Kritik tarih yılbaşı: İkinci el araç fiyatları düşecek mi?

16 Kasım 2020 Pazartesi   11:59

Mehmet İŞLER /GERÇEKİZMİR - Dünyada yaşanan koronavirüs salgınının etkilediği sektörlerin başında otomotiv geliyor. Özellikle Avrupa’da ve diğer bölgelerde üretimin durmasıyla sıfır araç bulamayan vatandaşlar ikinci el otomobillere yöneldi. Fakat durum böyle olunca bazı ikinci el araçlar sıfırlarından pahalı duruma geldi. Piyasadaki olağan dışı durumun ise ne zaman normale döneceği merak konusu oldu.

İzmir’de galericiler sitesi olarak bilinen ve ikinci el otomobil pazarı OTOKENT’in Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Demir konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sektöre dair bilgiler veren Demir, fiyatların düşüp düşmemesiyle ilgili de, “Düşer diyen de yalan söylüyor düşmez diyen de yalan söylüyor. Hiç kimse bir şey bilmiyor” dedi.

KRİTİK TARİH YILBAŞI!
Demir ayrıca, “Piyasa burada… 2 bin esnaf, 400 dükkan var burada. Herkes kafasına göre konuşuyor. Satışlar oluyor. Notere şimdi çık, millet kuyrukta. Pandemide hiç durmadı. Herkes korkusundan çoluk çocuğuna, torununa araba alıyor. İnsanlar toplu ulaşım taşıtlarına binemiyor ki. Korkusundan kredi çekip araba alanlar çok. Bazı evlerde iki araba var. Nereye varacak kimse bilmiyor. ‘Düşecek’ dediğin zaman, düşmediğinde ‘sen bize bunun dedin’ diyecekler. Onlar da haklı. Belirsizlik var. Yılbaşından sonra kendini belli eder. Hatta belki 11’inci ayın sonunda da belli olur. Ben 39 yıldır yapıyorum bu işi, hep 11’inci ayın sonunda belli eder. Sıfır araçlar da etkiliyor” ifadelerini kullandı.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Kritik-tarih-yilbasi-Ikinci-el-arac-fiyatlari-dusecek-mi/88119