İzmir'de Cumhur İttifakı zirvesi: 2 başkan ne mesaj verdi?

11 Temmuz 2019 Perşembe   16:15

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’e makamında ziyaret etti. Geçtiğimiz Nisan ayında AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na atanan Sürekli, göreve geldikten hemen sonra ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Şahin’in kendisinin ziyaret ettiğini belirterek, ilk iade-i ziyaretini MHP’li Şahin’e yaptıklarını ifade etti.

HEP BİRLİKTE İZMİR’E HİZMET VERECEĞİZ
Ziyaretin açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Sürekli, “İade-i ziyarette bulunuyoruz. Atamamın yapılmasının ardından ilk ziyaretimize MHP geldi. Ben de ilk iadeyi ziyaretime Cumhur ittifakı olarak MHP’den başladım. Bu resmi bir ziyaret, haftada 3-5 defa telefonla görüşüyoruz, süreci değerlendiriyoruz. Yerel seçimlerde İzmir’de çok iyi çalışmalar gerçekleştirdik. İlçelerdeki adaylarla olumlu bir hava yaşadık. MHP İzmir ve avukat arkadaşlar 23 Haziran seçiminde İstanbul’da bize katkıda bulundular. İzmir’imiz  için, Türkiye için, Cumhur ittifakı olarak birlikte yürüteceğiz. Cumhur ittifakının pazara kadar değil mezara kadar süreceğini her ortamda ifade ediyorum. İzmir’deki yerel muhalefeti birlikte yapacağız. Hep birlikte İzmir’e hizmet vereceğiz. Özellikle yerelde önümüzdeki 4 yıllık seçimsiz süreçte Cumhur ittifakı olarak ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Ulusal politikada İzmir’in artık bir öncülüğü olmalıdır” diye konuştu.

MHP’Lİ ŞAHİN’DEN CUMHUR İTTİFAKI MESAJI
MHP’li Şahin ise, “Anlamlı bir haftada oldu ziyaret. Bosna katliamının yıl dönümü. Sırf Müslüman oldukları için binlerce kişi katledildi. 15 Temmuz’un yıl dönümü geliyor. Kuzey Irak’ta Pençe Operasyonu devam ediyor. Ülkemize Haçlı saldırıları devam ediyor. Türk devletlerinin de mücadelesi devam ediyor. Burada anlatmak istediğim ülkedeki milli partilerin bir arada olması gerektiği, aynı yerde olması gerektiğidir. Cumhur ittifakı olarak sırf Haçlı Seferlerine inat bir arada olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu durum İzmir ve Türkiye için de böyledir” açıklamasında bulundu.

SÜREKLİ, ALİAĞA’DAKİ MECLİS ÜYELRİNE BASKI İDDİALARI İÇİN NE DEDİ?
AK Partili Sürekli Aliağa Belediyesi’nde,  ittifak gereği MHP’nin listelerinden seçime girerek meclis üyesi seçilen 4 AK Partili meclis üyesinin istifasıyla ilgili de konuştu. Sürekli, “Bunlar istifa değil geri dönüşlerle ilgili bir süreçti. Bunları ilçe başkanlarımız takip ediyor” dedi.  Sürekli, söz konusu meclis üyelerine partilerine dönüş yapmaları noktasında baskı yaptığı ile ilgili iddialara ise, “Beni bilen bilir” yanıtını verdi.

Öte yandan MHP’li Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yarın kendilerine yapacağı ziyaretin ardından iade-i ziyaret gerçekleştireceklerini ifade etti.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Izmir-de-Cumhur-Ittifaki-zirvesi-2-baskan-ne-mesaj-verdi/66318