İEF'de nefes kesen Dota 2 finali!

13 Eylül 2019 Cuma   13:08

6 – 15 Eylül tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek genel ticaret fuarı 88. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), son hızıyla devam ediyor. Öncesinde ve sürdüğü günlerde kentte büyük bir hareket sağlayan 88. İEF ile birlikte birçok ünlü isim de İzmir’de bir araya geldi. Çeşitli müzik türlerinde konserler, izleyiciyi büyüleyecek tiyatro oyunları, eğlenceli aktiviteleri vedünyanın her noktasından gelen iş insanlarının ticari görüşmeleriyle yüzbinlerce kişiyi ağırlayan İEF, dev bir oyun finaline de ev sahipliği yapıyor. Tüm dünyada merakla takip edilen E - spor oyunlarının yer aldığı Intel ESL Türkiye Şampiyonası’yla 88. İEF; CS:GO ile Dota2 finali ve League of Legends gününü oyun severlerle buluşturuyor.

DEV BULUŞMA
Kültürpark 4 Numaralı Hol’de oluşturulan alan, oyun severlerden büyük ilgi gördü. Kurulan dev sahneye son teknoloji bilgisayarlar yerleştirildi. Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın 2019 Yaz Sezonu Finalleri Dota 2 ile başladı. Zorlu karşılaşmalar sonrasında finale kalan Kamikaze ve Regnant, 88. İEF’de karşı karşıya geldi. Nefes kesen finallerde Regnant, Kamikaze’yi 3 – 0 yenerek şampiyon olmayı başardı. Takım oyuncuları, kupayı kaldırırken büyük mutluluk yaşadı.

HAFIZALARA KAZINACAK
15 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek Intel ESL Türkiye Şampiyonası, farklı oyunlara da ev sahipliği yapacak. 13 Eylül Cuma (bugün), oyun tutkunları tarafından bir hayli ilgi gören League of Legends günü olacak. Şov maçı, yayıncılarla soru-cevap, TFT Turnuvası gibi etkinlikler gün boyu devam edecek. 14 Eylül Cumartesi ise CS:GO’nun yarı finali, 15 Eylül Pazar da dev final gerçekleşecek. Oyun severler, hafızalara kazınan anlara 88. İzmir Enternasyonal Fuarı ile birlikte tanıklık edecek.

13 TEMMUZ’DA BAŞLADI
Intel ESL Türkiye Şampiyonası yaz sezonu lig aşaması 13 Temmuz’da başladı. Dünya çapında oynanan CS:GO ile Dota2 oyunları ile gerçekleşen Türkiye Şampiyonası’nda buluşma noktası 88. İzmir Enternasyonal Fuarı oldu. Finalde, oyun için özel bilgisayarlar ve izleme alanları kuruldu. Finalleri takip etmek isteyen ziyaretçiler de burada maçları takip edebiliyor. Intel ve ESL’in işbirliğiyle hayat bulan organizasyonda Monster, Mercedes ile Teknosasponsor. Türkiye Şampiyonası’nın haricinde dört gün aynı alanda topluluk turnuvaları, fenomen buluşmaları, marka stantları, VR deneyimi, cosplay şovları ileçeşitli aktiviteler gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıllarda teknoloji temasına da büyük önem vererek son gelişmeleri ziyaretçilerine sunan İzmir Enternasyonal Fuarı, bu etkinlikle teknoloji severleri bir araya getirmiş olacak.  

ESPOR NEDİR?
Esporonline oyunlar üzerine kurulu bir spor dalı. Elektronik spor, dünyanın dört bir yanından kişilerin internet aracılığıyla buluşup, oyun oynayabildiği ya da belli zamanlarda düzenlenen uluslararası büyük elektronik spor organizasyonları aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen insanların buluşup, oyun oynayabilecekleri bir spor olarak tanımlanıyor. Diğer spor müsabakalarındaki gibi espor müsabakalarında da kişiler veya takımlar karşı karşıya geliyor ve çeşitli yeteneklerin konuştuğu, izlemesi ve yapması keyifli bir ortam oluşturuyor. Hem fiziksel hem de zihinsel çaba ve beceri gerektiriyor. Günümüzde ulusal ve uluslararası birçok Espor turnuvası düzenleniyor. Bu turnuvalar oyunculara rekabet edecekleri profesyonel bir ortam sağlayarak elektronik spor ve sporcu kavramlarının gelişmesi, yaygınlaşmasına büyük katkı sağlıyor. Her geçen gün düzenlenen resmi ve özel turnuvaların sayısı artıyor.
Gerçekleşecek olan INTEL ESL Türkiye Şampiyonası hakkında konuşan, ESL Türkiye & MENA Bölgesi Müdürü Gökhan Kazar, “Intel’in katkılarıyla 3 senedir yaptığımız Türkiye Şampiyonası finalini bu sene espora büyük ilgi olduğunu bildiğimiz İzmir'deki izleyicilerle buluşturacağımız için çok mutluyuz” dedi.

ESL NEDİR?
2000 yılında kurulan ESL, sektöre en popüler bilgisayar oyunlarının online ve offline turnuvalarını gerçekleştirmesinde liderlik ederek dünyanın en büyük espor şirketi haline gelmiştir. ESL One, Intel® Extreme Masters, ESL Pro League gibi global, stadyum etkinliklerinin yanı sıra Ulusal Şampiyonalar, amatör karşılaşmalar organize ederek esporcuların amatör aşamadan yıldızlaşarak dev sahnelerde boy göstermesini sağlamaktadır. Tüm dünyadaki ofisleri ile ESL esporlarınglobal ölçeğe taşınmasına liderlik etmektedir. ESL, önde gelen uluslararası dijital eğlence grubu olan MTG'nin bir parçasıdır.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/IEF-de-nefes-kesen-Dota-2-finali/69068