CHP’li Gençler: Şeker fabrikaları vatandır!

6 Mart 2018 Salı   09:25

GERÇEKİZMİR - Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.’ye ait 14 fabrikanın satış yöntemiyle ayrı ayrı özelleştirilmesine karar verilmesine CHP cephesinden tepkiler sürüyor.

CHP İzmir Gençliği de satış kararını protesto için alana indi. Gençler, “Şeker fabrikaları vatandır, satamazsınız” pankartı açtı.

CHP Karşıyaka Gençlik Kolları’nın Çarşı’da düzenlediği eyleme CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Ozan Uyan da katıldı.

HANGİ MANTIKLA SATARSINIZ?
Uyan eylemde çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP Gençlik Kolları İl Başkanı, “Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Örgütleri adına hepinize Karşıyaka Çarşıdan seslenmek istiyoruz. Bugün bu ülkenin vicdanına seslenmek istiyoruz.1920’de 1930’da halkın alın teri ile yapılmış, milletin Anadolu halkının rızkını paylaşarak yaptırdığı şeker fabrikalarını hangi hakla hangi nedenle hangi mantıkla satarsınız? Sizlerin yüreğine seslenmek istiyoruz. Şeker fabrikalarını sattığınızda oradaki işçi kardeşlerimizin yerine kimleri ne için hangi maksatla neden alacaksınız?

Gençlik örgütleri adına iki tane yol arkadaşımız kendisini zincirledi diye gözaltına alındı. Neden? Anadolu halkının bugün can hıraç verdirdiği emekle yapılan şeker fabrikaları bugün satılmak zorunda kaldı. O fabrikalar halkındır. O fabrikalar savaştan çıkmış yol arkadaşlarımızın, Anadolu halkının alın teri ile yaptırıldı. Hiç bir sebeple hiç bir mantıkla CHP Gençlik Örgütleri olduğu sürece bu ülkede milli ve yerli olduğunu idda edenler bu fabrikaları satamayacaklardır. Çünkü biz bu hakkı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten alıyoruz. Afrin’de genç kardeşlerimiz bu ülke adına şehit olurken bu ülkenin milli ve yerli gençleri olarak Türkiye’nin değerlerini birilerinin peşkeş çekmesine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/CHPli-Gencler-Seker-fabrikalari-vatandir/41481