Bürokraside istifa raporu: Kimler CHP’den adaylık için görevinden ayrıldı?

1 Aralık 2023 Cuma   15:36

GERÇEKİZMİR – Türkiye siyaseti yüzünü yerel seçimlere çevirirken, 31 Mart 2024’te kurulacak sandık öncesi belediye başkan adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin son istifa süresi bugün doluyor.

Süreçte ve son İzmir bürokrasisinde de çok sayıda isim belediye başkan adaylığı için görevlerinden istifa etme kararı aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve sendikalarda önemli görevlerde bulunan isimler Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) belediye başkan adayı olma hedefiyle görevlerinden ayrıldı.

BÜYÜKŞEHİR CEPHESİ 
Büyükşehir Belediyesi’nde İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya Karabağlar, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ulaş Aydın Bayraklı, İZULAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve ESHOT Genel Müdür Yardımcısı Kerim Özer Bayraklı,  İZSU Daire Başkanı Onur Emrah Yıldız Çiğli, Grand Plaza Yönetim Kurulu Başkanı Hasan İkat Karşıyaka, Gediz Şube Müdürü Ali Kemal Elitaş Menemen, Foça Yerel Hizmetler Müdürü Baran Gezmiş Yıldırım Foça, İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Şerafettin Budak Selçuk’tan aday olmak için görevlerinden ayrıldı.

Büyükşehir’de ayrıca Belediye Başkan Tunç Soyer’in asistanı Kerem Ziya Yangöz ile İtfaiye Daire Başkanı Memuru Günal Biçer de Foça Belediye Başkan adaylığı için görevinden istifa etti.

BAŞKAN YARDIMCILARI YOLA ÇIKTI 
Konak Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Anıl Feroğlu Karşıyaka Belediye Başkan adaylığı, Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Tülin Koç Foça Belediye Başkan adaylığı, Güzelbahçe Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Günay Urla Belediye Başkan adaylığı, Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Türkmen ve Arzu Külahçıoğlu Kemalpaşa Belediye Başkan adaylığı, Karşıyaka Belediyesi Basın Müdürü ve Başkan Yardımcısı Güney Temiz de Bornova Belediye Başkan adaylığı ve Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Pehlivan da meclis üyesi adayı olmak için istifa etti.

Çiğli Belediye Başkan Danışmanı Deniz Tunç Tunceli Belediye Başkan adaylığı için memurluk istifa ederken, Menderes Belediye Basın Müdürü Jale Gönüslü Karasu Bayraklı Belediye Başkan adaylığı, Gaziemir Zabıta Müdürü Oktay Bilgin Gaziemir Belediye Başkan adaylığı ve Tüm Yerel-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ömer Eşki Bornova Belediye Başkan adaylığı için görevlerini bıraktı.
 
Öte yandan Karşıyaka Belediyesi memuru Yiğit İstanbul Balçova, Bornova Belediyesi memuru Serhat Sökmen Bornova ve Dikili Aile Hekimi Kemal Doyuran da Dikili Belediye Başkan adayı olmak için görevinden istifa etti.

Ayrıca kayyum tarafından yönetilen Urla'da da iki önemli istifa yaşandı. Urla PTT Müdürü Mehmet Ali Fırat ve Urla Devlet Hastanesi doktoru Emek Atlas Urla'dan belediye başkan adayı olmak için görevlerinden ayrıldı. Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Burokraside-istifa-raporu-Kimler-CHPden-adaylik-icin-gorevinden-ayrildi/143080