CHP’den ilk açıklama: Aslanoğlu’ndan süreç raporu, Soyer’den katılım oranı mesajı!

28 Mayıs 2023 Pazar   17:44

GERÇEKİZMİR - Türkiye yeni liderini seçmek için Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde sandık başına gitti.

Sandık mesaisinde İzmir’de de büyük heyecan yaşanırken, oyların sayılmasına başlanmasının ardından CHP İzmir’in başkanlarından ilk mesajlar geldi. 

Seçimi partinin Konak’taki üssünde takip eden CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer değerlendirmelerde bulundu. 

ASLANOĞLU: VAKUR BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI 
CHP İl Başkanı Aslanoğlu, "Bugün 17:00 itibariyle sandıklarımız kapandı. Gün içerisinde gördüğümüz kadarıyla sakin bir seçim geçirdik. İzmirliler İzmirlilere yakışır bir biçimde vakur bir biçimde seçimi tamamladılar. Şimdi sayımlara geçiyoruz. İlk önce tüm vatandaşlarımıza sandıkta sayıma eşlik etmeye çağırıyoruz. Bugün güzel bir demokrasi şöleni olacak. Sandıklar gördüğümüz kadarı ile neşeliydi. Sonuç da neşeli olacak" ifadelerini kullandı. 

SOYER: KATILIM ORANI MUHTEŞEM! 
Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ise, "Görev bitmedi aslında sandık başında bulunan arkadaşlarımızın görevi bitmedi belki de asıl şimdi başlıyor. Son ana akdar yani ıslak imzalı tutanaklar tamamlanıp gerekli mercilere ulaştırılana kadar görevinin başında olmaya devam edecek arakadaşlarımız. Katılım oranı muhtemelen 14 Mayıstaki gibi bir oran bizim yaptığımız gözlemler aldığımzı duyumlar çerçevesinde üç aşağı beş yukarı benzer seviyelerde katılım oldu İzmir için söylüyoruz tabi. Ufak tefek sıkıntılara rağmen genel olarak İzmir için de sakin huzurlu bir seçim günü yaşandı. İnşallah sonuçlar da hepimizi için değerli ve son derece önemli olacak" dedi. Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/CHPden-ilk-aciklama-Aslanoglundan-surec-raporu-Soyerden-katilim-orani-mesaji/133929