Büyükşehir düğmeye bastı, o ilçenin otogar projesi yeniden yola çıktı!

31 Temmuz 2021 Cumartesi   08:34

Mehmet İŞLER/ GERÇEKİZMİR - İzmir Büyükşehir Belediyesi, Selçuk'un yıllardır beklediği otogar projesi için harekete geçti. 'Selçuk İlçe Garajı İkmal İnşaatı Yapılması Yapım İşi' başlığıyla ihale ilanı düzenlendi. Geride kalan yıllarda yine Büyükşehir Belediyesi tarafından projenin startı verilirken yüklenici firmanın tasfiyesi nedeniyle otogarın tamamlanamadığı belirtildi.

?İlçe merkezinde bulunan eski otogarla birlikte tüm faaliyetlerin tek merkezde toplanacağı projenin 6 bin 788,57 metrekarelik alanda gerçekleşeceği öğrenildi. İhalenin 19 Ağustos Günü saat 14:30'da yapılacağı aktarıldı. İnşaat işleminin yer tesliminden itibaren 300 takvim günü içinde tamamlanmasının da beklendiği ifade edildi.
Projenin ilçe için önemli olduğunu vurgulayan Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, "19 Ağustos'ta ihale yapılacak. Otogar projemiz kaldığı yerden devam edecek. Zaten başlamış bir şeydi. Efes Selçuk yeni otogarına yasal süreçler tamamlandığında kavuşacak. Biz de çok mutluyuz. İzmir Büyükşehir Belediyesine de teşekkür ediyoruz" dedi.  Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Buyuksehir-dugmeye-basti-o-ilcenin-otogar-projesi-yeniden-yola-cikti/99506