Flaş: CHP'de ihracı istenen İzmirli belediye başkanı istifa etti!

18 Kasım 2020 Çarşamba   16:49

GERÇEKİZMİR - Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) aldığı kararla tedbirli olarak ve ihraç istemiyle disipline sevk edilen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'dan flaş bir karar geldi. 

Başkan Aksoy sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla CHP'den istifa ettiğini açıkladı. 

Aksoy açıklamasına şu ifadelere yer verdi: 
Basına ve Kamuoyuna; Sandıkla gelen sandıkla gider mantığı demokrasinin temel ilkesidir. Menemenimize hizmet etmek için seçildim ve hizmete de devam edeceğim. Üyesi olduğum CHP’den istifa ediyorum. Belediye başkanı olarak halkımızın vermiş olduğu yetkiyle görevimin başında olduğumu belirtirim...

NE OLMUŞTU? 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Örgütü’nde uzun süredir şikayet ve iddialarla gündeme gelen Menemen Belediyesi’ne yönelik özel bir çalışma yaptı.

Genel Merkez geçtiğimiz günlerde uzmanlık alanı ekonomi olan milletvekilleri Aykut Erdoğdu, Ensar Aytekin ve Cavit Arı’yı İzmir’e gönderdi.

Üç milletvekilinin belediyeye yönelik mali işleyiş, ihale süreçleri ve parti içi sorunlar üzerinden gelen şikayetler ve ortaya atılan iddialarla ilgili yaptığı 2 günlük çalışma sonunda Genel Merkez’e rapor sunmasının ardından kritik bir gelişme yaşandı. 
CHP’de dün toplanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un ihraç istemiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevk etti. 'Tedbir' nedeniyle YDK dosyayı karara bağlayasıya kadar Aksoy'un partililiği askıya alınmıştı. Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Flas-CHP-de-ihraci-istenen-Izmirli-belediye-baskani-istifa-etti/88232