CHP kulislerinde ‘Kocaoğlu’ sürprizi!

6 Temmuz 2020 Pazartesi   13:03

GERÇEKİZMİR - Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP), koronavirüs önlemleri kapsamında ertelenen 37. Olağan Kurultay 25-26 Temmuz'da Ankara’da yapılacak.

Partinin kalesi olarak nitelendirilen İzmir’de de ‘kurultay’ trafiği hızlanırken, Parti Meclisi(PM) için bir çok isim gündeme geliyor.

PM seçimleri çarşaf listeyle yapılsa da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim öncesinde bir “anahtar liste” hazırlayarak delegeye önereceği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun bu kurultayda 52 kişilik PM seçimi için 52 isim önermesi bekleniyor. Kılıçdaroğlu’nun listesinde mevcut 18 MYK üyesini büyük oranda koruması bekleniyor.

Daha önce kendisine muhalif bazı isimleri de listesine alan Kılıçdaroğlu’nun, bu kurultayda birkaç isimle sınırlı dahi olsa bu tutumunu sürdüreceği belirtiliyor.

Eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat gibi isimlerin de parti içi dengeler gözetilerek anahtar listeye alınabileceği ileri sürülüyor.

KOCAOĞLU ADAY DEĞİL AMA…

Gerçekizmir’in edindiği bilgiye göre Kocaoğlu, PM için herhangi bir adaylık çalışması yapmayacak. Kocaoğlu’na yakın kaynaklar İzmir Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı'nın PM için adaylık niyetinde olmadığını ancak CHP Lideri’nden bir teklif gelmesi halinde düşünebileceğini ve olumlu yaklaşabileceğini belirtti.

Parti içinde 'olağanüstü kurultay talebinin' olduğu süreçte Kocaoğlu da Genel Merkez'e bayrak açmış ve 'değişim mesajları' vermişti' 

Kocaoğlu 2004-2019 yılları arası Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmıştı. Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/CHP-kulislerinde-Kocaoglu-surprizi/82171