Sürpriz tur: Kocaoğlu'ndan 3 il başkanına 'Ankara' dosyası!

6 Mart 2018 Salı   10:10

GERÇEKİZMİR – Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu haftanın ikinci gününde sürpriz bir mesaiye imza attı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocoağlu Büyükşehir’in Ankara’da onay bekleyen projeleriyle ilgili bilgilendirmede bulunmak adına kentte siyasi parti turuna çıktı.

Kocaoğlu turuna partisi CHP’den start verdi ve İl Başkanı Deniz Yücel ile bir araya geldi. Görüşmeye il yöneticileri de katıldı.

DESTEK OLMAK GÖREVİMİZ
Yücel’in İzmir’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu temsil ettiğini hatırlatarak sözlerine başlayan Kocaoğlu, “İzmir’de CHP örgütü olarak size katkıda bulunmak, destek olmak gibi bir görevimiz var” dedi.

2019 EN ÖNEMLİ YIL
2019’daki kritik seçimlere değinen Kocaoğlu, “2019’da hepimize çok önemli görevler düşüyor... 2019’a kilitlenmemiz gerek! Bunun dışında yapılacak hiçbir şey yok. 2019 Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli yılıdır. Umuyoruz CHP’liler Atatürkçüler bu sınavı verir ve ülkeye katkı koyar” dedi.

DOSYA SUNDU
Kentin sorunları ve Ankara’da onay bekleyen projelerle ilgili dosyayı Yücel’e sunan Kocaoğlu, “Dosyayla ilgili ilginizi ve desteğinizi bekliyorum” dedi.

DOSYADA NELER VAR?
Kocaoğlu sunduğu dosyada İnciraltı Planları, Halkapınar Otogar Metro, yolcu gemileri barınma izni, İZBAN hat kirası, İZBAN sefer sıklığı, Kıyı Plan Revizyonu, Gaziemir Kentsel Dönüşüm, Milli Emlak ve TCDD’den tahsis talepleri ile İZSU’un kredi başvurusu gibi maddelerin olduğunu söyledi.

KURULTAYA KATILAMAYACAĞIM
Kocaoğlu basın mensuplarının Tüzük Kurultayı’yla ilgili sorusuna, “Delege değilim... İstanbul’da ailevi bir işim nedeniyle katılamayacağım. Tüzük örgütün işi... Taslağı yeteri kadar inceleme fırsatım da olmadı” dedi.

HİZMETLERİNİZ KUŞAKLAR BOYUNCA ANLATILACAK
Kocaoğlu’nun dünyaya örnek başarılı bir belediyecilik yaptığını ifade eden İl Başkanı Yücel ise şunları söyledi: Sizin gibi değerli bir başkanı ağırlamaktan onur duyduk. Büyükşehir Belediyesi olarak kente yaptığınız hizmetler kuşaklar boyunca konuşulacak. Ülke zor bir süreçten geçiyor. Birlik beraberlik içinde dayanışma içinde olmalıyız. 2019’a giderken ayrıştırıcı kutuplaştırıcı dilden uzak durmalıyız. Siyaset kişisel çıkarlar beklentilerle değil halk ülke kent için özveriyle yapılmalı. Siz bunu yapıyorsunuz. Dünyaya örnek belediyecilik yapıyorsunuz. Bize verdiğiniz dosyayla ilgili elimizden geleni yapacağız. Kente hizmet hepimizin ortak görevi.İKİNCİ DURAK MHP 
Kocaoğlu, CHP İl Başkanlığı ziyaretinin ardından MHP İl Binası'na geçti ve MHP İl Başkanı Necat Karataş ve il yöneticileri ile bir araya geldi.

Kocaoğlu, Başkan Karataş'a da İzmir'in Ankara'da onay bekleyen projeleriyle ilgili dosyayı sundu. DESTEK İSTİYORUZ
Kocaoğlu, “Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bugün il başkanlarımızı ziyaret ediyorum. Erken de olsa bir seçim sürecine girildi. İzmir’de problemsiz seçimler yaşıyoruz.  İzmir’in Ankara’da takip edilmesi gereken işleri var. Bu konuda sizleri bilgilendirmek için geldik. Elinizden gelen katkıyı sayın milletvekillerimizle birlikte İzmir’in lehine olan işler için sunmak üzere size bir dosya takdim etmek istiyorum” dedi.

HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ
Kocaoğlu’nun ardından konuşan Karataş, “Hoşgeldiniz, şeref verdiniz. İzmir’imiz seçim döneminde diğer illere nazaran daha demokratik seçimler yaşadı. Bundan sonra da inşallah böyle olur. İzmir’de bu zamanaka kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Merkezi hükümetin de katkı sağlamasını gerektiğini söyledik. Önemli olan İzmir halkına yönelik yatırım yapmak ve beklentileri götürmektir. Yarın öbür gün başka bir belediye başkanımızla da yapılması, ya da merkezi hükümetin katksıyla yapılası önemli değildir. Kim taranfından yapılırsa yapılsın İzmir Ege’nin incisidir. Birilikte çalışma iradesini ortaya koyamadık. Diğer illere nazaran İzmir’in ekonomiye, katma değerinin katkısının ne olduunu biliyoruz. Bunun karşılığında İzmir’in beklentisi olduğunu da biliyoruz. İzmir’in her yönüyle potansiyeli olan ve harekete geçirilme noktasında gereken desteği alması gerektiğini biliyoruz. Önümüzdeki süreçte inşallah olur. Önümüzdeki seçimler gerek İzmir’in gerekse Türkiye’nin beklentilerini karşılayacak bir süreç olur. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekillerimiz var. Gerekli desteği sağlamaya her zaman varız. MHP bu konulara her zaman yapıcı yaklaşmıştır. Milletvekillerimize takdim edeceğiz. Gereken her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu. SON DURAK İYİ PARTİ

Kocaoğlu’nun siyasi parti turunda son durağı İYİ Parti oldu. Çankaya’daki İYİ Parti İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Yıldırım Ulupınar’la bir araya gelen Kocaoğlu, CHP ve MHP’ye sunduğu kent dosyasını İYİ Parti İl Başkanı’na da verdi.

KOCAOĞLU’NDAN İYİ PARTİ’YE BAŞARI DİLEĞİ
Meral Akşener öncülüğünde kurulan partiye ‘başarılar’ dileyerek sözlerine başlayan Kocaoğlu, “ Kent siyasetindeki demokratik ve ılımlı havayı bundan sonraki süreçte de sürdürmemiz gerektiğini düşünüyorum. Belediye’nin salonları bütün partilere açıktır. İYİ Parti’ye başarılar diliyorum. Ülkeye hizmette yolunuz açık olsun. Ülkeye millete hayırlısı olsun” dedi.

ULUPINAR: KENTİN FAYDASINA HER KONUDA DESTEK OLACAĞIZ
İYİ Parti İl Başkanı Ulupınar ise Kocaoğlu’na teşekkür etti. Ziyaretin bir çok acıdan önemli olduğunun ifade eden Ulupınar, “ Ülkenin birlik beraberliğe ihtiyacı var. Türkiye’nin ‘öteki’ zihniyetinden çıkması gerek. Bu ziyaret bu nedenle önemli. İzmir her zaman demokrasiye önem verdi. Türkiye genelinde biz  kuruluş aşamasında sıkıntılar yaşadık. Salon vermediler, elektrik kestiler, çöp tenekelerin üzerinde konuşmalar yapıldı. İzmir’de bunu yaşamadık. Bunda sizin de katkınız var. Genel Başkanımızın İzmir’e gelişinde de bize yardımcı oldunuz. Afişlere dokunulmadı. Bun da sizin katkınız var. Ülkenin en çok ihtiyacı olan şey birlik beraberlik. Birlik beraberlik olmadan ülke bir adım gidemez. Kentin faydasına her konuda sizinle hareket edeceğiz, destek vereceğiz” dedi.

Kocaoğlu'nun AK Parti ziyaretinin ise İl Başkanı Aydın Şengül’ün Ankara mesaisi nedeniyle ileri bir tarihte gerçekleşeceği bildirildi.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Surpriz-tur-Kocaoglu-ndan-3-il-baskanina-Ankara-dosyasi/41487