İzmir'de yas: Hamdi Türkmen'e veda...

8 Ağustos 2022 Pazartesi   13:32

Uzun süredir mücadele ettiği kansere yenik düşen Gazeteci-Yazar Hamdi Türkmen, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Hamdi Türkmen için ilk tören Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlendi. Törene Türkmen’in eşi Meltem ile kızı Derin Türkmen’in yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, milletvekilleri, belediye başkanları, gazeteciler ve dostları katıldı.

“Çok iyi bir gazeteciydi”
Törende konuşan Dilek Gappi, önemli bir ismi kaybettiklerini belirterek, “Ne desek, ne söylesek kifayetsiz kalacak şimdi. Birbirimize, biz gazetecilere Hamdi Türkmen’i anlatmak da tuhaf geliyor. Basın mesleğinde uzun yılları olan herkes onu tanır, bilir. Yolu kesişen, denk gelenlerin sayısı hayli fazladır. İyi ki bizim de yollarımız kesişmiş ve iyi bir gazeteciyi, çok iyi bir yazı işleri müdürünü tanımışım” dedi.

Işıklar içinde yatsın
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu da çok üzgün olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “İzmir basınının en önemli isimlerinden birini kaybettik. Çok iyi bir gazeteciydi, çok iyi bir insan, iyi bir ağabeydi. Işıklar içerisinde yatsın.”

“Hamdi kalemini satmadı”
Eşi Meltem Türkmen de “Ne mutlu bu güzel konuşmaları duymak. Hamdi kalemini satmadı. Hiç kimseye hiçbir zaman taviz vermedi. Atatürkçüydü. Son nefesine kadar mesleğini layıkıyla yapmaya çalıştı. Fanatik bir Göztepe’liydi. Çok iyi bir yöneticiydi. Çok iyi bir dosttu, arkadaştı, çok iyi bir eşti, mükemmel bir babaydı. Acımızı paylaştığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Anılarını paylaştılar
Törende; İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Gazeteci Erdal İzgi, CHP eski milletvekili Mehmet Ali Susam, İzmir Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Misket Dikmen, Gazeteci Erol Yaraş, Hamdi Türkmen ile ilgili anılarını anlatarak sevenlerine ve ailesine başsağlığı diledi.

Hamdi Türkmen için Göztepe Spor Kulübü'nde de tören düzenlendi. Türkmen'in tabutuna Göztepe bayrağı ve adının yazılı olduğu forma koyuldu. Kulüp binasında Hamdi Türkmen için mevlit okutuldu. Kulüpteki törende Göztepe'nin eski başkanlarından Levent Ürkmez ve eski başkanvekili, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Talat Papatya kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Çok değerli bir ismi kaybettiklerini anlatan Ürkmez, "Hamdi Türkmen benim çocukluk ve gençlik arkadaşımdı. Aynı zamanda kulüp arkadaşımdı. Onun yokluğunu hissedeceğim" diye konuştu. Talat Papatya ise Hamdi Türkmen'in basın ve futbol camiasına çok önemli hizmetlerde bulunduğunu söyledi. Türkmen'in iyi bir Göztepeli olduğunu ifade eden Talat Papatya, "Tarifi zor bir üzüntü içindeyim. Kendisinin kulübümüze çok emekleri olmuştur. İyi bir ağabeyi kaybettik. Onu unutmayacağız" dedi. 

DUALARLA UĞURLANDI
Hamdi Türkmen'in cenazesi Göztepe'deki törenden sonra Hamidiye Camisi'ne getirildi. Öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Türkmen, dualarla Karabağlar Paşaköprü Mezarlığı'na defnedildi. Cenazeye İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Ak Parti Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İyi Parti Milletvekili Musavat Dervişoğlu, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmet Özgener, Narlıdere Belediye Başkanı Abdul Batur, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ve gazeteci arkadaşları da katıldı. Türkmen, evli ve 3 çocuk babasıydı.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Izmir-de-yas-Hamdi-Turkmen-e-veda-/118870