CHP İzmir'den hükümete uzaktan eğitim salvosu!

18 Eylül 2020 Cuma   16:51

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde yaptığı 14 maddelik pandemi açıklamasının ardından 81 ilde eş zamanlı olarak basın toplantısı düzenlendi.

İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve il yönetim kurulu üyelerinin katıldığı basın açıklamasında önemli mesajlar verildi. İl binası önünde yapılan açıklamada milletvekilleri, ilçe başkan ve yöneticileri ve partililer de yer aldı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun 14 maddelik çağrısını hatırlatan İl Başkanı Yücel şunları söyledi:

18 yıllık AKP döneminde günü birlik politikalarla bilimsel, rasyonel, eşit koşullarla ulaşılabilir olmaktan çıkan eğitim sistemimiz pandemi koşullarında tamamen felç olmuştur. Yeni eğitim ve öğretim yılı pandemi koşullarında başlarken devlet okullarına giden öğrencilerden 3 milyon 17 bin 718 öğrencinin evinde internet, EBA üzerinden uzaktan eğitim alacak 754 bin 429 öğrencinin evinde ise televizyon bulunmamaktadır. Bu çocuklarımızın eğitim alamayacağı bugünden açıktır.

Eğitim sıcak siyaset konusu olamaz. Eğitim sorunlarına hep birlikte çözüm arayacağız. İçinden geçtiğimiz pandemi süreci sosyal devletin önemini bir kez daha göstermektedir. İktidar adayı bir parti olarak biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, çocuklarımızın eğitim hakkı ve güvencesi için her şeyi yapmaya hazırız. İktidarın yapması gerekenler bellidir. İktidar yapamıyorsa, Cumhuriyet Halk Partisi sunduğumuz çözüm önerilerini hayata geçirecek iradeye sahiptir. Çocuklarımızın geleceği siyaset malzemesi yapılmayacak kadar değerlidir.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/CHP-Izmir-den-hukumete-uzaktan-egitim-salvosu/85371