Seçim sonrası CHP'den ilk açıklamalar: Soyer ve Aslanoğlu ne mesaj verdi?

28 Mayıs 2023 Pazar   22:33

GERÇEKİZMİR - Türkiye Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde sandık başına gitti. 

Resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 52'lik bir oran yakalayan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Recep Tayyip Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı seçilirken, İzmir sandığında ise CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 67.13'lük bir oran elde etti. 

Seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den ilk açıklama geldi. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Soyer, İzmir'in demokrasi destanı yazdığını ifade ederken, Kılıçdaroğlu'na verilen destek için minnettar olduğunu söyledi ve "Hep birlikte hak ettiğimiz o güzel geleceği mutlaka kuracağız" mesajını verdi. 

İŞTE O AÇIKLAMA: 
İzmirliler demokrasi mücadelesinde büyük bir destan yazdı. Kemal Kılıçdaroğlu’na verilen muazzam destek için minnettarım. Daha adil ve özgür bir memleket kurmak için sürdürdüğümüz yolculuğa devam edeceğiz. İzmir’e layık olmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Hep birlikte hak ettiğimiz o güzel geleceği mutlaka kuracağız.

ASLANOĞLU: İZMİR BAYRAĞI EN ÖNDE TAŞIDI

Soyer'in ardından bir açıklama da CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'ndan geldi.

Aslanoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ''Her zamanki gibi bayrağı en önde taşıdı izmir. Her seferinde bizlere daha güçlü destek verdi İzmirliler. Tüm engellemelere rağmen demokrasi mücadelesinden asla vazgeçmeyen, bu seçimde oyları +4 daha arttırarak %67.10 a ulaştıran hemşerilerime gönül dolusu teşekkür ederim. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin sigortası olmaya devam edecek. İzmirliler ile beraber Sayın genel başkanımızın hak, hukuk ve adalet yürüyüşünde hep birlikte yan yana yürümeye devam edeceğiz'' dedi. Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Secim-sonrasi-CHP-den-ilk-aciklamalar-Soyer-ve-Aslanoglu-ne-mesaj-verdi/133946