Şehir Hastanesi'ndeki paniğin ardından müdürlükten rehine açıklaması!

24 Nisan 2024 Çarşamba   13:32

Olay, dün saat 11.00 sıralarında Bayraklı Şehir Hastanesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, bir süre önce Bayraklı Şehir Hastanesi'nde gırtlak kanseri ameliyat olan C.Y.'nin doktorların kendisiyle ilgilenmediği gerekçesiyle hastanede taşkınlık yapacağı bilgisi alındı. Hastane yönetimi, durumu polis ekiplerine bildirdi. Hastane bahçesinde önlem alan ekipler, C.Y.'nin kullandığı 45 AEF 087 plakalı otomobili durdurdu. Otomobilde arama yapan ekipler, pompalı tüfek ele geçirdi. Hastanede polis kontrolünde tedavi edilen C.Y., emniyete götürüldü. Hakkında herhangi bir şikayet bulunmayan C.Y., savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. C.Y., aynı gün ameliyat olduğu bölgede kanaması olduğunu ve doktoruyla görüşmek istediğini belirtip, saat 17.30 sıralarında Bayraklı Şehir Hastanesi'ne geldi. Şüphelinin bir kez daha hastaneye geldiğini gören doktorlar, beyaz kod verdi. Güvenlik görevlileri tarafından dışarıya çıkartılan C.Y., daha sonra Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Burada ifadesi alınan C.Y.'nin nezarette bekletildiği ve adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Şehir Hastanesi'nde pompalı dehşet: Sağlıkçılardan iş bırakma kararı!

‘ŞAHIS GÜVENLİK PERSONELİ EŞLİĞİNDE POLİSE TESLİM EDİLMİŞTİR’

Öte yandan, yaşanan olay ile ilgili İzmir İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"23 Nisan 2024 tarihinde İzmir Şehir Hastanesi'ne gelen bir hasta ile ilgili bazı sosyal medya hesaplarından yayılan yanıltıcı bilgiler nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. Bahse konu olayda, hastanede bir süre önce sağlık hizmeti alan bir hastamız, saat 11.00 civarında hastanemize tekrar gelmiştir. Önceden taşkınlık yapacağı konusunda yapılan ihbar sebebiyle hastane bahçesinde emniyet güçleri tarafından kontrol altına alınmış, aracında bir adet silah bulunmuştur. Şahsın gözetim altında muayenesi gerçekleştirilmiştir. Bilahare emniyetteki süreci takiben, hakkında herhangi bir şikayet bulunmaması nedeniyle savcılıkça serbest bırakılmıştır. Bahsi geçen şahsın ameliyat yerinde olan kanaması nedeniyle doktorlarla görüşmek isteğiyle aynı gün içinde saat 17.30'da hastaneye tekrar gelmesi tedirginliğe yol açmış ve hastane güvenlik görevlileri görüşmesine izin vermeyerek şahsı kontrollü bir şekilde hastane dışına çıkarmıştır. Bu süre içerisinde doktorlara da bilgilendirme yapılmıştır. Şahıs güvenlik personeli eşliğinde polise teslim edilmiştir; emniyetteki işlemleri devam etmektedir. Söz konusu şahsın, tüfekle hastaneye girdiği ve sağlık çalışanlarını rehin aldığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (DHA)Sayfa Adresi: http://www.gercekizmir.com/haber/Sehir-Hastanesi-ndeki-panigin-ardindan-mudurlukten-rehine-aciklamasi/150351