POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER GÜNCEL SPOR KÜLTÜR-SANAT DÜNYADAN EKONOMİ TÜMÜ
İsrail, Gazze'yi vurdu: Bir gecede 103 can kaybı!
İsrail, Gazze'yi vurdu: Bir gecede 103 can kaybı!
Kredi kartına taksit kalkıyor mu? İşte konuşulan önlemler
Kredi kartına taksit kalkıyor mu? İşte konuşulan önlemler
52 yıl sonra Ay'a ilk iniş: Odysseus yan yattı!
52 yıl sonra Ay'a ilk iniş: Odysseus yan yattı!
Rusya-Ukrayna Savaşı'nın 2. yılında açıklama
Rusya-Ukrayna Savaşı'nın 2. yılında açıklama
6 Mart 2018 Salı - 12:56

Erdoğan'dan sert tepki: Batsın sizin kararınız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin ''Şu ana kadar 700 kilometrekarenin üzerinde bir alan teröristlerden temizlendi ve bizim kontrolümüz altında. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2872. 41 askerimiz ile ÖSO'dan 159 kardeşimiz şehit oldu'' dedi. BMGK'nın Doğu Guta kararına da değinen Erdoğan, ''Batsın sizin kararınız. İşleme konulmayan kararın insanlık için ne anlamı var?'' ifadesini kullandı.

Erdoğan dan sert tepki: Batsın sizin kararınız!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: ''Uzun bir Afrika seyahatimiz oldu. Afrika seyahatimizde gittiğimiz ülkelerin ortak özelliği 15 Temmuz darbe girişiminde ülkemize verdiği samimi destektir. Gördüğümüz bir başka gerçek de Afrika'da Feto'nun ülkemize ne kadar zaman kaybettirdiğidir. TİKA'mızla burslarımızla eğitim sağlık tarım alanındaki desteklerimizle Afrikalı kardeşlerimizin yanlarında olmayı sürdüreceğiz. Bu kıtada tüm ilişkilerimizi kazan kazan ilkesine göre tesis ediyoruz. Sadece almak veya vermek bu ülkelere iyi niyet değildir. Lazım olduğu zaman balık da vereceğiz ama asıl balık tutmayı öğreteceğiz. İşte Fransa... Bize belli noktada akıl vermeye kalkanlar sadece Cezayir'de 5 milyon insanın katlini icra ettiler. İlk fırsatta Afrika'nın en güneyine ineceğiz. Böyle bir seyahati planlıyoruz. Kıtada ayak basmadık yer bırakmadan durmayacağız.

ZEYTİN DALI HAREKATI
Sefer bizden zafer Allah'tandır. Şu ana kadar 700 kilometrekarenin üzerinde bir alan teröristlerden temizlendi ve bizim kontrolümüz altında. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2872. 41 askerimiz ile ÖSO'dan 159 kardeşimiz şehit oldu.

''GEBERİP GİDEN TERÖRİSTLERİ KİMSE HATIRLAMAYACAK''
Döktüğü kanın tek damlası bile boşa gitmeyen bizim askerimizin yattığı toprak da tuttuğu bayrak da bellidir. Kimse hizmet ettiği belli olmadan geberip giden teröristleri kimse hatırlamayacak.

''TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SINIRLARIMIZLA İRTİBATI TAMAMEN KESİLMİŞ DURUMDA''
Terör örgütünün sınırlarımızla irtibatı artık tamamen kesilmiş durumdadır. Bundan sonra sıra Afrin şehir merkezinin kuşatılarak orada yuvalanmış olan teröristlerin başlarının ezilmesine geliyor. ÖSO'yu bir yere koymak mümkün değil. Ana muhalefetin temsilcileri ÖSO'ya terör örgütünü yakıştırmasını yapacak kadar densiz olsalar da bizim için onlar beraber bu mücadeleyi verdiğimiz kardeşlerimizdir. Türkiye'nin DEAŞ PKK PYD'ye yönelik sınır ötesi operasyonları içeride ve dışarıda pek çok kişinin gerçek yüzünü de ortaya koydu.

Amerika'nın Afganistan'daki operasyonları 17. yılını geride bıraktı Irak'taki de neredeyse 18 yıla ulaştı kimse Amerika'ya ne işin var burada diye söyledi mi bunlarla sınır mı? Değil. 10 bin kilometreyi aşkın yerden kalkıp buraya geliyorsun. Bulunduğunuz yerlerden hemen çekilip gidin dediklerini duydunuz mu? Ama her gün Türkiye'ye operasyon uzun sürdü çekilin çağrısı yapılıyor. Türkiye 7 yıldır 4 milyon civarında sığınmacıya elinde ne varsa paylaşarak onlar 3-5 mülteciyi alıp almamanın kavgasını veriyorlardı.

''BM'DE KARAR ALIYORLAR BATSIN SİZİN KARARINIZ''
Türkiye'nin Afrin'de El Bab'da ne yaptığını milletimiz de dostlarımız da gayet iyi biliyor. Ülkemizin amacının terör örgütleri ve arkasındaki güçler de farkındalar. Bölgenin asli sahibi olan Suriyeli kardeşlerimizin yaşayabileceği bir yer haline getirmek istediğimizi herkes biliyor. Amerika Rusya onlarla da konuştuk. Terör örgütlerinin ve arkalarındaki güçlerin derdi Suriye halkının geleceği olmadığı için bu çaba onların işine gelmiyor. Doğu Guta'daki gelişmeler yenilir yutulur mu insanlığa sığar mı? Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) karar alıyorlar batsın sizin kararınız. İşleme konulmayan kararın insanlık için ne anlamı var? Siz insanlığı aldatıyorsunuz kandırıyorsunuz.

''DÜNYA ADETA BİR KORKULAR DÜNYASI OLMUŞ''
Dünya adeta bir korkular dünyası olmuş. Bunun karşısında hiçbir ülke sesini çıkaramıyor. Şu Kudüs meselesinde 128 ülke sesini çıkarttı ve orada tavrını ortaya koydu. Aynı şekilde bu tavrı bir de dünya 5'ten büyüktür anlayışını ortaya koymak için dünya koymalı. Biz Türkiye olarak yalnız kalsak da üzerimize düşeni yapacağız. Onların tankları füzeleri topları olabilir olsun be bizim Allahımız var. Afrin'de ele geçirdiğimiz yerlerdeki tüm tuzaklar ne yazık ki ülkemize dönüktür. Hani dosttunuz hani müttefiktik? Bunların hepsi aynen deve kuşu gibi. Rakka tarafındaki petrol kavgasını saymazsanız Fırat'ın doğusunda da aynı durum geçerlidir.

''YÜZLERİNE VURMAYA DEVAM EDECEĞİZ''
Buradaki hedef Türkiye'dir, Türkiye'nin birliği beraberliği bekası kalkınmasındaki azmi gücüdür. İstedikleri diplomasi oyunlarını oynasınlar biz bu gerçeği görüyoruz yüzlerini vuruyoruz vurmaya da devam edeceğiz. Gözümün içine baka baka söylenen yalanlardan artık gına geldi.

''TÜRKİYE 15 TEMMUZ'DAN ÖNCEKİ TÜRKİYE DEĞİLDİR''
Türkiye 15 Temmuz'dan önceki Türkiye değildir. O bir kırılma noktasıdır. Bizim hem silahımız var hem de kor gibi yanan yüreğimiz tunç gibi sağlam imanımız var. Biz her an atılacak her adıma hazır bir ülkeyiz milletiz. Eğer böyle bir devlete millete karşı 3-5 teröristi tercih edenler varsa bu cevabı onların da yüzlerine çok yakında çarparız.

İTTİFAK TARTIŞMALARI
Ülkemizde giderek çapı ve seviyesi düşen ana muhalefetle karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. Seçimlere ittifakla girilebilmesi hususu ne AK Parti'ye ne de başka partiye münhasır değildir. Bu ilk defa mı yapılıyor? Arzu eden tüm partiler aralarında böyle bir ittifak kurabilirler. Bu işin bir başka faydası da geçmişte kimi seçimlerde zaten yapılan adeta hülle yöntemi kullanılan seçim ittifaklarının hukuki zemine kavuşturulmasıdır. Seçim ittifakı konusunda MHP'nin birlikte oluşturduğumuz bu ittifak şu anda kararlı bir şekilde Meclis'te yürüyor. Niye birileri rahatsız oluyor? BBP de Cumhur İttifakını desteklediğini ilan etti. Bu çatının altında olmasını arzu ettiğimiz partiler kendilerin başka yol arkadaşı seçiyorlarsa onlara da güle güle demekten başka elimizden bir şey gelmez.

Rusya ve İran'la anlatığımız hususlar var anlaşamadığımız konular da var. Türkiye'nin hiçbir ülkeye karşı önyargısı yoktur. Biz herkesle konuşmaya işbirliğine varız. Yeter ki bizim hassasiyetlerimize saygı gösterilsin. Gerisine halledilebilecek meseleler olarak bakıyoruz. Türkiye'yi terör örgütleriyle mücadelesi S-400 alması dolayısıyla eleştirenler dönüp kendi yaptıklarına baksalar haklılığımız kabul edecekler. Yunanistan'da var Yunanistan'a ses çıkarmayacaksın Türkiye alacağı zaman istendiğinde vermeyeceksin Rusya ile anlaşında NATO ülkeleri için bu yanlıştır diyeceksin. Biz yolumuza devam edeceğiz bu yönde sorgulamalara da gelemeyiz.

Bizim 1 senemiz var yerel seçimlere. Bunun için hazırlıklarımızı kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Tüm teşkilatlarımıza partimize gönül vermiş herkese çok önemli görevler düşüyor. Tüm kardeşlerime diyorum ki kucaklayıcı olacağız ürkütücü olmayacağız milli ittifakın çok sağlam bir zeminde yürümesinin adımlarını beraber atacağız. En geç yılbaşında belediye başkanlıkları için seçim iklimine kampanyaya girmiş oluyoruz.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ
Bizim için her gün Anneler Günü'dür Kadınlar Günü'dür. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak anılıyor. Şimdiden tüm hanım kardeşlerimizin Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum. Bizim için kadın her şeyden önce insandır. Kadının maruz kaldığı her zulüm tüm insanlığın onuruna vurulmuş bir darbedir. Kadın diğer özelliklerinin yanı sıra anne ve eş sıfatlarıyla toplumda çok ayrı bir konuma sahiptir. Erkekle kadını tıpkı bir bedenin iki yarısı gibi düşündüğünüzde aslında ikisinin aynı olduğunu görürüz. Biri olmadan diğerinin bir anlamı yoktur.

''ANNELERE İHANET EDENLER SON ZAMANLARDA BİRAZ ARTMAYA BAŞLADI''
Peygamberimiz ne buyuruyor 'Cennet annelerin ayakları altındadır' diyor. Babaların ayakları altındadır demiyor. Annelerinizin ayaklarının altını öpün. Annelere ihanet edenler son zamanlarda biraz artmaya başladı. Televizyonların yayınları da bu işi iyice zıvanadan çıkartıyor. Medyaya da seslemiyorum lütfen bu yayınlarınızı şöyle kesintiye uğratın yoksa milleti çileden çıkartacaksınız. Anneler nazlıdır çeker ayağını çektiği zaman annene de ki 'Anne cennetin kokusunu bana çok mu görüyorsun?''

 
Damat dehşeti: Aracı durdurup katliam yaptı!
 
CHP İzmir Milletvekili'nden örgüte 'tüzük kurultayı' mektubu!
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
İYİ Parti İzmir’de ilk kongre heyecanı: Kaç delege oy atacak/kimler seçilecek?
İYİ Parti’de ilk İzmir kongresi 10 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek. ...
Bahçeli: Hadımsa hadım idamsa idam!
MHP lideri Devlet Bahçeli, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedneiyle kadına ...
Dışişleri: Pentagon sözcüsü saçmalamış!
Pentagon sözcüsü Albay Robert Manning'in basın toplantısında Türkiye'nin ...
 
Sürpriz tur: Kocaoğlu'ndan 3 il başkanına 'Ankara' dosyası!
Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu siyasi partilerin il başkanlıklarını ...
CHP’li Gençler: Şeker fabrikaları vatandır!
14 fabrikanın satış yöntemiyle ayrı ayrı özelleştirilmesine karar verilmesine ...
AK Parti'den 'şeker fabrikası' açıklaması
AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi üzerinden ...
 
CHP Konak’ta yeni dönem: Başak istifasını verdi, yerine o isim geldi!
CHP İzmir’de Genel Merkez’de görev alması beklenen Şakir Başak, Konak ...
Çocuk istismarında meslek yasağı geliyor!
Bakanlar Kurulu toplantısıyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan ...
Çıray'dan flaş Akşener iddiası: 2014 yılında...
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, 2014 yılındaki Cumhurbaşkanlığı ...
 
RÖPORTAJLAR
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA GERÇEK İZMİR
TWITTER'DA GERÇEK İZMİR
YAZARLAR
Sercan Avcı
Soyer'in 'Özel' görüşmesinin anlattıkları...
İlker Ağın
Atatürk ve tarım
Seray Akın
Otomobilin neyi eksik? Onun da tarihi var...
Fikret İlkiz
Yargıç dertlenmesi ve etik
Dr. Tuncay Filiz
Hipertansiyon
ÇOK YORUMLANANLAR
Gerçek İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri