Gelecek Partisi İzmir'den 'istifa depremi' açıklaması: Kandırılmadık ama salakmışız!

13 Ocak 2021 Çarşamba   14:33

GERÇEKİZMİR - Genel başkanlığını eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı Gelecek Partisi’nin İzmir teşkilatında istifa depremi yaşandı.

- GELECEK PARTİSİ'NDE İZMİR DEPREMİ: GENEL MERKEZ'DEN ÇARPICI AÇIKLAMA!

İzmir’de Cem Kavur’un kuruculuğunda yola çıkan ardından Serhat Mustafa Şener’in başkanlık yaptığı partide, kongreyle seçilen ilk il başkanı olan Cüneyt İşçilik, yönetim kurulu ile birlikte istifa kararı aldı. Öte yandan Çeşme, Bayraklı ve Menemen ilçe başkanları ve yönetimleri de eşzamanlı olarak görevi bıraktı. Partinin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise “Genel Merkezimizde yapılan Parti Yönetim Kurulu (PYK) toplantısında İzmir İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulunun görevden el çektirilmesine karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi. İstifa kararının ardından il binasında basın toplantısı düzenleyen İşçilik, önemli açıklamalarda bulundu.

PARTİ YÖNETİMİ EN BÜYÜK RAKİBİMİZ OLDU
“Partide göreve başlarken yolumuzun uzun, işimizin meşakkatli olduğunu tabii ki biliyorduk”  diyen İşçilik, “200 bin TL’lik borç, 2 haciz, ödenmemiş elektrik, su, internet faturaları ya da aidatlar korkutmadı. Gelir girişi yapılmış ama gider karşılığı olmayan paralar, eski il sekreteri Osman Serkan Çağlasa’nın şahsi laptopuna yükleyip kongre akşamı sildiği tüm bilgiler, internet şifresi hariç hiçbir belge teslim edilmemiş ve ısrarlı taleplerimize rağmen bizlere bu bilgi ve belgelerin verilmemiş olduğunu ilettiğimiz genel merkezin bu suçlardan dolayı adli makamlara başvurmamızı engellemesi de korkutmadı. Ama kongre sonucunun açıklandığı andan itibaren parti yönetimi tarafından maruz kaldığımız baskı, söylem ve eylemler yaklaşık 3 ay boyunca en büyük rakibimiz oldu. İzmir teşkilatının kaos ortamında olması, istikrarsız görüntü vermesi kimlerin işine gelir? Ya da bireysel/grup çıkarları parti çıkarlarından ve imajından önce gelen insanlar nasıl hala parti yönetiminde samimiyetle yer alabilir?” diye sordu.

KEŞKE AK PARTİ’DE SİYASETE DEVAM ETSEYDİK
Genel Merkez tarafından yapılan, “Genel Merkezimizde yapılan Parti Yönetim Kurulu (PYK) toplantısında İzmir İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu’nun görevden el çektirilmesine karar verilmiştir” açıklamasına yanıt veren İşçilik, “İstifa edeceğimi ayın 3’ünde ben onlara söyledim. Genel Merkez’in söylediği gibi görevden alınmadık tüzük gereği zaten böyle bir şey yapamazlar. Şahsi olarak Gelecek Partisi’nde siyaset yapmama kararını vermiştim. Hiçbir şekilde bu partide bir daha siyaset yapmayacağım. Çeşme, Bayraklı ve Menemen ilçe başkanlarımız da istifa kararı aldı. ‘Biz sizle geldik sizle gideriz’ dediler. Devam etmek isteyen arkadaşlarımız devam edebilir ama benim aklımda bu partide siyaset yapmak yok. Parti üyeliğinden de ayrılıyoruz. Burada siyaset yapmak gibi bir niyetimiz kalmadı çünkü burada siyaset yok. 95 günde çok şey yaşadım. 1,5 yaşındaki çocuğumu gördüğüm saat belirlidir. Bu kadar emek vererek bir şeyler yapmaya çalıştık. Ama çok üstümüze geldiler. AK Parti kökeninden geliyorum kandırıldık demeyeyim ama inandık. Hepimizin bu partide emeği çok... Kandırılmadık ama biz salakmışız. Keşke AK Parti’de siyasete devam etseydik” ifadelerini kullandı. Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Gelecek-Partisi-Izmir-den-istifa-depremi-aciklamasi-Kandirilmadik-ama-salakmisiz/90689