Büyük temizlik harekatı: İzmir o tarihte 30 ilçede sokakta!

18 Ağustos 2022 Perşembe   12:26

Yetki ve sorumluluğu altındaki ana arter ve bulvarlarda temizlik hizmeti sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentte kirliliği önlemenin en kalıcı yönteminin kirletmemek olduğunu ve kamusal alanların temizliğine özen gösterilmesi gerektiğini hatırlatmak amacıyla toplu temizlik hareketi başlatıyor.

Büyükşehir Belediyesi “Sen, Ben, Hepimiz! Tertemiz İzmirimiz” diyerek 20 Ağustos 2022 Cumartesi 09.30'da 30 ilçede sivil toplum kuruluşlarının üyeleri ve kamu kurumlarındaki çalışanlar da dahil olmak üzere İzmirlileri eşzamanlı temizlik hareketine çağırıyor.

Etkinlik için merkeze uzak ilçelerde yerel hizmet binalarının önünde toplanılacak. Merkez ilçelerde ise çalışmanın başlangıç ve bitiş noktaları şu şekilde belirlendi:
Balçova: Teleferik - Belediye
Bayraklı: Folkart Towers- Değirmen Kafe
Bornova: Cumhuriyet Meydanı - Küçükpark Meydan
Buca: Demokrasi Meydanı - Şirinyer Migros
Çiğli: Kasaplar Meydanı - Ekol Hastanesi
Gaziemir: Gaziemir Meydan - Optimum Alışveriş Merkezi
Güzelbahçe: Güzelbahçe Köyü Meydanı - Avni Akyol Koleji
Karabağlar: Selvili Otoparkı - Peker Mahalle Muhtarlığı 
Karşıyaka: Vatan Bilgisayar Önü - Yunuslar
Konak: Basmane Gar Meydanı - Basmane Gar Meydanı
Narlıdere: Demokrasi Meydanı - Şehitlik

Temizlik için her yıl 100 milyon TL’lik kaynak ayrılıyor
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Temiz İzmir” hedefi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi 30 ilçede 785 personel ve 150 araçla sahada çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler sokaklardan günde yaklaşık 60 ton atık topluyor. Sadece bu faaliyet için yıllık yaklaşık 100 milyon TL’lik kaynak ayrılıyor.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Buyuk-temizlik-harekati-Izmir-o-tarihte-30-ilcede-sokakta/119385