CHP’de o ilçede ‘yemek’ krizi, ilçe başkanından flaş açıklama!

25 Eylül 2020 Cuma   12:44

GERÇEKİZMİR - CHP Karabağlar’da mavi-beyaz liste yarışının yaşandığı kongre süreci sonrası sular durulmuyor.

Büyükşehir’le birlikte siyaset yapan ekibin kazandığı ilçe kongresi sonrası başlayan gerginlik, İlçe Başkanı Mehmet Türkbay’ın meclis toplantılarında sözcülük görevini de yürüten Levent Yıldır'ın yerine grup sözcüsü olarak Can Ersoy’u atamasıyla devam etmişti. İlçe örgütünde son olarak ‘yemek’ krizi patlak verdi.

Karabağlar Kavacık’ta Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve bazı meclis üyelerinin  yemekli toplantısı kriz yarattı.

Yemeğe, Büyükşehir’le hareket ettiği öne sürülen meclis üyeleri Bülent Sözüpek, Can Ersoy, Servinaz Ömür, Ali Bartu ve Turabi Bülent Emre’nin davet edilmediği ortaya çıktı.

Davet edilmeyen meclis üyeleri duruma tepki gösterirken, İlçe Başkanı Mehmet Türkbay’dan açıklama geldi.

AYRIŞTIRMA HOŞ DEĞİL

Toplantıdan haberdar edilmediğini ifade eden Türkbay şunları söyledi:

“Belediye başkanı, bazı meclis üyeleriyle yemek yemiş Kavacık’ta… Bazı arkadaşlarımız çağrılmamış. Bu konuların basında kamuoyunda tartışılmasını istemiyorum. Birlik beraber olacağımız bir süreçte bu tür olaylara dikkat etmek lazım. Partide belli mevkideki arkadaşların hassas konularda dikkatli olması lazım. Biz birliğin sağlanması gerektiğine inanıyoruz ancak bu şekilde olmaz. Hassas süreçteyiz. Ayrıştırma hoş değil. Yemek yapılıyorsa tüm meclis üyeleri çağrılması lazımdı. Ben iyi niyetli düşünerek bir meclis üyesi arkadaşımızın düzenlediğini düşündüm.”

BANA VERİLEN YETKİYE DAYANARAK ATAMA YAPTIM

Türkbay, grup sözcüsü olarak Ersoy’u ataması sonrası belediyeye yakın isimlerin tepki göstermesiyle ilgili de  “Bana verilen yetkiye dayanarak atamayı yaptım. Grup Başkanvekili olmadığında grup sözcüsü görev yapıyor. Bütün ilçelerde var. Tepki gösterilmesini anlamıyorum. Arkadaşımızda talepkar oldu. Yapabilirim dedi. Uygun gördük ve atadık" dedi.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/CHPde-o-ilcede-yemek-krizi-ilce-baskanindan-flas-aciklama/85679