CHP İzmir'de son kongreye ilk resmi aday!

5 Ağustos 2020 Çarşamba   11:18

GERÇEKİZMİR - Koronavirüs salgını nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İzmir’de gerçekleştiremediği tek kongre olan İzmir İl Gençlik Kolları Kongresi için tarih henüz belli olmazken, il başkan adaylığı için ilk resmi açıklama geldi.

CHP İzmir Gençlik Kolları İl eski Başkan Yardımcısı Mert Anıl Akgül kongrede il başkanlığına aday olacağının resmen ilan etti. Akgül, adaylığını sosyal medyadan duyurdu.

BU YOLDA YÜRÜMEKTEN ONUR DUYACAĞIZ

Akgül, şu açıklamayı yaptı: Cumhuriyet Halk Partisi'nin Gençlik Örgütleri Partimizin Öz Gücüdür! Bizler bu partinin Öz Gücü olarak yapılacak il kongremizde İl Başkanlığı ve Yönetimine adayız. Başta doğup büyüdüğüm Urla'mızda olmak üzere İzmir'e yaşatılmak istenen kayyum düzenin değil demokratik bir düzenin inşası için var gücüyle mücadele edecek, bizlerle bu yolda ve partimizi bir adım ileri taşıyacak her projede desteğini esirgemeyecek tüm il kongre delegesi arkadaşlarımız, ilçe başkanlarımız ve yönetimleriyle bu yolda yürümekten onur duyacağız. Parti İçi Barış, AKP Faşizmine Karşı Mücadele Edecek Yoldaşlarımıza Selam Olsun. Birlikte başaracağız!

UYAN VE ARSLAN’IN DA ADAYLIK AÇIKLAMASI YAPMASI BEKLENİYOR

Öte yandan CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan ve Cevat Eren Arslan’ın da il başkanlığı için adaylık çalışması yaptığı biliniyor. Uyan ve Arslan’ın önümüzdeki günlerde adaylık açıklaması yapması bekleniyor. Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/CHP-Izmir-de-son-kongreye-ilk-resmi-aday/83398