CHP İzmir'de kurultay delegesi olan deneyimli isimden flaş 'imza' çıkışı!

3 Temmuz 2018 Salı   19:03

GERÇEKİZMİR - 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) kurultay tartışması çıktı.

Seçimde Cumhurbaşkanı Adayı olarak  CHP’den 8 puan fazla alan  Muharrem İnce'nin, partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yediği yemekte kendisine ilettiği teklifi açıklaması CHP’yi hareketlendirdi.

Görüşme hakkında konuşan İnce, "Kılıçdaroğlu isterse olağanüstü kurultayı toplayarak, benim genel başkan, kendisinin onursal genel başkan olabileceği teklifinde bulundum" dedi. İnce, Kılıçdaroğlu'nun 'hayır' demesi durumunda olağanüstü kurultay sorununu örgütün çözeceğini de ifade etti.

Bu mesajlar sonrası gözler İnce’nin çözüm için adres gösterilen örgüte çevrildi. Parti kulislerinde Genel Merkez’in olağanüstü kurultay kararı almaması halinde imza sürecinin başlayacağı iddia edildi.

İzmir'de kurultay delegesi olan ilçe başkanları kurultaya zamanlama nedeniyle sıcak bakmazken, kurultay delegesi olan partinin deneyimli siyasetçisi Bornova İlçe Eski Başkanı Nevzat Kavalar’dan flaş bir çıkış geldi.

İMZA VERİRİM ÖNCÜLÜK EDERİM
Kavalar, olağanüstü kurultay çağrısı yaptı. Kavalar, Genel Merkez’in kurultayı toplamamasına karşı imza vereceğini ve imza toplama sürecine İzmir’de öncülük edebileceğini duyurdu.

Kavalar şunları söyledi: “Partide bir değişim rüzgarı esiyor. Bunu başlatacak Genel Başkan olmalı. MYK toplanacak. MYK kurultaya müsaade etmez ama Genel Başkan devlet adamlığını gösterip kurultayı çağırmalı. Sıkı bir yerel seçim var. Yerel seçimde elde edilecek başarı partinin ileriki dönemde başarılı olmasını sağlayacak. İlk yol olağanüstü kurultay. Genel Başkan kurultayda güvenoyu alırsa belki yönetiminde değişikliğe gider. Genel Başkan ve MYK olağanüstü kurultayı toplamazsa delegasyon gereğini yapacaktır. Ben de imza veririm. İmza toplama noktasında öncülük ederim. Bire bir delegelerle görüşüp sürece katkı koyarım” dedi.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/CHP-Izmir-de-kurultay-delegesi-olan-deneyimli-isimden-flas-imza-cikisi/48124