İYİ Partili Kırkpınar'dan iddialı İzmir mesajı: Seçim zamanında yapılırsa...

19 Ağustos 2022 Cuma   11:46

Efe Can TAN/GERÇEKİZMİR - İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar gündeme ve kente dair önemli açıklamalarda bulundu. 

- İYİ PARTİ İL BAŞKANI KIRKPINAR'DAN AKŞENER'LE ZİRVE RAPORU... 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ege Bölgesi İl ve İlçe Başkanları toplantısının ardından kentte basın mensuplarıyla bir araya gelen İl Başkanı Kırkpınar, bu toplantının yapıldığı İstanbul'un Esenyurt ilçesinde İYİ Parti konteynerine Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) mensupları tarafından gerçekleştirilen saldırıyı kınarken, demokrasi vurgusu yaptı. İYİ Partili Kırkpınar ayrıca partisinin İzmir'deki oy oranını açıklarken, "Zamanında seçim olursa İzmir’de birinci parti oluruz" mesajını verdi. "'DEMOKRASİ' DEDİKÇE SALDIRILAR DEVAM EDİYOR!"
İYİ Parti İl Başkanı Kırkpınar toplantıda sözlerine İstanbul'da İYİ Parti konteynerine MHP mensupları tarafından gerçekleştirilen saldırıyı kınayarak başladı. İYİ Parti İl Başkanı, "Türkiye’nin gündemi saat saat dakika dakika değişiyor. Önümüzdeki gününde olursa 2023 Haziran’da seçim var. Üzülerek ifade edeyim ki geçtiğimiz günlerde İstanbul Esenyurt’ta yapılan il ve ilçe başkanları toplantısını icra ettiğimiz yerde İYİ Parti’ye ait konteynere MHP’liler tarafından saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırıyı aynı zamanda İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’in gözünün önünde cereyan etmiştir. Bize demokrasi dedikçe saldırılar devam ediyor. Hepimizin bildiği şey demokrasi ve hukuktan asla vazgeçmeyeceğiz. Demokrasi ve hukuk kazanacak. Yaşasın demokrasi kahrolsun istibdat diyoruz. Partimiz Türkiye genelinde 973 ilçede, 81 ilde oyunu en çok artıran Akşener hanımefendinin arkasında sağlam bir duruş gösteriyoruz. Sayın genel başkanımız teşkilatımız kararlı bir duruş sergilemeye davet ediyor. Önümüzdeki seçimler 2017’nın 16 Nisan günü yapılan referandum sonucunda tek adam sistemine geçmiş olduk. 83 milyon insanın, 5 milyon sığınmacının yaşadığı ülkeyi tek bir insan yönetirse bu da baskıcı bir yönetim olursa zaruretten doğmuş İYİ Parti kuruldu. Önümüzdeki seçimlerde birinci parti olacak olan İYİ Parti İzmir’de de birinci parti olacak. 365 günün her gününde demokrasi çiğneniyor. Bu seçimin 2023 18 Haziran gününde yapılacak seçim Türkiye’nin demokrasi ile sınavıdır. AKP ile MHP sandığa gömülecektir. Süreç içinde önümüzdeki günlerde neleri yaşayacağız hepiniz gibi benim de söyleyecek sözüm yok, 1 saat sonra ne olacağını bilmiyoruz. Hangi baskı unsurları önümüze set çekecek bilemiyoruz. Bu tek adam rejimini değiştirmek gücünü milletimizden alarak yolumuza devam edeceğiz’’ diye konuştu. 

Soru-cevap şeklinde ilerleyen toplantıda İYİ Parti İl Başkanı'ndan önemli mesajlar geldi. 

SEÇİM ZAMANINDA OLURSA İZMİR’DE BİRİNCİ PARTİ OLURUZ!
Partisinin İzmir’deki oy oranını açıklayan Kırkpınar, "Şu anda ikinci partiyiz. Kasım ayında bir seçim olursa bilemiyorum. Zamanında seçim olursa İzmir’de birinci parti oluruz. Şu anda oy oranımız İzmir’de 23,6" diye konuştu. 

PARTİMİZİN DAHA DA GÜÇLENMESİNİ SAĞLAYACAK!
İYİ Parti’ye yönelen saldırının partiyi sokağa çekme niyetiyle mi gerçekleştirildiği sorusunu yanıtlayan Kırkpınar, "İYİ Parti büyüyor. Büyüyen bir İYİ Parti’ye bu saldırılar partimizin daha da güçlenmesini sağlayacaktır. Bizim kimseden korkumuz yok’’ dedi. 

"TEŞKİLAT, TEŞKİLAT, TEŞKİLAT!"
Önümüzdeki genel seçimlerde görevinden istifa ederek milletvekili adayı olacağı konuşulan Kırkpınar İstanbul’daki gerçekleşen Ege Bölgesi İl ve İlçe Başkanları toplantısında bu konunun gündeme gelip gelmediğine dair soruyu, "İlçe başkanları ve il başkanları toplantısında bu konu gündeme gelmedi. Gündeme gelmesi de doğru değil zaten. Ben başından beri söylüyorum il yönetim kuruluna danışmadan onların kararını dikkate almadan bunu yapmam. Teşkilat, teşkilat, teşkilat..." sözleriyle yanıtladı. Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/IYI-Partili-Kirkpinar-dan-iddiali-Izmir-mesaji-Secim-zamaninda-yapilirsa-/119439