Meclis üyesi için disiplin komisyonu!

11 Ağustos 2022 Perşembe   19:28

GERÇEKİZMİR – CHP İzmir İl Yönetimi, İl Başkanı Deniz Yücel başkanlığında toplandı.

Toplantıda Gaziemir Meclis üyesi Murat Serin için disiplin komisyonu oluşturuldu.

Gaziemir Belediyesi Haziran ve Temmuz Ayı meclislerinde yaşanan "Akçay Caddesi ile İzmir Banliyö Hattı arasında kalan bölge" mecliste sert tartışmalara neden olmuş ve CHP'li meclis üyeleri kendi aralarında da fikir birliğine varamamıştı.

Havaalanı uçuş koridoru nedeniyle yıllar önce toplam  yapı yüksekliği 3 kat ve 9 metre ile sınırlandırılmış ancak havaalanı mania planı kriterleri değiştiği için 9 metre sınırı kalkmış, Gaziemir Belediyesi de bölgedeki insanların mağduriyetini gidermek amacıyla bölgede plan değişikliğine giderek planlardan 9 metre sınırını kaldırmak için önerge hazırlamıştı.

Haziran ayının ardından Temmuz ayında tekrar meclis gündemine gelen söz konusu önerge için CHP'li meclis üyeleri "Kabul" oyu kullanırken, CHP'li Meclis Üyesi Murat Serin, önergenin komisyonlara iadesini istemiş, CHP grubunun görüşünün tersine açıklamalarda bulunarak artışın görüntü kirliliğine neden olacağını savunmuştu. AK Parti ve MHP Grubu da ilgili önergeye "Ret" oyu vermiş, önerge Serin dışındaki CHP'li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilmişti.

Yaşanan gelişmelerin ardından, Gaziemir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili İzel Zenginobuz Murat Serin'in disipline gönderilmesi için harekete geçmiş ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'e "Serin'in dosyasını" teslim etmişti. Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Meclis-uyesi-icin-disiplin-komisyonu/119051