POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER GÜNCEL SPOR KÜLTÜR-SANAT DÜNYADAN EKONOMİ TÜMÜ
Halk TV'de sürpriz ayrılık: Ünlü sunucu veda etti
Halk TV'de sürpriz ayrılık: Ünlü sunucu veda etti
ABD basınından Biden için yeni iddia!
ABD basınından Biden için yeni iddia!
Kazayla katil olan ünlü aktör için karar!
Kazayla katil olan ünlü aktör için karar!
Kağıt fabrikasında yangın: Gece alevlerle aydınlandı!
Kağıt fabrikasında yangın: Gece alevlerle aydınlandı!
27 Ekim 2021 Çarşamba - 08:24

İYİ Partili Kırkpınar'dan çarpıcı yerel seçim iddiası, oy oranı ve üye sayısı raporu!

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, İzmir’de üye sayılarının 20 bini geçtiğini, Mayıs ayında yapılan bir ankette kentte oy oranlarının yüzde 18,3 çıktığını söyledi. Yerel seçimler için iddialı mesaj veren Kırkpınar, “ İzmir’de 15 ilçeyi alırız” dedi. Kırkpınar, kişisel yol haritası için ise “Teşkilatımızın olurunu almadan hiçbir yere talip olmam” mesajı verdi. Kırkpınar ayrıca partili belediye başkanı Duran'ı da Mansur Yavaş'a benzetti.

İYİ Partili Kırkpınar dan çarpıcı yerel seçim iddiası, oy oranı ve üye sayısı raporu!

GERÇEKİZMİR - İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı koltuğunda 3 yılı geride bırakan Hüsmen Kırkpınar, Gerçekizmir’in sorularını yanıtlarken, özel açıklamalarda bulundu.

Kırkpınar, İzmir’de üye sayılarının 20 bini geçtiğini söylerken,  geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan ankette İzmir’de oy oranlarının yüzde 18,3 çıktığını açıkladı. Kırkpınar, yerel seçimler için iddialı konuştu, “İzmir’de 15 ilçeyi alırız” dedi.

AKŞENER'DEN MANİFESTO-HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Kırkpınar’ın açıklamaları şöyle: 

AİLEM SİYASİ GELENEĞİ OLAN BİR AİLE

1946’dan bu yana ailemde hep siyaset olmuştur. Ailem siyasi geleneği olan, siyasetçi yetiştiren bir aile. Siyasetten muradımız millete hizmet etmek, Allah’ın rızasını kazanmak.

GENEL BAŞKANIMIZ ALGIYI YIKTI

Siyasetçi için uzun zamandır ‘bunlar söz verir yapmazlar’ ya da ‘bunlar seçimden seçime gelirler’ algısı oluşmuş. İYİ Parti’nin kuruluş sürecinde bulunmuş biriyim. Genel Başkanımız Meral Akşener partisi yokken referandum sürecinde il il meydan meydan gezmeye başladı. Bu algıyı yıktı.

BÜYÜK ZORLUKLAR YAŞADIK

Büyük zorluklar yaşadık kuruluş aşamasında. Partiyi kurmamamız için biz hiç de demokratik olmayan bir işlerle yüzleştik. Ona rağmen partiyi kurdu Genel Başkanımız. Bizi seçimlere sokmamak için ellerinden geleni yaptılar. 44 il teşkilatının kurulmasına rağmen 40’ı Yargıtay’ca onandı bekletildi. 4 il teşkilatımızı sisteme almadılar. Yasa gereği il sayısının yarısından bir fazlasında teşkilatlanmanız lazım veya 6 aylık parti olacaksınız veya grubunuz olacak. Millet İttifakı demokrasi yolculuğu refleksiyle çıktı. CHP’den partimize geçen 15 vekil transfer değildi. Demokrasi için atılmış büyük bir adımdı. Seçimlere öyle girme hakkı elde ettik. Bu büyük bir yolculuk. Büyük bir enerji sinerjiye döndü.  Bu da yerel seçimlerde başarı getirdi Millet İttifakı’na...

İSRAFIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

Güçlendirilmiş ve iyileştirilmiş parlamenter sisteme döneceğiz. İsrafın önüne geçeceğiz. Liyakatsizliğe son vereceğiz. ‘Çalıyor ama bak bu hizmeti yapıyor’ mantığını kaldıracağız. Kimse ne çalacak ne çırpacak ne de liyakatsiz insanlarla bu ülkeyi yönetecek. Bu sistemi Millet İttifakı olarak devreye sokacağız.

İL BAŞKANLIĞIMIZIN KAPILARI AÇIK

İl başkanlığımız kapısı açık. İl başkanı ve  il başkan yardımcılıkları toplam 11 oda hepsi kapısı açık. Randevu sistemi var ama kapımız açık.   19 arkadaşımız başkanlık divanında. 16’sı ilçelerde hafta da 3 gün ilçe ziyaretleri yapıyor. Stant çalışması yapıyor üyelik için.  Geçmişte bakanlık, vekillik yapmış isimleri siyasi partilerde emeği olmuş isimleri geziyoruz. Tecrübelerinden faydalanmaya çalışıyoruz.  Esnaf ziyaretleri 30 ilçeyi 3 tur yaptık.  Genel Başkanımız 81 il ziyaretini tamamladıktan sonra projelerimizi anlatmaya başlayacağız.

ÜYE SAYIMIZ 22 BİNE YAKLAŞTI

Çizgimiz cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkmak. Cumhuriyete ve Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı herhangi yan gözle bakanla işimiz olmaz. Bizim kapımız herkese açık ama o yan bakanlar hariç. İlk dönem zor geçti. Üye yapıyoruz. 2 gün sonra istifa oluyor.  Neden diyoruz ‘Çocuğum sınava girecek’ ya da ‘kızımın tayin işi var’ diyenler oldu. Bunu aştık. 1 yıldan bu yana aştık. Korku iklimi bitti.  İl başkanı olduğumda 3 bin 800 üyemiz vardı. Bugün 22 bine gidiyoruz. En fazla üyemizin olduğu ilçe Konak.

İZMİR’DE OY ORANIMIZ 18,3 Ü AŞTI

İzmir’de Türkiye genelinden fazla oy almıştık. 11,3… Bu oran Mayıs ayında yapılan ankette 18,3’e çıktı. Bu oran bugün itibariyle  yüzde 18’i aştı.

İNANMIŞ BİR TEŞKİLAT VAR

Ben istifa edip gidenler için olumsuz bir şey demem. Ama partimize dahil olup daha sonra istifa edenlerle ilgili araştırma yaptığımız da siyasi beklenti geliştiren insanlar olduğunu tespit ettik. Şuan inanmış bir grup var. Kınık’tan Kiraz’a, Karaburun’dan Bergama’ya kadar inanmış bir teşkilat var. Teşkilatımız her geçen gün güçleniyor.  Genel Başkanımızın açtığı yolda yürüyoruz. Tüm enerjimizi Genel Başkanımızdan alıyoruz, partimize katılan yeni üyeler de hem enerji hem moral veriyor.

İŞÇİ ALIMI ÇOK GERİDE

CHP ve İyi Parti inançla demokrasi yolculuğu başlattılar. Büyükşehir’le ilgili, belediyelerle ilgili ‘işçi alımı’ meselesi sık gündeme geliyor. Burada ‘işçi alımı’ çok geride . Sonuncu sırada. Önce ülkenin ihtiyacı olan parlamenter sistem. Tüm meseleleri bunun üstüne inşa ediyoruz. Ben CHP il başkanı ile görüşürüm ararım o da beni arar.  Biz birlikte hareket ederken rekabet ortamı da yarattık İzmir’de. Yerel seçimlerde Selçuk’ta Urla’da Karşıyaka’da yarıştık. Kiraz’da Tire’de İYİ Parti desteklendi. 19 ilçede CHP’nin adayına oy verdik Büyükşehir dahil. Biz işçi almıyorlar diye bu demokrasi yolculuğunda ‘neden almıyorsunuz’ demeyiz. İstişare yaparız. Ara ara birkaç arkadaşımız yer açılır girer ama birinci önceliğimiz bu değil. Konak’tan Beydağ’a, Millet İttifakı’nın başkanlarıyla hiçbir problem yok. Yarıştığımız yerlerde de yok.

İZMİR’DE 15 İLÇEYİ ALIRIZ

Siyasette demokrasi yolculuğu devam eder ama siyasetteki gücünüz ittifak içinde oransal olarak değiştiğinde sizin de yerel yönetimlerde tıp ki 2019’daki 3 ilçe gibi kendi parti ambleminizle yarışa dahil olursunuz.  İyi Parti olarak önümüzdeki yerel seçimde İzmir’de 15 ilçeyi alırız.

SALİH ATAKAN DURAN’I MANSUR YAVAŞ’A BENZETİYORUM

Tire Belediye Başkanı  Salih Atakan Duran İYİ Parti’nin İzmir’deki tek belediye başkanı. Kendisi ziraat mühendisi. İlçesinde endüstri var, sanayi var, tarım var. İlçe  çehre değiştiriyor. Büyükşehir Belediyesi’yle uyumlu çalışıyor. Büyükşehir destek oluyor. Günde ortalama 14 saat çalışıyor.  Salih Atakan Duran başkanımız çalışır iş yapar çok fazla görüntü vermez. Ben kendisini Mansur Bey’e (Mansur Yavaş) benzetiyorum.

TEŞKİLATIN GÖRÜŞÜNÜ ALMADAN HİÇBİR YERE TALİP OLMAM

Geçtiğimiz dönem milletvekili aday adayıyken, o günkü il başkanımız da aday oldu. Genel Merkez görüşmeleri sonrası aday oldu. Teşkilatımızın olurunu almadan hiçbir yere talip olmam. Teşkilat doğru kararı verir.

MİLLET İTTİFAKI’NDA CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI İÇİN HİÇBİR SIKINTI ÇIKMAZ

Millet İttifakı’nda aday krizi tartışması çıkmasını bekliyorlar ama Genel Başkanımız ‘başbakanlığa talibim’ dedi. Golü yediler. Bir açıklamayla konu kapandı. Milet İttifakı’nın yolculuğu demokrasi adına. Kimin cumhurbaşkanı olmasından ziyade mevcut sistemin terk edilmesine yönelik. Millet İttifakı olarak Liderimiz,  İmamoğlu ve Yavaş’a itirazının olmadığını söyledi. Kemal Bey’in çizmiş olduğu Cumhurbaşkanı profili hem Genel Başkanımız hem de diğer ittifak ortaklarınca kabul gören açıklama. Sistemden başka bir sisteme geçiş 1-2 yıl içinde olur. Seçilecek olan etkisiz ve yetkisiz değil. Hem etkili hem yetkili olur ama yetkilerini kullanmaz. Millet İttifakı’nın paydaşlarının ortaya çıkaracağı isim siyasi bir kimlik de olabilir. Partisinden istifa eder. Ya da siyasi bir kimlik olarak çıkmaz Millet İttifakı’nın adayı olarak çıkar. Millet İttifakı’nda Cumhurbaşkanı adaylığı için hiçbir sıkıntı çıkmaz.

BASKIN SEÇİM OLABİLİR

Kişisel kanaatim bir baskın seçim olacağı. Mayıs ve ya Haziran’da… Seçim kanununda değişiklikle Kasım ayında yapılmış seçim 2022 olur. Bu da erken olmaz gününden önce olur. 7-8 ay önce.

AYTUN BEY’LE SORUNLARI KENDİ ARAMIZDA HALLETTİK

Aytun Bey (Çıray) partimizin kuruluşunda yer aldı. Hem yol büyüğümüzdür hem de yaş büyüğümüzdür. Bu ülkede bürokraside gelinebilecek yüksek noktalara gelmiştir. Siyasi tecrübesi fazladır. Siyaseti iyi bilir. Onunla geçmişte olan kayda bile geçmeyecek göndermelerimizi kendi aramızda hallettik. O bizim hem vekilimiz hem yol büyüğümüzdür.

 
İYİ Parti 4 yaşında... Akşener'den manifesto
 
Korkunç kaza: 2 kardeş birlikte can verdi
YORUMLAR
Toplam 1 yorum var, 1 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Oğuz Abdullah 24 Kasım 2021 Çarşamba 20:39

Bu beyefendi çok kibar birisi. Ak Partiliyim yıllardır ancak ailecek iyi parti'ye oy atacağız bu seçimlerde, gözümüzü açtılar Allah razı olsun

Yorumu oyla      0      0  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Başkan Karakayalı ile gündem: Üniversite, metro, dev tesis ve iktidar mesajı!
Kemalpaşa Belediye Başkanı Karakayalı, üniversite ve metro konusunda önemli ...
İtfaiye Daire Başkanı Derse ile A’dan Z’ye: Sahada yetki karmaşası var mı?
Envanter raporu veren, İzmir İtfaiyesi bünyesinde yapılan çalışmaları ...
''Tunç Başkan ile aramıza cihanı harp olsa hiç kimse giremez''
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, gazeteciler Avcı ve İşler’e ...
 
Deva İl Başkanı Ösen’den teşkilatlanma raporu, ‘kale’ ve ‘vizyon’ çıkışı, liyakat mesajı!
Deva Partisi İzmir İl Başkanı Ösen, Gerçekizmir’e konuştu. İzmir’i CHP’nin ...
Kırgöz’den bütçe ve pandemi raporu, ‘oy oranı’ iddiası ve parti içi mesaj!
Dikili Belediye Başkanı Kırgöz, 2 yılda bütçeyi arttırdıklarını borcu ...
Karakayalı'dan çarpıcı İnce ve Kırkpınar çıkışları, 'kaybedilen ilçe' önerisi!
Kemalpaşa Belediye Başkanı Karakayalı, çarpıcı siyasi çıkışlara imza attı. ...
 
Eriş’ten ‘İnce’ mesajı, çarpıcı ‘liste’ iddiası ve Soyer övgüsü!
Ödemiş Belediye Başkanı Eriş, dostlukları eskiye dayanan yeni parti kurma ...
Avcı sordu, Sındır yanıtladı: Kocaoğlu, genel sekreterlik, Bornova, ön seçim…
Gazeteci Sercan Avcı’nın sorularını yanıtlayan CHP İzmir Milletvekili ...
CHP'li Özkan'dan 'İzmir Anayasası' çağrısı, çarpıcı Urla-Menemen mesajları ve İnce yorumu!
CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan gazeteci ...
 
RÖPORTAJLAR
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA GERÇEK İZMİR
TWITTER'DA GERÇEK İZMİR
YAZARLAR
Sercan Avcı
Yeni dönemin ilk il kongresinin anlattıkları!
ÇOK YORUMLANANLAR
Gerçek İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri