Seferihisar'da 'Gazetecilik Okulu' yola çıkıyor!

5 Şubat 2023 Pazar   14:20

Seferihisar’da doğup büyüyen ve Seferihisar’da yaşayan gazetecilerin kuşaktan kuşağa aktardığı Seferihisar’daki yerel basın kültürünün 50 yıllık köklü geleneğini yaşatmak, korumak ve meslekte yeni olan gazetecilere aktarmak için kurulan Seferihisar Gazeteciler Derneği, “Gazetecilik Okulu” ile meslek profesyonellerini iletişim fakültesi öğrencileri ve yerel gazetecilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Birçok usta ismin konuşmacı olup genç iletişimciler ile deneyimlerini paylaşacağı Gazetecilik Okulu, yeni medya ve geleneksel medya arasında köprü oluşturmayı amaçlıyor.

GENÇ GAZETECİLERİN KATILMASI HEDEFLENİYOR

Özellikle mesleğe yeni adım atacak gazeteci adayı gençlerin katılımını beklediklerini söyleyen dernek kurucularından İnanç Karabulut, “Gazetecilik dijital medyanın gelişmesi ile çok farklı alanlarda icra edilen bir meslek haline geldi. Fakat buna rağmen objektiflik, araştırmacılık, tarafsızlık gibi mesleğin temel ilkelerinin korunmasına en çok bu günlerde ihtiyaç var. Gazetecilik okulu ile özellikle gazeteci adayı gençlere hem yeni medyanın farklı araçlarını hem de bu araçları kullanırken meslek etiğini nasıl uygulayabileceklerini anlatmak istedik ve bu amaca uygun bir program hazırladık” dedi.

Eğitime katılmak isteyenlerin form doldurup başvuru yapması gerekiyor. Başvurular sonucunda kabul edilen katılımcılara e-mail yoluyla ulaşılacak. 25-26 Şubat’ta Seferihisar İBB Çağan Irmak Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan eğitim için başvurular 17 Şubata kadar devam edecek. Eğitime başvurmak için linke tıklayınız: bit.ly/seferihisargazetecilikokulu

EĞİTİM PROGRAMI

•Yeni Dijital Araçlar: Podcast

Uraz Kaspar, Aykut İbrişim, İlkan Akgül- Podfresh

•Görülmeyenin Peşinde: Türkiye’de Yerel Medya

Çağla Geniş-İlkses Gazetesi

Nevzat Dönmez-Yeni Asır Gazetesi Eski Genel Yayın Yönetmeni

•Gazeteciliğimizin Kalite Sorunu ve Gelir Modeli İhtiyacı

Mustafa Kuleli- Türkiye Gazeteciler Sendikası, Avrupa Gazeteciler Federasyonu

•TV Haberciliğinin Dünü Bugünü Yarını

Adnan Bulut- KRT TV Genel Müdürü

•Spor Haberciliği

Sinan Genç- Spor Muhabiri

•Haber Bülteni Sunuculuğu

Çiğdem Akdemir- KRT TV

•Yeni Bir Çağ: Dijital Medyada Habercilik

Duygu Demirdağ- GAİN TV



Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Seferihisar-da-Gazetecilik-Okulu-yola-cikiyor/128143