Başkan Engin'in mahalle mesaisi tam gaz!

28 Mayıs 2023 Pazar   09:18

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, birim müdürleri ve muhtarlarla birlikte mahalle gezilerine devam ediyor. Hafta boyunca Limanreis, Ilıca, Altıevler ve Sahilevleri’ni ziyaret eden Başkan Engin yapılan çalışmaları yerinde inceledi, muhtarlardan ve yurttaşlardan gelen talep ve önerileri tek tek not almayı ihmal etmedi. Mahallelerin acil ihtiyaçlar konusunda bilgi alan Başkan Engin, eksikliklerin giderilmesi için belediye yetkililerine talimat verdi.

Kentin sağlam temellerde geleceğe hazırlanması ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşması için yoğun çaba harcadıklarını söyleyen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, halktan gelen talep ve önerileri en hızlı şekilde çözmeye çalıştıklarını ifade etti. Başkan Engin, yurttaşların belediyeleri kendine en yakın yönetim birimi olarak gördüğünü dile getirerek, “Halkımıza belediyelerden daha yakın olan, yıllardır ülkemize değer katan muhtarlık kurumumuz var. Muhtarlarımız da bizler gibi yurttaşlarımızın oylarıyla seçiliyorlar ve halkımıza hizmet etme aşkıyla görev yapıyorlar. Mahallelerimizin sorunlarını en iyi muhtarlarımız biliyor, yurttaşlarımızla birebir ilgileniyor. Biz de Narlıdere Belediyesi olarak karar alma süreçlerimizde muhtarlarımızın görüş ve önerilerine çok önem veriyoruz. Sosyal devletin yerelde en temel uzantısı olan muhtarlarımızı gözümüz, kulağımız olarak görüyoruz. Muhtarlarımızla birlikte mahallelerimizi gezerek ihtiyaçları tek tek not aldık, yurttaşlarımızın talep ve önerilerini dinledik. İlçemizin yaşam kalitesini hep birlikte geliştirecek, ortak akılla geleceğin Narlıdere’sini hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Başkan Engin mahalle gezilerini birlikte gerçekleştirdiği Limanreis Mahalle Muhtarı Seval Bolat, Ilıca Mahalle Muhtarı Önder Demirdöven, Altıevler Mahalle Muhtarı Zuhal Arabacı ve Sahilevleri Mahalle Muhtarı İsmail Yetim’e özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Baskan-Engin-in-mahalle-mesaisi-tam-gaz/133906