Kılıçdaroğlu: Yürüyüşümüz sürüyor, buradayız!

28 Mayıs 2023 Pazar   21:51

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkez'inde açıklama yaptı.

28 Mayıs Cumhurbaşkanı seçimlerinin 2. turunda kendisine oy veren 25 milyon vatandaşı dimdik ayakta görmeyi istediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Yürüyüşümüz sürecek." dedi.

"MÜCADELE VERDİM VERMEYE DE DEVAM EDECEĞİM"

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

Sevgili halkım, hakkınızın yenmesine müsade edemezdim etmedim. Eziyetlere haksız hukuksuz adaletsiz bir düzene susup dilsiz şeytan olamazdım. Evlatlarımız işsiz hayata tutunmaya çalışırken sizin hakkınızın yenmesine müsaade edemezdim etmedim. Milyonlarca göçmenin gelip sizin ikinci sınıf vatandaş olmanıza susamazdım, susmadım.

Hepimiz bir aileyiz. Her gün her şeye zam gelirken, halkımın belimin bükülmesine gönlüm razı gelemezdi, gelmedim. Ben bir kardeşiniz, bir evladını, bu toprakların insanı olarak hakkınız için bolluk bereket içinde yaşayın diye mücadele verdim, vermeye de devam edeceğim. Sizlerden bir ricam var. Kendiniz için, evlatlarınız için, emeklilerimiz için, demokrasi mücadelesi sürdürmeye destek verin. Son yılların en adil olmayan seçim sürecini yaşadık. Devletin bütün imkanları bir partiye seferber edildi.

CHP ve Millet İttifakı tüm unsurları ile her cephede mücadelesini vermektedir. Ülkemize gerçek anlamda demokrasi gelinceye kadar bu mücadelenin öncüsü olmayı sürdüreceğiz. Bilin ki benim asıl üzüntü sebebim, ülkeyi bekleyen çok daha büyük sıkıntılardır. O sıkıntılar karşısında da ilk olarak bizler duracağız. Şu andan itibaren bana oy veren 25 milyonu aşan vatandaşımızı dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürecek, biz buradayız.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Kilicdaroglu-Yuruyusumuz-suruyor-buradayiz/133944