Valilikten 'spor salona hastane' iddiasına yalanlama!

2 Aralık 2020 Çarşamba   16:03

GERÇEKİZMİR - Hızla artan vaka sayılarının gölgesinde koronavirüsle mücadele tam gaz devam ederken, İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi hakkında korkutan bir iddia ortaya atıldı. 

Servis edilen görüntülerle hastanenin bahçesinde yer alan spor salonunun yatak yetersizliği nedeniyle yoğun bakım ünitesine çevrildiği ileri sürüldü. 

İzmir Valiliğinden yapılan açıklamayla iddia yalanlandı. Valilik söz konusu görüntülerin, 30 Ekim günü meydana gelen depremden sonra hasarın büyüklüğünün ön görülememesi nedeniyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin spor salonunun ‘acil müdahale ve barınma’ alanına çevrildiğini belirtti.
Valilik açıklamasında görüntülerde yer alan alanın deprem sonrası gerek duyulmadığı için boşaltılmış olduğunu ve asli kullanım alanına geri döndürüldüğünü de bildirdi. 

İŞTE O AÇIKLAMA:

Bazı basın yayın organlarında “Covid-19 salgını sebebiyle İzmir’de hastaneler doldu, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin spor salonu hastaneye çevrildi” konulu haberler yer almıştır.

30 Ekim günü meydana gelen depremden hemen sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma hastanesinin depremden en çok etkilenen Bayraklı bölgesine yakın olması sebebiyle, depremin yıkıcılığının ve meydana gelen hasarın büyüklüğünün ön görülememesi nedeniyle ihtiyaten Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin spor salonu “Acil Müdahale ve Barınma Alanına” çevrilmiştir.

Görüntülerde yer alan ön müdahale ve acil servis alanı deprem sonrasında gerek duyulmadığı için boşaltılmış olup, asli kullanım alanına geri döndürülmüştür.

Söz konusu görüntü ve içeriklerde Pandemi sürecinde kullanılıyor algısı yaratılmış olup, kamuoyu yanlış yönlendirilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Valilikten-spor-salona-hastane-iddiasina-yalanlama/88848