Aslı’nın tezgahı da davası da ona emanet!

14 Temmuz 2021 Çarşamba   11:46

İzmir, 2 Nisan 2021 günü acı bir sonla sarsılmıştı. Kentte takı yapıp satarak geçimini sağlayan Aslı Özkısırlar, hastanelerde tam 25 gün boş yatak bulunamadığı için romatizmal rahatsızlığı nedeniyle yaşamını yitirmişti. Özkısırlar’ın ölümü ülkeyi yasa boğarken, gündeme ihmal iddiaları da damga vurmuş, ailesi de bu ihtimaller üzerinde durarak hukuki mücadele başlatmıştı. Yaşadığı acının ardından uzun süre kendine gelemeyen Aslı Özkısırlar’ın ablası Melike Özkısırlar, birkaç ay önce kardeşinin anılarını ve adını yaşatmak için Alsancak Sevgi Yolu’ndaki takı tezgahını yeniden açtı.

İlkses Gazetesi'nden Çağla Geniş'in haberine göre Aslı’nın takı tezgahı da davası da artık ona emanet: “İlk ay her gün mezarlığa geliyormuşum gibi hissettim. Çünkü her yerden ona ait bir eşya çıkıyordu. Aslı’nın yaptığı ürünler satıldığında çok huzur buluyorum. Davadan umutluyum çünkü ortada büyük bir ihmal var. Sorumlular başka canları yakmamak için hukuk önünde hesap verecek.”

İLK AY ÇOK ZORLANDIM

Kendisi de uzun yıllar boyunca Kemeraltı’nda takıcılık yapan Melike Özkısırlar, kardeşinin Sevgi Yolu’nda bulunan tezgahını yeniden açmaya karar verdiğini anlatarak, “Kardeşimin arkadaşlarından da bu yönde büyük talep vardı, Onlar da Aslı’nın emanetine sahip çıkmamı istiyorlardı. Zaten yılların emeği vardı bu tezgahta. Aslı’nın yaptığı çok sayıda takı vardı evde. Karar verdim ve tezgahı yeniden açarak başına geçtim. İlk ay her gün mezarlığa geliyormuşum gibi hissettim. Çünkü her yerden ona ait bir eşya çıkıyordu. Kazağı, gömleği, kahve kupası... Her yerde bir anısı vardı. İlk ay çok zorlandım. Aslı’nın yaptığı ürünler satıldığında çok huzur buluyorum. İyi ki böyle bir karar verdim. Aslı’nın İzmir’de olan müşterileri de sık sık geliyor. İstanbul’dakilere de kargo yoluyla ürünler gönderiyorum” ifadelerini kullandı.

HESAP VERECEKLER

Kardeşinin ölümünün ardından ihmaller üzerinde durarak hukuk mücadelesi başlatan Melike Özkısırlar, “Avukatımız süreci takip ediyor, gerekenleri yapıyorlar. Umutluyum ortada büyük bir ihmal var. 2 Nisan’da kardeşimi kaybettik, annemin doğum günüydü o gün. 25 gün boyunca kardeşimi beklettiler. Doktora nefes alamıyor dediğimde panik atak zannetti, bence değil dedim. Akciğerde tutulum başlamış meğer. Ama doktor bizi psikiyatriye gönderdi, panik atak teşhisi koydu ve eve gönderdi. Zaten 5 gün sonra kriz geldi. Nefes alamadı. Tahminim yaz sonunu bulur davanın açılması. Sorumlular başka canları yakmamak için hukuk önünde hesap verecek” sözleriyle kardeşi için adalet istedi. (Çağla Geniş / İlkses Gazetesi)Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Aslinin-tezgahi-da-davasi-da-ona-emanet/98875