Hakkında disiplin soruşturması başlatılan başkandan açıklama!

17 Ekim 2020 Cumartesi   08:53

GERÇEKİZMİR - CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Toplantısı, Menemen’de gerçekleşti.

İl Başkanı Deniz Yücel başkanlığında gerçekleşen toplantıda flaş bir karar çıktı.

CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar hakkında disiplin soruşturması açıldı. Şenoyar’ın geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan yaptığı ve tepki alması nedeniyle sildiği paylaşım nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi. İl başkanlığına paylaşımla ilgili çok sayıda şikayet geldiği öğrenildi.

Şenoyar, il yönetiminde kurulan 4 kişilik komisyona savunma verecek. Komsiyon konu hakkında rapor hazırlayıp il yönetimine sunacak.

Hakkında disiplin soruşturması başlatılan Şenoyar yazılı açıklamada bulundu;

"Basında hakkında haber yapılan, yapmış olduğum bir sosyal medya paylaşımıyla ilgili disiplin soruşturması açılması dolayısıyla kamuoyunu doğru bilgilendirme adına bir açıklama yapma gereği duydum. Bu paylaşım ne partimi ne parti yönetimimi hedef alan bir paylaşım değildir ki böyle bir şey olması söz konusu bile olamaz. Bunun aksini iddia edenlerin hangi amaca, nereye hizmet ettiklerinin iyi irdelenmesi gerekir. Biz çiğ yemedik ki karnımız ağrısın.Yaptığım paylaşım zaten birilerini hedef gösteren siyasi bir paylaşım değildi.Zaten Şu konuda kendime de öz eleştiri yapmam gerekirse siyasette bu kadar tecrübeli ve İlçe Başkanlığı gibi bir makamı temsil eden bir kişi olarak tabi ki daha dikkatli olmam gerekir diye düşünüp paylaşım 5 dakika gibi kısa bir süre kadar sonra tarafımca kaldırıldı.Ancak Öküz altında buzağı arayan art niyetli kişilerce ekran görüntüsü alınıp bir şikayet dilekçesi hazırlanmıştır. İl Yönetimimiz de doğal olarak dilekçeyi işleme almıştır. Bu olayın kamuoyuna yansıması üzücü bir olaydır. Bizim de daha önceleri gerek Genel Başkanımıza, gerek İl Başkanımıza, gerekse partimize hakaret edenleri disiplin dosyası oluşturarak İl Başkanlığına gönderdiğimiz olmuştur.Hatta İl Başkanlığına gönderdiğimiz beklemede olan dosyalar vardır.Partimizin ve İl Başkanlığımızın disiplin mekanizmaları gerekli değerlendirmeyi yapıp, kararlarını alacaklardır. Bizim de hiçbir ayrıcalığımız veya bir ayrıcalık beklentimiz yoktur.Daha önce belirttiğim gibi çiğ yemedik ki karnımız ağrısın.Biz partinin tüm kurullarına saygı duyuyoruz İfade vermemiz gerekirse veririz. Benim iki büyük eserim var biri Türkiye Cumhuriyeti,Biri Cumhuriyet Halk Partisi diyen M.Kemal Atatürk’ün yolunda ilerlemekten onur duyan ve verdiğimiz emeğin asla kimse tarafından da inkar edilecek bir durum asla olamaz ve bunun için emek vermeye devam etmekten de onur duyarız.

 Hak, hukuk, adalet kavramlarını şiar edinmiş bir anlayışın temsilcisi olarak kamuoyuna yapacağım ilk ve son açıklama budur."Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Hakkinda-disiplin-sorusturmasi-baslatilan-baskandan-aciklama/86693