CHP İzmir’den Genel Başkanlığa 2 talip: İl Başkanı’ndan ‘destek’ açıklaması!

25 Haziran 2020 Perşembe   08:46

Gizem TABAN/GERÇEKİZMİR - Türkiye’de normalleşme süreci ile birlikte siyasi partiler de olağan kongre takvimi için start verirken,  ana muhalefet partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde(CHP) de 14. Olağan Kadın Kolları Kurultayı’nın gerçekleşeceği tarih belli oldu.

11 Temmuz’da gerçekleşecek Kadın Kolları Kurultayı’nda, Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’nin aday olmasına kesin gözüyle bakılırken, İzmir’den de iki isim Genel Başkanlık için yola çıktı.

Geçmiş dönemde CHP İzmir’de milletvekili aday adayı olan Ayten Gülsever ve CHP İzmir eski Milletvekili Adayı Sibel Parmaksız CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı için aday oldu. Her iki isim de uzun süredir sahada çalışmalarını sürdürürken, kurultay için adaylıık görsellerini de sosyal medya hesaplarından paylaştı. 

İZMİR KİMİ DESTEKLEYECEK?

CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal Uçar ve İzmir kuurltay delegelerinin, Kurultayda hangi ismi destekleyeceği ise merak konusu oldu.

ÖNCE İZMİR SONRA EGE BÖLGESİ DELEGELERİ TOPLANACAK
Konuya ilişkin Gerçekİzmir’e konuşan CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Uçar, kurultay delegeleri ile görüştükten sonra hangi isme destek vereceğini açıklayacağını söyledi. Uçar, “Şu an için taraf olmam doğru olmaz. Kurultay delegelerimizle görüşeceğim, o görüşmeden hangi isme daha fazla destek çıkarsa onun yanında olacağım. Önümüzdeki hafta kurultay delegelerimizle bir araya geleceğiz ve bu noktada görüş alışverişinde bulunacağız. O toplantının ardından kimi destekleyeceğimiz belli olacak. Ardından da Ege Bölgesi İl Kadın Kolları Başkanları ile bir araya geleceğiz. Orada da Ege Bölgesi olarak kimi destekleyeceğimizi konuşacağız” dedi.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/CHP-Izmirden-Genel-Baskanliga-2-talip-Il-Baskanindan-destek-aciklamasi/81687