Seferihisar'da 'tahsis' ve 'pankart' krizi: CHP'den sert tepki!

17 Ekim 2020 Cumartesi   11:02

Seferihisar AK Parti Kadın Kolları, kongresini İlçe Tarım Müdürlüğü’nün içinde bulunan salonda yaptı.

Kongrenin gerçekleştirildiği Seferihisar İlçe Tarım Müdürlüğü’nün girişine ve kongrenin gerçekleştiği salonun kapısına, AK Parti’nin ambleminin ve Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın isminin yer aldığı “Hoş geldiniz” pankartı asıldı ve bu durum tartışma yarattı.

Tartışma konusu olan bu duruma CHP Seferihisar ilçe Başkanı Senem Solak “Kamu kurumuna ait bir binada AK Parti’nin toplantı yapması, Seferihisar İlçe Tarım Müdürlüğü’nün önüne kocaman parti logosu konulması gelinen durumun göstergesidir. Hoş olmayan, devletin eşitlik ilkesini zedeleyen bir durumdur. Kamuoyunun takdirine sunuyoruz” dedi.

Kongrenin yapıldığı esnada bu güne kadar Seferihisar’daki tüm siyasi partilerin kongrelerine ev sahipliği yapmış olan Seferihisar Belediyesi’ne ait düğün salonunun müsait olması tepkilere neden oldu. Farklı partilere mensup vatandaşlar “Bizler de bundan sonra partimizin gerçekleştireceği kongrelerini Seferihisar İlçe Tarım Müdürlüğü’nün salonunda yapabilir miyiz?” şeklinde tepki gösterdiler. Seferihisar ilçe Tarım Müdürlüğününe ait salonunun nasıl tahsis edilebildiği tartışma konusu oldu.

CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

"Kamu kurumuna ait bir binada AK Parti’nin toplantı yapması, İlçe Tarım Müdürlüğü’nün önüne kocaman parti logolu bir pankart asılması gelinen durumun göstergesi. Hoş olmayan, devletin eşitlik ilkesini zedeleyen bir durum.Devletin kurumları siyasete alet edilmemelidir.Kamuoyunun taktirine sunuyoruz.

Biz  kongre ve etkinliklerimizi  belediyemize baş vurarak Seferihisar Belediyesi Düğün  Salonunda yapıyoruz. Seferihisar Belediyesi’nden  AKP Kadın Kolları Kongresi için “Düğün salonumuz müsait ve bize herhangi bir yer talebi gelmedi” bilgisini aldık. 

Pankartın asılmasıyla birlikte Seferihisar halkından büyük bir tepki geldi. Telefonlarımız hiç susmadı . Biz de gün boyunca yetkililerle de görüşerek olayın takipçisi olduk. Pankart indirildi ama kongre o salonda yapıldı."Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Seferihisar-da-tahsis-ve-pankart-krizi-CHP-den-sert-tepki/86705