CHP’li Yılmaz Konak için ‘Ben de varım’ dedi!

1 Aralık 2023 Cuma   16:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak eski İlçe Başkanı Ali Yılmaz, CHP'den Konak Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. 2019 yerel seçimlerinde de Konak'tan aday adayı olan Yılmaz, Konak'ı baştan yaratacak projeleri olduğunu ve bu projeleri hayata geçirmek istediğini anlattı. 

"BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞANACAK"
"Konak'ın yönetimini Konaklı'ya verin" diyen Yılmaz, "2019 yılında Cumhuriyet'in 2'nci Yüzyılı diye çıkmıştık, 30 yıldır Konak için hazırladığımız projeleri sunduk ama maalesef geçmiş dönemde bu yetkiyi alamadık. Şimdi bu yetkiyi alacağımıza ve değişimin olacağına inanıyorum ben. Partimizde önemli bir değişim yaşandı, değişimle birlikte yeni projelerle halkımızın isteklerini karşılamamız lazım. Biz de bu doğrultuda Konak'ta yeniden ikinci yüzyılın projelerini hazırladık. Konak'ta gerçekten çok büyük değişiklikler yaşanacak. Kentsel dönüşümden tutun, Konak'ın en büyük alanı olan Kemeraltı'nda, Kadifekale'de ve sağlık turizminin Konak'a getirilmesini sağlayacak projelerimiz var. Bunları Konak'ta yaşatacağız" dedi. 

"KONAK TARİHİNDE İLK KEZ KENDİ İÇİNDEN BELEDİYE BAŞKANI ÇIKARACAK"
Yılmaz şu açıklamalarda bulundu: “Konak'ın kenar mahalleleri bugüne kadar değerlendirilmedi. Ben 30 yıl Gültepe'de yaşadım, çocukluğum orada geçti. Sokaklar, her şey hala aynı, hiçbir değişim yok. Gültepe'den Güzelyalı'ya kadar değişimi yaşatmak için tekrar aday adayı oldum. İnanıyorum ki örgütüm, üyelerimiz, partimizin yetkilileri bu yetkiyi bize verecek. Bu yetkiyle tarihinde ilk kez Konak kendi içinden bir belediye başkanı çıkaracak. 

"ÜYELERİMİZE KENDİMİZİ ADADIK"
Bütün üyelerin görüşüyle adaylarımız belirlenecek. Genel Başkanımız açıkladı; en kötü önseçim en iyi atamadan daha iyidir. Bunu kurultayımızda üstüne basa basa anlattı. Biz de diyoruz ki seçim kurulunun verdiği süreç nedeniyle önseçim için geç kalıyorsak; örgütümüz denetiminde önseçim olsun ve bunu yapacaklarına inanıyoruz. Biz de bunun için üyelerimize kendimizi adadık. 

"ÖNSEÇİM OLURSA ALİ YILMAZ KESİNLİKLE ÇIKAR"
Önseçim yapılırsa sandıktan kesinlikle Ali Yılmaz çıkar çünkü bütün üyelerimiz emeğe çok önem veriyor. Emek en yüce değerdir, bizim partimizin anlayışında bu var. Emek en yüce değer olduğuna göre Ali Yılmaz hiç sapmadan, yalpalamadan partimize gençliğinden bugüne emek verdi. 

"KONAK, TÜRKİYE'NİN GÖZDESİ OLACAK"
Projelerimizi dile getireceğiz. Bunların hepsini gerçekleştirdiğimiz zaman Konak, Türkiye'nin gözdesi olacak. Konak, belki de dünyada en iyi kent olma olgusunu yakalayacak. Yeşildere projemiz var hala yapılmadı, tüm bunları biz yapacağız.

"KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BİZ YAPACAĞIZ"
Konak'ın en büyük sorunu kentsel dönüşümün yapılmaması. Bunu gerçekleştirebilirsek çok farklı bir Konak'ı yaratabiliriz. Önce Yenişehir'den, Boğaziçi'nden, Gültepe'den başlayacağız, İsmetpaşa, Mehtap'tan devam edeceğiz. Gürçeşme'den devam edeceğiz. Çimentepe'den devam edeceğiz. Kentsel dönüşüm değil plan değişikliğine gitti, biz kentsel dönüşüm yapacağız”

"MUTLAKA BİR KONAKLI'YI BAŞKAN YAPIN"
Partililere seslenen Yılmaz, "İçinizde yetiştirdiğiniz partiye emek veren bir Konaklıyı mutlaka belediye başkanı yapın. Bu çok önemli. Birlikte yöneteceğiz, Konak'tan gelen bir insan Konaklı partililerle Konak'ı yönetecek. Dışarıdan gelenler Konak'ı iyi bilmiyorlar, bilene kadar da zaman bitiyor" diye konuştu.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/CHPli-Yilmaz-Konak-icin-Ben-de-varim-dedi/143083