Bahçeli: Sonuca herkes saygı duymalıdır

28 Mayıs 2023 Pazar   21:10

MHP lideri Devlet Bahçeli açıklamalarda bulunuyor.

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

Türk milleti bugün tarih yazmış, kutlu varlığına tertemiz iradesi ile sahip çıkmıştır. Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan aziz vatandaşlarımızın katılımı ile seçim yapılmış kesin olmayan sonuçlara göre Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan 13’üncü Cumhurbaşkanı seçilmiştir.

Türk demokrasisi ve siyaset tarihinde iki türlü bir seçimin ilk örneği yaşanmakla birlikte k atılım oranının yüksekliği milli ve demokratik şuurun canlılığına işaret etmiştir.

Türkiye'nin demokrasi standartlarında yüksek seviyeye ulaşması ve dünya çapında mukayese üstünlük kazandığı çarpıcı bir gerçek olarak belirginlik kazanmıştır.

Aziz milletimiz demokrasi fethiyle egemenlik haklarını ve tarihi mirasını güçlü şekilde kucaklamış, kardeşlik hukukuyla varoluş namusunu koruyarak Türk ve Türkiye Yüzyılı vizyonuyla buluşturma iradesi göstermiştir.

Türkiye'nin demokrasi standartlarında yüksek bir seviyeye ulaşmasıyla artık hiç kimsenin ihmal edemeyeceği çarpıcı bir gerçek olmuştur. Türk milleti tarih yazmıştır. Tezahür eden milli iradeye herkes ve her kesim asgari ölçülerde saygı duymalıdır.

Bundan sonra gelecek Türk asrıdır. 13. Cumhurbaşkanımzı Recep Tayyip Erdoğanı yürekten samimiyetle kutluyorum. 85 milyonun tüm vatandaşları kazanmıştır. Bugün kucaklaşma barışma ve muhabbet kazanmıştır. (NTV)Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Bahceli-Sonuca-herkes-saygi-duymalidir/133940