POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER GÜNCEL SPOR KÜLTÜR-SANAT DÜNYADAN EKONOMİ TÜMÜ
Ankara'da korkutan deprem
Ankara'da korkutan deprem
CHP'li Çeviköz: Soçi Mutabakatı artık çökmüştür
CHP'li Çeviköz: Soçi Mutabakatı artık çökmüştür
Adnan Oktar gizli geçitten böyle kaçmış!
Adnan Oktar gizli geçitten böyle kaçmış!
Soylu'dan '3 başkanı görevden alma' açıklaması
Soylu'dan '3 başkanı görevden alma' açıklaması
24 Nisan 2019 Çarşamba - 14:17

AK Partili Dağ'dan sandık analizi, 'Şengül' yorumu ve 'Soyer' mesajı!

Eski İl Başkanı Şengül ile ilgili iddialara yanıt veren Dağ, “Biz tabi ki kendi içimizde ayrı düşünebiliriz fakat bizde bu konularda kamuoyunu ve basın önünde bir konuşma söz konusu olmaz. Biz farklı düşüncelerimizi orada paylaşırız, ağabey kardeş olarak yolumuza devam edeceğiz” derken, CHP'li başkanları 'HDP ve İYİ Parti desteği' mesajıyla eleştirdi. Dağ, Soyer'i de neden tebrik etmediğini açıkladı.

AK Partili Dağ dan sandık analizi,  Şengül  yorumu ve  Soyer  mesajı!

Gizem TABAN / GERÇEKİZMİR - AK Parti İzmir Eski İl Başkanı Aydın Şengül’ün istifasının ardından geçtiğimiz hafta AK Parti İzmir İl Başkanı olarak atanan Kerem Ali Sürekli’ye tebrik ziyaretleri sürüyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Sürekli’ye tebrik ziyaretinde bulundu. İl başkanlığına gelerek teşkilat mensupları ile de buluşan Dağ önemli mesajlar verdi.

Buluşmada İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ  ve İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan da hazır bulundu. 

DAĞ'DAN KINIK VE BERGAMA ZİYARETİ: NE MESAJ VERDİ.... HABER İÇİN TIKLAYINIZ

UZUN SÜREÇTE DEĞİŞİMİ SAĞLAYABİLİRİZ
AK Parti İzmir İl Başkanı olarak atanan Sürekli’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Dağ, “İnşallah 4 buçuk yıl seçim olmadan çok rahat koordineli, stratejik çalışma yapabileceğimiz bir çalışma, çok farklı bir şekilde netice alma ihtimallerimizin söz konusu olduğu bir döneme gidiyoruz. Seçim sonuçlarını değerlendirmeye devam ediyoruz. Sadece hangi ilçede ne kadar oy almışız,  bu oy oranlarına göre yorumlama yapmak yanılgıya götürür, daha özelini, daha spesifik yapmayı sürdürmemiz lazım, bunu devam ettiriyoruz. Biz bunu İlçe ilçe yaparken,ilçe başkanlarımızın mahalle mahalle yapmaları gerekiyor. Sandığa da inmek gerekir. Tabi ki biz anketler yaparken şuan en güzel netice önümüzde duruyor. 24 Haziran’da da bu seçimde de ittifaklar yaptık. Cumhurbaşkanımızın almış olduğu oyla bu seçimde aldığımız oy farkını etüt edip yorumlama yapmamız lazım. Büyükşehire baktığımızda 9 ay önce yüzde 33 oy almıştık, diğer ittifak 65 civarında oy almıştı. Bu bağlamda büyükşehirde değerlendirme söz konusu olduğunda karşı taraf 3 blok 3 siyasi parti halinde almış aldığı oyu, bu şekilde ortaya çıkan bir oy oranı. Kısa süreli zamanlarda siyasal tercihlerin değişme imkanı sınırlı olur ama uzun süreçte siyasal tercihlerde bulunduğumuz hali anlatarak bu değişimi sağlama imkanımız söz konusu” diye konuştu.

POZİTİF MUHALEFETİN DAHA İYİSİNİ YAPMALIYIZ
Dağ şöyle devam etti: “2004 ten bu yana bize İzmir’de muhalefet görevi verildi. İzmir’de ve birçok ilçede bu görevi iyi okumamız lazım. İzmir’de 1 milyon 38 bin insan bu seçimde AK Parti logosuna oy verdi, bunun hakkını vermek zorundayız. Bunun hakkını verirken bulunmuş olduğumuz görevlerde yapılacak olumlu işleri destekleyerek, olumsuzları anlatarak bu görevi yapmamız lazım. Esas görevimiz demokrasinin gereği noktasında pozitif muhalefet görevi… Bu görevi bugüne kadar nasıl sağladıysak daha iyisini hayata geçirmemiz lazım. Tabi ki ülkede iktidarız ,bu iktidar olmanın ortaya çıkardığı tablo ile de hükümet ve yerel yönetimler arasında köprü vazifesini devam ettireceğiz.”

HÜKÜMET BİZE DESTEK VERMİYOR MAZERETİ ORTADAN KALKTI
Türkiye geneli seçim sonuçları hakkında değerlendirme yapan AK Partili Dağ, “Türkiye geneli sonuçlara bakacak olursak.  Bir kere Cumhur ittifakının oy oranı yüzde 52, 24 Haziran’dan sonra yaşamış olduğumuz, insanların tercihlerinde en önemli etken olan ekonomik operasyon söz konusu olmasına rağmen, vatandaşımız Cumhur İttifakına yüzde 52 oy verdi. Önümüzdeki 4 buçuk yıl önemli bir sorumluluk verdi. Bizim yeni sistemin daha da iyi realize olması konusunda önemli adımlar atmamız gerekiyor. Ankara, Antalya’da gibi yerler sembol anlamda önem arz ediyor,  İstanbul’da süreç devam ediyor. Ne zamanki biz eleştiri ortaya koysak büyükşehir ile ilgili karşı savunmayla karşı karşıya kaldık. Hükümet bize destek vermiyor gibi… Bu gerçek değil. Bu konuda bizim, yapılan işlem noktasında vatandaşın menfaatine olduğunu düşündüğümüz ne varsa Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere ne yapılması gerekiyorsa yaptık. Ama bu saatten sonra bu mazeret ortadan kalkmıştır. Çünkü şuanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yönetme noktasında olacağı büyükşehirlerin toplam bütçesi neredeyse hükümetin yarı bakanlığından daha fazlasına tekabül eder. Mazeret üretmek demek başarısızlığı kabul etmek demektir. Bu konuda siyasi rakiplerin bir ifadesi söz konusu olursa ellerinde önemli bir imkan olduğunu hatırlamayı görev olarak biliriz. Önümüzde önemli bir süreç var, inşallah gayet iyi değerlendireceğiz” açıklamasını yaptı. SİYASİ RAKİPLERİMİZİN YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ
Sürekli’nin İzmir’i iyi tanıyan, teşkilat hafızasına hakim, tecrübeli biri olduğunun altını çizen Dağ, “Onun tecrübesi, bizim gençliğimiz, vekillerimizin sinerjisi, büyükşehir adayımızın, başbakanımızın katacağı katkılarla önümüzdeki 4 yılı gayet iyi değerlendirip iyi bir çalışma ortaya koymak istiyoruz. 17 yılda 15 seçim geçirdik, az aralıklı seçimlerde değişimleri kolay sağlayamayabiliyoruz ama dünden bugüne daha iyi noktadayız. Aynı zamanda İzmir için siyasi rakiplerimize de yakın, birebir ve çok net takibimiz olacak. Hep dediğimiz sandık esaslı çalışmayı il yönetiminin oluşmasıyla beraber daha aktif yönetimin ve teşkilatın sandık bazlı çalışmayı da hayata geçirme noktasında önemli bir çalışmamız olacak” dedi. 

ŞENGÜL İLE İLGİLİ İDDİALARA NE YANIT VERDİ?
Aydın Şengül ile arasında tartışma yaşadığı iddialarına da cevap veren Dağ, “Bizim siyasi ve parti kültürümüzün bir özelliği vardır, biz tabi ki kendi içimizde ayrı düşünebiliriz fakat bizde bu konularda kamuoyunu ve basın önünde bir konuşma söz konusu olmaz. Biz farklı düşüncelerimizi orada paylaşırız, ağabey kardeş olarak yolumuza devam edeceğiz. Aydın Başkan da bu partiye hizmet vermiş bir arkadaşımız. Biz hep bardağın dolu tarafından bakarız. Dolu tarafına bakacağız. Önümüzdeki süreçte, yine görüşlerimizi parti içerisinde görüşlerimizi ifade ederiz ama kamuoyunun paylaşmayacağız” dedi.  

SOYER’İ TEBRİK ETMEDİM
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i arayıp tebrik etmediklerini belirten Dağ, “Büyükşehir belediye başkanını aramadık. Seçim kampanyası dönemi boyunca benim kafamda bıraktığı soru işaretlerine dair açıklamalarım olmuştu. Seçimden hemen sonra bunları haklı çıkarak hamle geldi. KHK ile ihraç edilen FETÖ’cüler ve PKK’lılar. İçlerinde yanlış olan var OHAL Komisyonu bunu düzeltiyor. Bunları zabıta olarak işe alacağım ifadesi soru işaretlerimi devam ettirdi. Bu konuda bir açıklaması olmadı” şeklinde konuştu.

TEBRİKTE BULUNULACAKSA HDP’Yİ, İYİ PARTİ’Yİ DE TEBRİK ETMEK GEREKİR
31 Mart yerel seçimlerinde İzmir’de kaybedilen ilçeler ile ilgili değerlendirmelerin yapılıp yapılmadığına yönelik soruyu yanıtlayan Dağ, “İlçe ilçe masaya yatırıyoruz. Kaybettiğimiz ilçeler var, kazandığımız ilçeler var. Bir önceki seçimde CHP’nin kendi bölünmesi ile kazandığımız ilçeler vardı. Bu seçim sonucunu değerlendirirken, bunu bir mazeret noktasında söylemiyorum. İki partili bir seçime gittik, bir yerde CHP bir yerde AK Parti görünürde, bazı yerlerde de İYİ Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) . Dolayısıyla 4 -5 partinin katıldığı seçimlerden 2 partili seçime girmiş olduk. Bunu seçimden önce bilmiyor muydunuz? Biliyorduk. O zaman neden bu kadar iddialı konuştunuz. Seçimden önce iddialı konuşmayacağız da ne yapacağız. Seçimden önce ne iddialı konuşmayacağız da ne yapacağız? Bugün kazanan CHP’li belediye başkanları tarihi rekorlar kırdık diyerek hem kendilerinden önceki belediye başkanlarına, hem de HDP ve İYİ Parti’ye haksızlık ediyorlar. Bir tebrikte bulunmamız gerekiyorsa burada sadece CHP değil İYİ Parti ve HDP’yi de tebrik etmemiz lazım. Bu seçim sonuçları birlikte ortaya çıkardıkları bir tablo... ”dedi. 

SÜREKLİ: YÜZDE 40 HEDEFİMİZİN ALTINDA ANCAK…
AK Parti Genel Merkezi’nin Kızılcahamam kampının ardından yeni il yönetimini oluşturmak için çalışmaları hızlandıracaklarını kaydeden İl Başkanı Sürekli, “Ehliyetli, liyakatlı yönetim oluşturmak için çalışıyoruz” dedi. Seçim sonuçları ile ilgili değerlendirmelerin sürdüğünü ifade eden Sürekli, “Yüzde 40 bizim hedeflerimizin altında ama İzmir’de geldiğimiz nokta açısında olumlu. 1 milyon oy oranı hedefimizin altında ama başka bakış açısından olumlu. Dersimizi çalışacağız, gerekeni yapacağız. 2023-2024 seçimleri için çalışmalar başlamıştır” diye konuştu. Sürekli, buluşmanın ardından partinin ilk kurucu heyeti ile bir toplantı yapacaklarını kaydetti.VEKİL ÇANKIRI: ALDIĞIMIZ SONUÇ BİZİ MEMNUN ETMEDİ
Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ise, “Geçtiğimiz hafta duygusal anlar yaşadık, İzmir’de AK Parti kurulduğundan beri görev alan il başkanlarımız, teşkilatlarımızla burada birlik beraberlik mesajı verildi. Ankara’ya gidince bunu anlattık. Bundan sonraki süreçte de inşallah aynı şekilde devam edeceğiz. Aldığımız sonuç bizi memnun, mutlu etmedi ama hiçbir zamanda umutlarımızı, hayallerimizi yitirmeden tüm teşkilatımız aynı azmi gösterecektir. İnşallah 2023-2024 seçimlerinde İzmir’de havayı değiştireceğimize inanıyorum” dedi.

 
İzmir'de 31 Mart sonrası bir ilk: Kaybeden ittifakın adayından 'tebrik' ziyareti!
 
Minik Firdevs'ten kahreden haber!
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
İzmir'de 31 Mart sonrası bir ilk: Kaybeden ittifakın adayından 'tebrik' ziyareti!
31 Mart Yerel Seçimi geride kalırken, süreçte kaybeden ittifakın adayının, ...
Batur: Örgüt bu başarının anahtarı!
CHP İzmir İl başkanı Deniz Yücel ve CHP İzmir il yönetimi Konak Belediye ...
CHP'de Yücel'den iki ilçeye ziyaret, önemli mesajlar: Analiz yapacağız, ders çıkaracağız!
31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından İlçe örgütlerini ziyaret ederek, belediye ...
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Failleri Fransızlardır
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''25 sene önce Ruanda'da 800 bin insanı soykırımda ...
CHP'li Bakan o öğretmeni Meclis'e taşıdı!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’e destek ...
Kılıçdaroğlu'na saldırıda 'adli kontrolle serbest' kararı!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, şehit cenazesinde yumruk atan ...
 
Erdoğan: ABD Başkanı ile görüşmemiz olabilir
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen ...
CHP İzmir'den alternatif 23 Nisan kutlaması: Yücel'den iktidara salvo!
CHP İzmir gelenekselleşen alternatif kutlamada Cumhuriyet Meydanı'na çelenk ...
CHP İzmir'de minik başkandan 'çocuk işçi' çağrısı!
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in 23 Nisan dolayısıyla koltuğu emanet ...
 
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA GERÇEK İZMİR
TWITTER'DA GERÇEK İZMİR
YAZARLAR
Gönül Soyoğul
İçimiz ekşi, dilimiz küfürlü, kirli, küflü artık...
Fikret İlkiz
Adli yıl açılışında alkışlarla İzmir Barosu
Dr. Tuncay Filiz
Islak mayo ile dolaşma, sistit olursun!
İlker Ağın
Tarım işini nasıl etmeli?
Sercan Avcı
Ne koltuk ama!
Seray Akın Ürkmez
Hancı! Bir kahve lütfen
ÇOK YORUMLANANLAR
Gerçek İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri