona sahip çıkmış 3 kişiden biriyiz.  AKP hakkında söyledikleri ortada. Benim Hulusi Akar ile tartışmamda, arkadan bana verdiği destek ortada. Hulusi Akar'a, 'Sen silah arkadaşlarının bedduasını alan adamsın. 234 silah arkadaşın sana hakkını helal etmeyerek öldü' dediğimde, beni mahkemeye verdiğinde 224 Hulusi Akar'ın silah arkadaşı, Mehmet Ali Çelebi'ye isimlerini yazdırarak 'Özgür Bey'e destek veriyoruz' demişlerdi çünkü onu bizim arkadaşımız olarak gördüler. Bugün sosyal medyaya yansıyan açıklamalar ortada. Silahlı Kuvvetler'den geçmişte Çelebi'ye sahip çıkanlar, onunla birlikte yargılanların tepkiğleri ortada... Ancak Çelebi, CHP'ye dünya kadar laf ederek giitti. Gittiği gün söyledim; 'Burası baba evi. Gidersin, kapıyı çarpar da gidersin ama baba evini yakıp gitmezsin.' Yapmaya çalıştığı oydu. Bu evinin tapusunda tek bir isim yazıyor. O da Gazi Mustafa Kemal Atatürk" diye konuştu. 

"BUNUN İZAHI YOK"
Özel açıklamalarını şöyle sürdürdü: Memleket Partisi'ne gitti oradan da ayrıldı. Gözümüzle gördük MHP ile temasları oldu. Bugün öğreniyoruz ki AKP'ye gidecekmiş, bunu da yalanlamıyor. Bunu ne için yapıyor? Şunun için yapıyor; Memleket Partisi'ne giderken orada büyük bir başarı yakalayacağını düşünüyortdu o olmayınca onu bıraktı. Sonra MHP'de de olmadı. Şimdi ise milletvekilliğini sürdürmek için AKP'ye gidiyor. Bunun izahı yok. Geçmişte milletvekili transferlerine ilişkin de Erdoğan'ın laflarını ben İzmir basının ortaya koymasını ve Çelebi'ye sormasını beklerim.

"ŞİMDİ ÇIKSIN İZMİR'DE BİR DOLAŞSIN BAKALIM..."
CHP Grup Başkanvekili, "Ancak AKP kendine bu kadar laf söyleyen birini, sırf elverişli olur CHP'ye karşı kullanırız diye bünyeye alıyorsa, bu kişi İzmir milletvekilidir. AKP onu İzmir'den kaçırıp başka bir yere koymasın ve ya İzmir'de kendi teşkilatlarından birilerinin hak ettiği sıralara koymasın da, sınıra koysun. Kararı İzmirliler versin bakalım. AKP, Mehmet Ali Çelebi'yi milletvekili yapma karşılığında aldığına göre, Çelebi'yi de bugün kaç milletvekili çıkardıysanız o sınıra koyun. Koyun da İzmirliler Çelebi'ye ne dediklerini bir göstersinler bakalım. Tutupta öyle kaçırıp başka yerlerde milletvekili yapma sözü vermeyin. İzmirliler Çelebi'ye ne diyorlar görelim. Şimdi çıksın İzmir'de bir dolaşsın bakalım. İzmir'de, İzmirlilerden AKP karşıtlığı üzerinden alınan oyları, götürüp AKP'ye vermek nasıl bir şeymiş, Çelebi anlatsın" diye konuştu. 

"ÇOK AĞIR ŞEYLER SÖYLEYEBİLİRİM"
Özel sözlerini şöyle tamamladı: Çok söyleyeceğim söz var kendiyle ilgili, çok ağır şeyler söyleyebilirim ama ben bu konudaki değerlendirmeyi İzmir'deki seçmene bırakıyorum. Cesaretleri varsa İzmir'deki sınır noktadan aday olsun bakalım. O zaman görelim milletin vekili miymiş Reis'in vekili miymiş."Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/CHP-li-Ozel-den-Celebi-ye-sert-tepki-Simdi-ciksin-Izmir-de-bir-dolassin-bakalim-/118830