CHP'li Nalbantoğlu'ndan sandık çağrısı!

26 Mayıs 2023 Cuma   16:15

Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu; seçmeni sandığa çağırdı. 28 Mayıs seçiminin önemine vurgu yapan Nalbantoğlu; “Sandığa mutlaka gitmeliyiz. Gitmekle kalmayıp oy kullandığımız sandığa sahip çıkmalıyız. İrade göstermeli, irademizin suiistimal edilmesine, yok sayılmasına engel olmak için de nöbet tutmalıyız. Bir mıh, bir nal kurtarır. Tek bir oyun önemi büyük. Aksini düşünmek ve sandığa gitmemek yarın vicdanımızı için için kemirecektir" diye konuştu.

Akıntıya karşı kürek çekiyoruz, el birliği gerek…

Ülkenin gidişatından hoşnut olmayan her yurttaşın sözünü söylemesi gereken bir zamanın yaşandığını belirten CHP İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu; sözlerini şöyle sürdürdü; “ Felaket senaryolarına karşı, şiddetli ve tehlikeli bir akıntıya karşı kürek çekiyoruz. El birliği içinde küreklere asılmamız gerekiyor.  21 yıllık bu döngü, bu kısır ve acımasız baskı düzeni sona ermeli. Daha, unutturulmaya çalışılan ekonomik krizin sonuçlarını yaşayacağız. Hem de iliklerimize kadar. Kabusu önceden görebilmek var, bir de göre göre yaşamak var.  Bu nedenle, tercihimizi mutlaka yapmalıyız. Esnaf sanatkâr dünyasının bir sözü var; ‘ İkindiden sonra dükkân açılmaz.” derler… İş işten geçtikten sonra kıymeti yok. 28 Mayıs tam zamanı!  Cumhurbaşkanımızı; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temsilcisini seçeceğiz. Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçecek ve başımızı yastığa güvenle koyacağız. Başka kurtuluş, çare yok! ”

İzmir, yüzde 70’i aşmalı…

İzmir’in tarihinin her döneminde öncü ve sürükleyici olduğunu vurgulayan Nalbantoğlu; “ Sonucu yine İzmir belirleyecek. Çünkü İzmir’den çıkan rekor oy; her zaman Türkiye’nin  göstergesi oldu. 14 Mayıs’ta 8.3 milyon yurttaşımız sandığa gitmedi. İzmir’de bu rakam 335 bin… İzmir’de oyumuzu yüzde 70’in üzerine çıkarmalıyız. Çıkarmalıyız ki; ülke genelinde ipi göğüsleyebilelim. Çağrımız; sandığa gitmemiş, gitmiş ama kerhen oy kullanmış, gitmiş ama sonra kafası karışmış herkesedir. Pek çok yurttaşımızın özellikle mülteciler ve ekonomi noktasında tedirgin olduğunu biliyoruz. Terör ile ilgili kavram kargaşası yaratarak akıllarla oynamaya çalışanları biliyoruz. Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konulardaki vaatleri çok net. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun her sözü çok net! Dolambaçsız, içten ve kararlı. Çok büyük tarihi misyonu var. Bu misyonu, kendisine teslim edecek olan halktır. Sandığa yansıtılacak iradedir.”

CHP’li Rıfat Nalbantoğlu; yurttaşların sandığa sadece bir isim için değil, kendileri için geleceğini hatırlatarak; “ Her şey bir günde değişebilir ve belki o gün bugündür. Özellikle gençlerimizin, annelerimizin, tüm kadınlarımızın bu değişimde payı olmalı. Sandığa komşularımızla gelelim. Sandığa kankalarımızla gelelim.  28 Mayıs’taki ikinci turda  mutlaka gerçek vatanseverler, gerçek milliyetçiler, gerçek demokrasi diyecekler tur bindirecek.”  ifadelerini kullandı.  Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/CHP-li-Nalbantoglu-ndan-sandik-cagrisi/133844