CHP'de o ilçede eski başkan adayı hakkında disiplin soruşturması

23 Eylül 2020 Çarşamba   13:42

GERÇEKİZMİR - Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemilr İlçe Örgütü'nde kongre sürecinde yaşanan tartışma sürerken, flaş bir disiplin hamlesi geldi.

Delege seçimlerinde mavi-beyaz yarışının yaşandığı Gaziemir’de, kongrede İlçe Başkan Adayı olan ve sandıkta Kasım Özkan’a kaybeden Ali Rıza Türkmen, Atıfbey ve Yeşil mahallelerindeki delege seçimlerinde parti üyesi olmayanlara oy kullandırıldığı iddiasıyla aralarında 2 esli il ve 1 il yöneticisinin de olduğu 8 partili hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Türkmen, İlçe Başkanı Özkan ile suç duyurusunda bulunduğu isimler hakkında da parti içinde disiplin soruşturması başlatılmasını talep etmişti.

Gaziemir İlçe Başkanlığı, flaş bir kararla Türkmen hakkında disiplin soruşturması başlattı. İlçe başkanlığı, Türkmen'e gönderdiği dilekçeyle savunma yapmasını istedi. İlçe başkanlığı, Türkmen'in kongre sonrası basın aracılığıyla yaptığı açıklamalar ve ortaya koyduğu iddialar nedeniyle partinin zarar gördüğü gerekçesiyle disiplin işlemi başlattığı öğrenildi. 

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI
Türkmen sosyal medya hesabından hakkında disiplin soruşturması başlatılan dilekçeyi paylaşarak şu ifadeleri kullandı: 
Aylardır aramayan,mesaj hattından ismimizi silip mesaj dahi atılmasını engelleyen ilçe başkanlığı hakkımda disiplin soruşturması başlatmış sadece şunu söylemek istiyorum her kuşun eti yenmez,zaten takipçisi olduğum cumhuriyet savcılığında suç duyurusu var bunun da sonuna kadar takipçisi olacağımdan emin olabilirsiniz.Asla teslim olmam hesabını da sorarım  Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/CHP-de-o-ilcede-eski-baskan-adayi-hakkinda-disiplin-sorusturmasi/85586