CHP’den istifa eden Aksoy’un 'disiplin' süreci nasıl işleyecek?

21 Kasım 2020 Cumartesi   11:06

GERÇEKİZMİR- Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) gönderilen dosyasının dondurulduğu belirtildi.

Önceki gün düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Belediye Başkanı Aksoy’un partiyle bir bağı kalmadığı için dosyanın rafa kaldırıldığı aktarıldı.

Buna göre; dosya dondurulduğu için süreler işlemiyor. Fakat Aksoy ilerleyen yıllarda yeniden partiye üye olmak isterse disiplin dosyası tekrar işleme konuluyor.

NE OLMUŞTU?
Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, CHP Genel Merkezi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen ve daha sonra partisinden istifa eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve aralarında yardımcılarının da bulunduğu kişilere yönelik operasyon başlatmıştı.

Operasyon kapsamında Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile birlikte 25 kişi gözaltına alınmıştı. Şüpheliler sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürülmüştü.

İhaleye fesat karıştırma ve tehdit suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında belediye binasında polislerin arama yaptığı öğrenilmişti.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/CHPden-istifa-eden-Aksoyun-disiplin-sureci-nasil-isleyecek/88346